Skocz do zawartości

Bieruń - Center Camp


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją opinię na temat cen oparłem na konkretnych modelach, które osobiście obejrzałem w Bieruniu. Dodam, że nie były to moje pierwsze "komisowe" oględziny, bo pomijając prywatnych sprzedawców, swojej przyczepki poszukiwałem między innymi w Grodzisku Mazowieckim, w Pleszewie, w Jaśle, w Ostrowie Mazowieckim, w Odrowążu, w Kutnie i w słynnym Wilamowie. Wszystkie komisy w wymienionych miejscowościach oferowały różne przyczepki i w różnych cenach więc porównanie mam. Mając w pamięci ceny i wygląd przyczepek w tychże komisach uważam, że w Bieruniu przesadzają z cenowo, ale to wyłącznie moja ocena.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście, ceny mają wysokie. Wypracowali to sobie przez lata. Możliwe, że wysokie są tylko na tle konkurencji krajowej gdzie budka Po doliczeniu marży i kosztów tańsza niż na zachodzie skąd 95% używek.

Moim zdaniem branża przeżywa rozkwit i ceny będą rosnąć a przynajmniej nie spadać. Czasem warto zapłacić i 20% więcej za czas który straci się na poszukiwaniach. 

Osobiście firmę polecam mimo jednej sytuacji gdzie się nie popisali w temacie cena na miejscu kontra rozmowy na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2018 o 19:26, chris_66 napisał:


 

 


Niekoniecznie, i nie tylko dotyczy to tych miejsc, czasem droższe jest tańsze. Kupujesz budę bez wad, wycierasz kurz i pokujesz się, albo wydajesz kasę na swoje fanaberie. Kupujesz tanio, odkrywasz kwiatki i pieczarki, remontujesz i na koniec wychodzi tyle samo co ta droższa, a zmarnowany czas i niesmak emoji848.png i sezon w plecy.

Wysłane z mojego Tapatalka
 

 

Dokładnie tak jest.

W dniu 30.01.2018 o 20:07, maarec napisał:

Oczywiście, ceny mają wysokie. Wypracowali to sobie przez lata. Możliwe, że wysokie są tylko na tle konkurencji krajowej gdzie budka Po doliczeniu marży i kosztów tańsza niż na zachodzie skąd 95% używek.

Moim zdaniem branża przeżywa rozkwit i ceny będą rosnąć a przynajmniej nie spadać. Czasem warto zapłacić i 20% więcej za czas który straci się na poszukiwaniach. 

Osobiście firmę polecam mimo jednej sytuacji gdzie się nie popisali w temacie cena na miejscu kontra rozmowy na telefon.

Dlatego dobrze pisać , jak rozmawiasz to potem co innego się okazuje. Przerabiałem ostatnio z nimi to samo .:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ani ganił, ani chwalił Center Camp w Bieruniu.Mieszkam  niedaleko nich i ładnych parę razy już tam byłem. Przyczepki owszem mają stosunkowo ładne, ale i tam zdarzają się zgniłki. Nie zapomnę jednej, oglądanej w trakcie poszukiwań.Być może przypadek, różnie to bywa. Owszem mają tam serwis i pewnie robią dobrą robotę, skoro dają zawsze pełną gwarancję. Ja niestety z ich usług nie skorzystałem, bowiem cena usługi powaliła mnie z nóg. Jak już w innym miejscu pisałem kupiłem nówkę mover i chciałem u nich zamontować. Zapytałem jednak o cenę montażu - powiedziano mi tylko ponad 600 zł netto, a więc od 744 zł brutto. oglądałem już parę filmików z montażu movera i to w różnych warunkach.Nie widziałem aby komuś czynność ta zajęła więcej jak 3 godziny, o ile robił to w powiedzmy miarę przyzwoitych warunkach. Wychodzi na to, że liczą sobie od 250 zł za godzinę pracy jednego mechanika. Nie uważacie, że to przesada? Dodam tylko, że w Niemczech zaproponowano mi montaż za 250 Euro, niestety nie miałem przyczepy ze sobą. No cóż, może i drożej jak u nas, ale nie będę się w tym miejscu skupiał nad wysokością zarobków tu i tam. Jedno wiem, na mnie Bieruń już nic nie zarobi, a mover zamontuję sobie sam jak się trochę cieplej zrobi, choćbym miał pod nim leżeć nawet 10 godzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 eu to jednak prawie 1050 zł i to z 19% VATem. Więc nie rozumien za bardzo czemu dziwi Cię polska cena na poziomie 175 eu, a nie dziwi Cię cena o 45% wyższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kalapan napisał:

Jak już w innym miejscu pisałem kupiłem nówkę mover i chciałem u nich zamontować. Zapytałem jednak o cenę montażu - powiedziano mi tylko ponad 600 zł netto, a więc od 744 zł brutto.

 

:hmm: rozmawiałem dziś telefonicznie o moverach, na pytanie o montaż padło 300 zł netto. Może cena obejmowała dodatkowe dedykowane elementy montażowe do ramy dla Twojej przyczepy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mac napisał:

:hmm: rozmawiałem dziś telefonicznie o moverach, na pytanie o montaż padło 300 zł netto. Może cena obejmowała dodatkowe dedykowane elementy montażowe do ramy dla Twojej przyczepy? 

 

No właśnie na taką cenę liczyłem, zresztą podobna cena za montaż movera w Bieruniu tutaj na forum padła, dlatego tam zadzwoniłem i byłem w 100% zdecydowany na montaż. Niestety kiedy moją rozmowę telefoniczną przełączono z biura na serwis/warsztat  do osoby decydującej, wszystko się nagle zmieniło. 

W moim przypadku nie są potrzebne żadne dodatkowe elementy montażowe. Co prawda mam niską ramę, dlatego właśnie kupiłem mover Reicha, do którego nie potrzeba żadnych dodatkowych elementów. Komplet sklepowy spełnia warunki  bezpośredniego montażu, bez innych dodatków, o czym poinformowałem w rozmowie telefonicznej serwisanta/szefa warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest, wszelkiej maści usługi (nie tylko motoryzacyjne) często stosują taką praktykę, że niechętnie pracują na częściach dostarczonych przez klienta. Zresztą wydaje się to być naturalne, w końcu zarabiają wówczas i na usłudze i na marży w cenie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



............liczą sobie od 250 zł za godzinę pracy jednego mechanika. Nie uważacie, że to przesada?


To normalna cena, nie widzę w tym nic dziwnego, u mnie cena waha się od 200 do 300zl za godzinę. I nie możemy się wyrobić z robotą.

Wysłane z mojego Tapatalka



Komplet sklepowy spełnia warunki  bezpośredniego montażu, bez innych dodatków, o czym poinformowałem w rozmowie telefonicznej serwisanta/szefa warsztatu.


To trzeba było u nich kupić i zamontować w normalnej cenie.

Wysłane z mojego Tapatalka

Może kupując u nich sprzęt jest 300 a ze swoim 600?
To też normalne, my nie montujemy żadnych części klienta, jak sobie kupił to niech sam się bawi, ja daje gwarancje na to co robię i to co montuje

Wysłane z mojego Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chris_66 napisał:


To normalna cena, nie widzę w tym nic dziwnego, u mnie cena waha się od 200 do 300zl za godzinę. I nie możemy się wyrobić z robotą. emoji4.png

Wysłane z mojego Tapatalka
 

 

Być może to normalna cena, jednak u nas na wsi jesteśmy przyzwyczajeni do trochę niższych cen. Ja osobiście nie zapłaciłbym takiej ceny, wolę zakasać rękawy i zrobić to sam, bo filozofii  to raczej z tym niema.Jeżeli miałbym kanał w garażu to dawno miałbym mover zamontowany, a tak muszę czekać na troszkę ciepła.W końcu nie spieszy mi się, do sezonu jeszcze trochę czasu zostało. Dodam tylko, że trzeba by być ostatnią sierotą żeby zapłacić ponad 750 zł za przykręcenie paru śrub i  wywiercenie jednego otworu oraz zaciśnięcie paru opasek na przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.