Skocz do zawartości

Bieruń - Center Camp


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego - to jest normalna kwota w realu !  Przecież napisałem, że dodatków brak !!!! Jeżeli oczywiście ktoś uczciwie zarabia , a nie kombinuje ( kradnie) . Takie są realia . I wiem o czym piszę !  

A tak na marginesie  , skoro tutaj ( w tym temacie) takie są "wymagania" i zarabiający , to zastanawiam się jak to możliwe, że w Polsce jest tak źle, skoro jest tak dobrze ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Nie, , ale do tego wystarczy podstawówka. Matura do bycia kierownikiem.

dla każdego stanowiska pracy są potrzebne odpowiednie kwalifikacje a nie matura,  wykształcenie wcale nie jest
wyznacznikiem posiadanych kwalifikacji na danym stanowisku co często jest mylone, czyli jeżeli ktoś skończyła studia
to oznacza się że musi być  kierownikiem czy dyrektorem, a to jest nieprawda.
Aha jako że  mam styczność z kasjerkami oraz z dyrektorami mogę powiedzieć że więcej kultury osobistej mają kasjerki
i to w znacznym stopniu.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym swoje dołożył. W mojej mieścinie przyszedł kafelkarz i w 3 dniówki po max 5 godzin ułożył mi kafle za 1800zł w tym 200zł materiały. Kafle miałem. 1600 / 15h = ponad 100za godzinę. Do tego jeszcze oboje zadowoleni ;) czyli ja i wykonawca. Przy okazji zostawił z miejsca 300zł w mojej działalności ;)

P.s movera montowalem 2razy sam i raz firma. Firma lepiej i taniej bo 150netto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

W mojej mieścinie przyszedł kafelkarz i w 3 dniówki po max 5 godzin ułożył mi kafle za 1800zł w tym 200zł materiały. Kafle miałem. 1600 / 15h = ponad 100za godzinę. Do tego jeszcze oboje zadowoleni ;) czyli ja i wykonawca.

Rozumiem, że kafelkarz wystawił rachunek, opłacił podatki itd. Czyli uczciwie zarobił te ponad 100 zł na godzinę netto i teraz to właśnie dzieło możemy uznać za ogólnie przyjętą normę w kraju, że właśnie tyle zarabia każdy przeciętny obywatel, dlatego w naszej ojczyźnie jest tak dobrze. W przeciwnym wypadku trudno jest mi zrozumieć ten post. A może już całkiem tracę kontakt z rzeczywistością, wszystko jest możliwe - takie czasy, no i starość do tego. :wacko:

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli matura nie daje pracy za 100zł za godzinę.
Fachowość je daje, chyba że wysoko mierzysz to wtedy koledzy

Wysłane z mojego Tapatalka

dla każdego stanowiska pracy są potrzebne odpowiednie kwalifikacje a nie matura,  wykształcenie wcale nie jest
wyznacznikiem posiadanych kwalifikacji na danym stanowisku co często jest mylone, czyli jeżeli ktoś skończyła studia
to oznacza się że musi być  kierownikiem czy dyrektorem, a to jest nieprawda.
Aha jako że  mam styczność z kasjerkami oraz z dyrektorami mogę powiedzieć że więcej kultury osobistej mają kasjerki
i to w znacznym stopniu.
Kultura to temat odrębny.
A przysłowiowa matura jest potrzebna jako element formalny do bycia wyżej niż równie przysłowiowa kasjerka. O tym czy to zawsze ma uzasadnienie czy nie narazie nie dyskutujmy.

Wysłane z mojego Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kalapan napisał:

Rozumiem, że kafelkarz wystawił rachunek, opłacił podatki itd. Czyli uczciwie zarobił te ponad 100 zł na godzinę netto i teraz to właśnie dzieło możemy uznać za ogólnie przyjętą normę w kraju, że właśnie tyle zarabia każdy przeciętny obywatel, dlatego w naszej ojczyźnie jest tak dobrze. W przeciwnym wypadku trudno jest mi zrozumieć ten post. A może już całkiem tracę kontakt z rzeczywistością, wszystko jest możliwe - takie czasy, no i starość do tego. :wacko:

Mimo, że zabrzmi to dziwnie to odpowiem 2x  tak. Jest rachunek i podatki. Jest działalność i gwarancja. Wysoka suma wychodzi z łatwości pracy - duża powierzchnia, prawie bez docinek i wszystko było już przygotowane na równo. 3mm kleju i jazda. Przeważnie tak nie jest.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

Mimo, że zabrzmi to dziwnie to odpowiem 2x  tak. Jest rachunek i podatki. Jest działalność i gwarancja.

Myślę, że nie trudno się domyśleć, że jestem księgowym, a więc do bólu upierdliwcem :lol:jeżeli oczywiście o cyferki chodzi;)

Dlatego  nieśmiało dodam, że coś tutaj nie gra:

1 godzinę temu, maarec napisał:

W mojej mieścinie przyszedł kafelkarz i w 3 dniówki po max 5 godzin ułożył mi kafle za 1800zł w tym 200zł materiały. Kafle miałem. 1600 / 15h = ponad 100za godzinę. Do tego jeszcze oboje zadowoleni ;) czyli ja i wykonawca

Jak  sam piszesz kafelkarz zarobił (w robociźnie) 1600 zł.  Sam przeliczyłeś to na godziny pracy i wyszło Ci ponad 100 zł. Skoro była faktura to te 1600 zł jest wartością brutto.

Moje pytanie brzmiało :

41 minut temu, kalapan napisał:

Rozumiem, że kafelkarz wystawił rachunek, opłacił podatki itd. Czyli uczciwie zarobił te ponad 100 zł na godzinę netto..

Netto kolego ! Tylko w takim przypadku można mówić, że kafelkarz zarobił 100 zł na godzinę.

 

Twoja odpowiedź:

9 minut temu, maarec napisał:

Mimo, że zabrzmi to dziwnie to odpowiem 2x  tak. Jest rachunek i podatki. Jest działalność i gwarancja

Czy widzisz, że coś tu nie gra ? Czy mam dalej liczyć? Kafelkarz jednak nie zarobił 100 zł na godzinę netto, a raczej brutto. To taka drobna, ale jednak różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kalapan napisał:

Myślę, że nie trudno się domyśleć, że jestem księgowym, a więc do bólu upierdliwcem :lol:jeżeli oczywiście o cyferki chodzi;)

Cytat

................główny księgowy w randze dyrektora finansowego w dużej firmie..................

to powinieneś wiedzieć , że nikt o odpowiednich kwalifikacjach nie aplikowałby na takie stanowisko za taką kasę, dużo niżej są lepsze stawki :D

uwolnienie zawodu obniżyło stawki, ale dla szarych dłubaczy w biurach rachunkowych a nie na takich stanowiskach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chris_66 napisał:

to powinieneś wiedzieć , że nikt o odpowiednich kwalifikacjach nie aplikowałby na takie stanowisko za taką kasę, dużo niżej są lepsze stawki :D

uwolnienie zawodu obniżyło stawki, ale dla szarych dłubaczy w biurach rachunkowych a nie na takich stanowiskach :rolleyes:

Skoro uważasz, że główny księgowy nawet w dużej firmie powinien zarabiać więcej jak prezydent kraju, czy premier - to mamy inną wizję świata i nasza rozmowa w ogóle nie ma sensu. Ja piszę o realiach, Ty przedstawiasz mi jakieś swoje mrzonki.

Ale jak będziesz miał robotę dla głównego księgowego za 25 tys. miesięcznie , nawet bez dodatków - to daj znać po starej znajomości, w końcu wszyscy Polacy to jedna rodzina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kalapan napisał:

Skoro uważasz, że główny księgowy nawet w dużej firmie powinien zarabiać więcej jak prezydent kraju, czy premier - to mamy inną wizję świata

Ale jak będziesz miał robotę dla głównego księgowego za 25 tys. miesięcznie..................................

a co takiego robi prezydent żeby miał zarabiać dużo - i tak jego utrzymanie kosztuje dużo, szczególnie po zakończeniu urzędowania 

jako emeryt nie możesz za dużo zarabiać, bo Ci emeryturę zawieszą :D , daj młodym pracować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:

jako emeryt nie możesz za dużo zarabiać, bo Ci emeryturę zawieszą :D , daj młodym pracować :P

i znowu błąd kolego - niczego mi nie zawieszą - jak jestem na emeryturze zgodnej z wiekiem to mogę zarabiać skolko ugodno !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.