Skocz do zawartości

Bieruń - Center Camp


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi



Coś tu w tym wszystkim nie gra.


Wszystko gra, zarobki są takie jak na zachodzie, rozmawiam z kolegami z Niemiec, Francji Szwecji i zarabiam tyle co oni albo lepiej. Jak ktoś się zna na robocie to praca jest i kasa też, tylko fachowców brak.

Wysłane z mojego Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Warszawa to jednak nie cały kraj zdaje się ... hmm. Centra centrami, a za miedzą inaczej bywa czasem.
Owszem. Nie mierze wszystkiego przez pryzmat Warszawy, ale nie można też tak dramatyzować. 200-300 zł to dziś godzina pracy wielu mechaników samochodowych. Wystarczy przejechać się do pierwszego lepszego ASO. Tak więc cena 600 netto w Bieruniu mi się jakoś wygórowana nie wydaje. Widać doskonale w DE ile taka usługa kosztuje, skoro tam 250 eu brutto. Różnica 45%. Czyli u nas usługi nadal tańsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Wszystko gra, zarobki są takie jak na zachodzie, rozmawiam z kolegami z Niemiec, Francji Szwecji i zarabiam tyle co oni albo lepiej. Jak ktoś się zna na robocie to praca jest i kasa też, tylko fachowców brak.

Wysłane z mojego Tapatalka

Zgadzam się. Zarobki specjalistów są już porównywalne. Do tego stopnia że sporo specjalistów wraca z emigracji bo na miejscu często dostają lepsze oferty niż tam. Dlatego, że dobrego specjalistę dziś trudno znaleźc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chris_66 napisał:

Kraków, Śląsk i inne okolica i pensja 4-5 to żaden wyczyn, a ludzi do pracy brak.


 

Rozumiem, że te 4-5 tys to za 8-7 godz, pracy, zgodnie z tym co wcześniej pisałeś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chris_66 napisał:

Kraków, Śląsk i inne okolica i pensja 4-5 to żaden wyczyn, a ludzi do pracy brak.

Wysłane z mojego Tapatalka
 

W pewnych kręgach - być może, ale wąskich z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalista  - główny księgowy w randze dyrektora finansowego w dużej firmie poszukiwany.Nie będę palcem wskazywał na czyje miejsce, bo mało to istotne. Jedno z większych miast w Polsce.

Wymagania:

- Studia wyższe, najlepiej ekonomiczne

- zdany egzamin państwowy na doradcę podatkowego

- minimum 10 letnie doświadczenie w pracy w księgowości, minimum 3 letnie na stanowisku głównego księgowego

- znajomość języka angielskiego, wskazane również niemieckiego lub francuskiego

- nienormowany czas pracy , ale i tak trzeba przyjść na 7 godz. i do 15 pracować - to minimum. Co powyżej do za damski ........

-  i tu jeszcze z 10 innych  podpunktów, których mi się wymieniać już nie chce

Co w zamian?

Pensja około 9 tys. zł  brutto  OCZYWIŚCIE NA MIESIĄC , a nie za 8 godz. pracy ! + ewentualna premia kwartalna ( około 1000 zł)

Żadnego samochodu służbowego , ani innych dodatków, deputatów, darowizn czy innych rydzykopodobnych.

Zakładając, że 9 tys. brutto = około 7 tys. zł na rękę i dzieląc to przez ilość godzin pracy w miesiącu = niecałe 42 zł / godz.

Tyle w temacie i nie piszcie mi tutaj więcej pierdół o zarobkach  3 godzinnych 3 czy 4 tys zł, przytaczanych tutaj jako regułę odnoszącą się do ogółu, a nie do ewentualnego przedsiębiorcy.

Chętnych do pracy sporo, konkurencja była duża, więc i wybierać było z kogo . Czy to byli głupcy , czy nieudacznicy, a może życiowe fujary, które ktoś jak zwykle wpuścił w maliny?

 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie gdzieś i kto ledwo 3k wyciąga. Z takich ciekawostek to Lidl w Warszawie na dzień dobry kasjerowi płaci 3750 brutto + dodatki różne. Chętnych do pracy w zasadzie brak. Wielkie ogłoszenie przy wejściu do Lidla wisi non stop.

Tak więc chyba u nas nie jest tak źle jak kiedyś było :-)


To brutto robi wrażenie ale netto to już wystarczy tylko na wynajęcie mieszkania, skromne jedzenie i opłacenie telefonu. Na montaż mover’a już nie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chris_66 napisał:

podstawa, nie napisałeś że razem z dodatkami wyjdzie pewnie koło 25 do ręki. A i to nie koniec.

chris - umiesz  Ty czytać ze zrozumieniem - jeżeli  nie to przeczytaj mój post jeszcze raz i tak do skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.