Skocz do zawartości

Niewiadów 375


jolcia731

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 29.09.2019 o 13:02, petek napisał:

Z tą licencją chyba nie jest prawda. Gabaryty n375 i Caravelair są rzeczywiście podobne, ale osprzęt i wnętrze juz zupełnie inne. Niewiadów zredukował koszty dając standardowe okna, te same co w laminatowych eskach. Meble to tez najtańszy sandwich, prawie z tektury. Wszystkie plastiki na zewnątrz nietypowe, bo z Niewiadowa. Nie kupiłbym tej przyczepy. Tez kiedyś chodziła mi po głowie, ale po zagłębieniu się w temat wybiłem to sobie z głowy.

Niewiadów robi dobre przyczepy z laminatu, ale nie są to stare n375 i n390. Kiedyś z okazji zlotu niewiadówek byliśmy w fabryce na wycieczce. Pokazywali linię przyczep produkowanych dla skandynawskiego Kabe. Tamte były na pewno bardzo porządnie zrobione. 

Zdecydowanie nie była to żadna licencja, tylko konstrukcja rodem z Niewiadowa. Może mało odkrywcza, ale większość przyczep z tego okresu wyglądała podobnie. Odkrywcza jest konstrukcja Freedom, cóż z tego skoro w obu przypadkach powodzenia brak. I jeszcze jedno. Minęły te czasy, i chyba dobrze, kiedy Niewiadów robił wszystko sam. Teraz import to nie problem, stąd w niewiadowskiej przyczepach elementy z całego świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nomadka napisał:

Zdecydowanie nie była to żadna licencja, tylko konstrukcja rodem z Niewiadowa. Może mało odkrywcza, ale większość przyczep z tego okresu wyglądała podobnie. Odkrywcza jest konstrukcja Freedom, cóż z tego skoro w obu przypadkach powodzenia brak. I jeszcze jedno. Minęły te czasy, i chyba dobrze, kiedy Niewiadów robił wszystko sam. Teraz import to nie problem, stąd w niewiadowskiej przyczepach elementy z całego świata. 

Z tą licencja,to nie wiem na 100 proc, posiłkuje się źródłem innych znawców ?, aczkolwiek , zgodzę się, że z tamtych lat kształt zewn. przyczep oraz większości układ w środku jest identyczny np. Stereckman czy Caravelair, nawet do dzisiaj,czym się różnią? oprócz użytymi innymi materiałami, detalami,czy stylistyką..tak jak piszesz w tych czasach wykorzystali elementy z mniejszych modeli np.okna, lodówka,lampy zewn.wewnt. by obniżyć koszty,a i tak poprzedni właściciel  zapłacił za nią (mam fakturę) 25 tyś zl, w 99 roku trochę kasy to było, okno do dziś dostępne i to nowe jak i inne detale,meble jasne ze sklejki normalne robi wrażenie nowocześniejszych niż rzeczywiście są ?

IMG-20200413-WA0128.jpg

6 godzin temu, rumpel napisał:

Ładna sztuka, niech służy dzielnie ?.

Pozdrawiam

Dziękuję,no mam nadzieję, że będzie służyć długo ?

31 minut temu, AnDo8o napisał:

Budka fajna ale za nią stoi jakis fajny holownik. Daje radę ?

No holownik też leciwy,ale z typu Panzerwagen ?  z męskim motorem,s nie kosiarka pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tantalos napisał:

Gratulacje, fajnie jakbyś wpadł do naszego fanklubu ^_^

W ogole ,to jakoś troszkę niekulturalnie wpadłem na forum ,nie witając się, więc nadrabiam i Witam wszystkich ?.. Przygodę z karawaningiem, może nie zaczynam ale kontynuuję po długoletniej przerwie, która zaczynałem z rodzicami oczywiście naszą Niewiadowka, także wróciłem to takiej formy wypoczynku, która jest ??. Mam nadzieję,że gdy się to skończy pandemia gdzieś się spotkamy, bardzo chętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.