Skocz do zawartości

Niewiadów 375


jolcia731

Rekomendowane odpowiedzi

Większość przyczep ma poszycie aluminiowe, a pod spodem szkielet z drewna. Podobną konstrukcję ma wspomniany niewiadów. Kompozytowe są małe niewiadówki, tzw. Enki. Ma to wiele plusów, natomiast wadą jest ciężar i elastyczność takiej konstrukcji. Dlatego właśnie większych przyczep się tak nie produkuje. Przejrzyj forum, znajdziesz wiele informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

N375 to dążenie polskiej myśli konstruktorskiej do zachodniej - ten przykład pokazuje, że nie zawsze zachodnie równa się lepsze.

Aluminiowa sciana blachy osadzone są na drewnianej podłodze,w laminowej n126 laminat jest na całości przyczepy (również na jej spodzie i nie ma żadnych łączeń-taka przyczepa "bańka mydlana" stąd ich nazwa "mydelniczka").

Lepsza laminowana -bo wieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sadzilam ze produkowali cos nowszego od mydelniczek. Widzialam na promie z UK do Francji anglika ktory jechal niewiadowem na wakacje na poludnie. Sprzedawali to jako freedom ecoline czy cos takiego. Przyczepa kultowa na wyspach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sadzilam ze produkowali cos nowszego od mydelniczek. Widzialam na promie z UK do Francji anglika ktory jechal niewiadowem na wakacje na poludnie. Sprzedawali to jako freedom ecoline czy cos takiego. Przyczepa kultowa na wyspach.

Anglicy/Nowo Zelandtycy ją doceniają a w Polsce gdzie powstaje jest marginezowana -przykre,że cały czas "cudze chwalicie,swego nie znacie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że u nas jest porostu za droga. Wersja N126 NT  po doposażeniu w ogrzewanie gazowe+toaletę kasetową amortyzatory i prysznic to koszt  prawie - 38000 brutto, to zdecydowanie za dużo. Myślę, że gdyby kosztowała 30000 zaznało by się wielu chętnych.To naprawdę bardzo fajne przyczepy idealne dla 2 osób. Z nostalgią wspominam moją pierwszą N-kę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Niewiadów N375 ? Może ktoś z Was się z nią spotkał.

Mam możliwość zakupu takiego modelu ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jej temat.

Sądzicie że warto jest zainteresować się tym modelem czy lepiej szukać czegoś "zachodniego" ( hobby, fendt itp.). Mam mały budżet, około 10-15 tys. dlatego zwróciłem uwagę na ten model - mogę kupić ja za około 9000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka uwaga, że nie znajdę zadbanej N375. Czy ten model jest felerny ?

 

szukałem w zeszłym roku dla znajomego , uparł się że musi być niewiadów 

wszystkie dostępne w kraju sztuki nie nadawały się do dokładniejszego oglądania 

 

za 9000zł to musiała by być jakaś perełka ze stodoły niejeżdzona

 

10-15 000 zł to całkiem sensowny budżet,, kwestia cierpliwego szukania i złapania dobrej sztuki przed innymi, co muszę przyznać, że nie będzie łatwe  :]

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka uwaga, że nie znajdę zadbanej N375. Czy ten model jest felerny ?

Stąd, że te przyczepy od początku nie były zbyt udane. Po tylu latach dobry model znaleźć jest raczej niemożliwe. Zainteresuj się lepiej zachodnimi markami, jak chcesz przyczepę do jeżdżenia. Jak ma być koniecznie z Niewiadowa to szukaj N126n lub N132 do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

N375 to dążenie polskiej myśli konstruktorskiej do zachodniej - ten przykład pokazuje, że nie zawsze zachodnie równa się lepsze.

Aluminiowa sciana blachy osadzone są na drewnianej podłodze,w laminowej n126 laminat jest na całości przyczepy (również na jej spodzie i nie ma żadnych łączeń-taka przyczepa "bańka mydlana" stąd ich nazwa "mydelniczka").

Lepsza laminowana -bo wieczna

Tu się zgadzam. Widziałam  na kempingu w Chorwacji przyczepę cała zrobioną z tw.sztucznego. Była spora ok.5 m. Ale diabelnie droga. Wyglądała jak wydmuszka z otworami. Była śliczna i ciekawa. Obłe kształty, cała biała, robiła wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niewiadów n390 rok 1991 bez przedsionka i ogrzewania cena 8500 to chyba slaba  oferta cenowa  i opcja dla wedkarza  opis- 2 łóżka pojedyncze i jedno duże podwójne Stolik kawowy Stół duży Kuchnia gazowa dwa palniki Zlew Duża bakista Nowe opony zapas całe nowe koło Łazienka z umywalka Instalacja 220 i 12 Instalacja wodna na pompkę elektryczna Instalacja gazowa Hamulec najazdowy W srodku bardzo ładne meble dużo szafek i duża szafa na ubrania wszystkie zawiasy i uchwyty sprawne Rama w ocynku Oc na rok Kabel do instalacji 220 nie wiem ile m ale bardzo długi

koles ma ja miesiac 

 

powiedzcie czy warto tym sie zainteresowac i czy mozna wstawic ogrzewanie i jaki to w przyblizeniu koszt 

Edytowane przez robisum1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.