Jump to content
jolcia731

Niewiadów 375

Recommended Posts

jolcia731

Jestem nowa na forum i dopiero zamierzam kupić przyczepę

oglądałam już kilka przyczep, których stan po wnikliwych oględzinach budził wiele zastrzeżeń. w końcu trafiła mi się przyczepa Niewiadów 375 z roku 1998, która jest w stanie bardzo dobrym. Proszę o pomoc. Może ktoś z Was mi doradzi czy warto kupić właśnie Niewiadów 375 lub ma jakieś doświadczenia, informacje na temat tej przyczepy. :ok:

post-16129-imported-bbcb09c9-e317-40fb-994c-8b8963e3e3c0_thumb.jpg

Agnes

Posiadam podobną przyczepkę N390, należy uważać na uginającą się połogę na wysokości osi (częstą praktyką przedsprzedażną jest wstawianie trzech dodatkowych poprzeczek w podwoziu przyczepy), drugą sprawą jaką należy sprawdzić jest zamocowanie rączek manewrowych jeśli któraś pracuje razem ze ścianą przyczepy sprawdził bym dokładnie wewnętrzne narożniki przyczepki czy nie chwyta ich zgnilizna, a po za tym moim zdaniem przyczepka nie odstaje standartem od swoich zachodnich konkurentów.

jolcia731

Bardzo dziękuję za informację na pewno z niej skorzystam.Pozdrawiam

tomekk

Witam !

W zasadzie marka przyczepy nie ma większego znaczenia, więc myślę, że jak prześledzisz ten wątek to powinien Ci trochę pomóc w poszukiwaniach.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=900

Pozdrawiam

PS Przede wszystkim CIERPLIWOŚĆ !

marek

Ja to co do niewiadówek jestem trochę inny :ok: ale ta na allegro za 7000 z 1998 i jeśli jest przedsionek to cena wydaje mi się bardzo atrakcyjna gdyby nie 1000 kg DMC to bym się mocno zastanawiał

A tu małe porównanie:

1 Zagraniczna http://www.allegro.pl/item183616860_caravelair_brasilia_375.html

2 N 375 http://www.allegro.pl/item187263292_przyczepa_niewiadow_375_rocznik_1998.html

I z tego co pamiętam właśnie od caravelair niewiadów kupił licencje

Tomii

Jedna uwaga - zobacz tam jest prawie dziesięć lat różnicy między tymi przyczepami :ok:.

Jaki jest największy plus niewiadówki - przyczepa jest młoda i jak na ten wiek bardzo tania. No i oczywiście części :).

Maciej

Aż si zdziwiłem, układ mebli i wnętrza tej niewiadóki dokładnie jak w moim burstnerze :ok:

Paweł 66

a na marginesie tej sprawy , to czemu nasza fabryka zaniechała produkcji tego typu przyczep ? hm :ok: a miała duże PLUSY krajowa i nowa

Maciej

Nasze fabryki zaniechały produkcji wielu rzeczy, pewnie się to komuś niepodobało albo jak to często bywa NIEOPŁACAŁO. Zresztą co tu gadać... :ok:

marek
NIEOPŁACAŁO

Tu jest pies pogrzebany.Jeżeli nowa N 126n najtańsza kosztuje 22500zł ,to ile ta musiała kosztować,na pewno to nie była konkurencyjna cena :ok:

kaimar
a na marginesie tej sprawy , to czemu nasza fabryka zaniechała produkcji tego typu przyczep ? hm :ok: a miała duże PLUSY krajowa i nowa

Bo były za drogie .

Rozmawiałem z Panią w Tamie w Katowicach. Opowiadała, jak miał przyjechać klient po odbiór N375, a na placu stała Adria. Schowała Adrię do garażu aby klient jej nie zobaczył i nie było mu żal, że kupił N375 w tej samej cenie. Przyczepki te kosztowały tyle samo , a niewiadowska , szczególnie wewnątrz brzydsza i bardziej 'siermiężnia". Adrie w owym czasie to był już "pełny zachód".

marek
Bo były za drogie .

Natomiast jak widać używane są już bardzo opłacalne i jak Tomii wspomniał dostępność części jest dużym atutem

jolcia731

Fabryka zaniechała produkcji ze względu na wysoką cenę (bo 35,000zł-nowa) nie cieszyła sie zbytem w Polsce.

Maras

A w którym roku przestali produkować N 375 i N 395 ?

marek

Chyba właśnie 1998 ,ale nie wiem czy nie było jeszcze extra kilka zrobionych