Skocz do zawartości

Odbiór televizji za pomocą tunera DVB-T


Rudy1972

Rekomendowane odpowiedzi

bo mam juz przetwornice "usb" dajaca 5V pracujaca na 230 i 12V

 

pozatym ten tunerek ma bardzo malutki pobor prądu - wg producenta: Pobór mocy maksymalny:7.5W

 

pozatym ma dobre opinie i minimalne gabaryty

 

:ok: to 5V tylko mnie zastanowiło

tak w temacie zasilania, to jak ktoś ma TV z USB, to można pociągnąć właśnie 5V z gniazda USB

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:ok: to 5V tylko mnie zastanowiło

tak w temacie zasilania, to jak ktoś ma TV z USB, to można pociągnąć właśnie 5V z gniazda USB

 

 

wlasnie - 5V mozna wziac prawie z kazdego urzadzenia majacego usb

 

pozatym jak nie mamy usb to kupujemy troszke kabelka, bezpiecznik i LM7805 /koszt około 1 zł/

i mamy juz 5 V :) z akumulatora z auta czy z przyczepy

5v_sam_212.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb

 

(...) odbiór programów cyfrowych jest super

Bo w cyfrowych nie ma czegoś takiego jak odbicia, śnieżenie itp. ale... może być za to kratkowanie, jeśli nie ma dostatecznej ilości sygnału w sygnale. (jakość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Widzę że ostatni wpis jest z ubiegłego roku, a w telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T dzieje się sporo. Od dzisiaj rusza chyba MUX1.

Czy ktoś z kolegów może powiedzieć, jak na dzień dzisiejszy jest z zasięgiem na kempingach i czy warto kupować takie usb do laptopa i jak z antena - prosta czy jakaś kierunkowa czy też inna. Jeśli ktoś z kolegów mógłby zaproponować dobrze chodzący zestaw na 12V.

Na allegro kupowane są takie (chodzi tylko te z usb do laptopa)

http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=4315&order=bd&offer_type=0&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&listing_sel=2&listing_interval=7&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E

 

Małe sprostowanie, nie na 12V a na usb do laptopa.

 

JurekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja korzystam z tunera USB do laptopa od ponad roku i moje spostrzeżenia są takie:

Jeśli nie zależy ci na dużym odbiorniku TV to nie ma nic lepszego, bardziej poręczniejszego i wygodnego. Jeśli jednak lubisz duży obraz to takie rozwiązanie jest zbyt słabe.

Po drugie - jeśli chodzi o antenę to ja osobiście polecam antenę kierunkową ( najlepiej zwykła Yagi) i dobry wzmacniacz.

A jesli będziesz chciał wiedzieć czy na danym kemingu odbierzesz jakiegokolwiek MUX-a i skąd to polecam stronę: http://www.dvbtmap.eu/

Tam sprawdzisz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja korzystam z tunera USB do laptopa od ponad roku i moje spostrzeżenia są takie:

Jeśli nie zależy ci na dużym odbiorniku TV to nie ma nic lepszego, bardziej poręczniejszego i wygodnego. Jeśli jednak lubisz duży obraz to takie rozwiązanie jest zbyt słabe.

Po drugie - jeśli chodzi o antenę to ja osobiście polecam antenę kierunkową ( najlepiej zwykła Yagi) i dobry wzmacniacz.

A jesli będziesz chciał wiedzieć czy na danym kemingu odbierzesz jakiegokolwiek MUX-a i skąd to polecam stronę: http://www.dvbtmap.eu/

Tam sprawdzisz wszystko

 

Witam

 

Pomysł z anteną do laptopa (usb) + antena zewnętrzna do DVB-T mi się podoba i chciałbym uzbroić się na ten sezon w taki zestaw .

Może mi ktoś doradzić coś , podtykając jakieś linki z np. Allegro . (najlepiej już sprawdzone a nie teoretyczne propozycje)

(jeśli ewentualnie zaproponowana antena posiada wzmacniacz na inny woltaż niż w przyczepce (12v ) to nie problem )

 

cyt. " ( najlepiej zwykła Yagi) " - Która to ta "zwykła Yagi" bo na alle.. tego jest wiele.

To nie lenistwo . Nie kumam tematu więc zdaje się na propozycje doświadczonych.

 

Poza tym . Jakie wymagania powinien spełniać mój lap. Tu na myśli mam także konieczność instalacji jakiegoś softu.

" Antena usb" - ok. a w lapie powinien być tuner tv czy jak?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomysł z anteną do laptopa (usb) + antena zewnętrzna do DVB-T mi się podoba i chciałbym uzbroić się na ten sezon w taki zestaw .

Może mi ktoś doradzić coś , podtykając jakieś linki z np. Allegro . (najlepiej już sprawdzone a nie teoretyczne propozycje)

(jeśli ewentualnie zaproponowana antena posiada wzmacniacz na inny woltaż niż w przyczepce (12v ) to nie problem )

 

cyt. " ( najlepiej zwykła Yagi) " - Która to ta "zwykła Yagi" bo na alle.. tego jest wiele.

To nie lenistwo . Nie kumam tematu więc zdaje się na propozycje doświadczonych.

 

Poza tym . Jakie wymagania powinien spełniać mój lap. Tu na myśli mam także konieczność instalacji jakiegoś softu.

" Antena usb" - ok. a w lapie powinien być tuner tv czy jak?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

po kolei ;)

 

antena yagi to antena kierynkowa, coś al'a drabinka ... kiedyś szukałem i taka ciekawostka http://pl.wikipedia....iki/Antena_Yagi

Antena Yagi (właściwie antena Yagi-Uda (jap. ňůźŠťĘŃâ╗ň«çšö░ŃéóŃâ│ŃâćŃâŐ Yagi-Uda antena?) – antena kierunkowa opracowana przez Hidetsugu Yagi i Shintar┼Ź Uda z Uniwersytetu Tohoku w Sendai w Japonii.

ciekawe nie ?

 

czyli po prostu jest to antena kierunkowa :yes:

http://www.dipol.com...izyjne,4351.htm

fajna strona, z dość dobrymi opisami - między innymi zysk, co jest jednym z ważniejszych parametrów ;)

 

kwestia druga tuner

nie polecę modelu, ja mam jakiś stary AVER, działa, mimo że kupiony jako mpeg2, po aktualizacji oprogramowania

może forum emitel pomoże ?

 

tuner wkładasz do USB, instalujesz program, podłączasz antenę i oglądasz :yes:

to tak w uproszczeniu

 

IMO każdy współczesny laptop poradzi sobie z takim zadaniem :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z tunerami trzeba uważać, bo mają różną czułość, był już tu taki temat

np mój AVER usb nie łapie tego co tuner WIWA podłączany bezpośrednio do TV :niewiem:

(ta sama antena, ta sama lokalizacja, więc pozostaje kwestia czułości tunera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W android markecie jest darmowa aplikacja na smartfona (DVB-T finder). Przy włączonej lokalizacji telefonu pokazuje wszystkie, zaczynając od najbliższego, nadajniki telewizji cyfrowej z określeniem kierunku ustawienia anteny i odległość do nadajnika. Sprawdziłem to w domu i na działce i działa poprawnie. Dalsze testowanie odbędzie się w czasie wakacji.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jurek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.