Skocz do zawartości

Odbiór televizji za pomocą tunera DVB-T


Rudy1972

Rekomendowane odpowiedzi

(1) Sygnał HDTV wymaga procesora dwurdzeniowego z minimalną częstotliwością 2GHz ??

ale na razie u nas nie ma HDTV, więc nie masz się co martwić, może do czasu uruchomienia zmienisz kompa ;)

 

(2) Do działania produktu może być wymagana darmowa aktywacja on-line ??

to zależy od programu, może do uruchomienia dodatkowych funkcji ?

miałem studio pinnacla i tam przy niektórych funkcjach wyskakuje żeby się zarejestrować :niewiem:

zawsze możesz korzystać z innego odtwarzacza, ja też nie używam oryginału bo brat gdzieś posiał płytę :sciana:

 

I najważniejsze z jaką anteną to spiąć aby próbować odbierać naziemną ??

już pisałem, to zależy od odległości i położenia względem nadajnika, oraz mocy nadajnika

 

na takiej do 20km IMO jest szansa złapać sygnał

koronafront.png

 

dalej zostają już anteny tzw yagi ... chyba średnio nadające się do przyczepy - duże i niewygodne w transporcie

a1610+.jpg

 

polecam stronę http://www.dipol.com...izyjne,4351.htm, sporo info jest też na forum emitel.pl

 

 

mój tuner to aver u3000 (analog+cyfra+radio)

a antena na której się trochę zawiodłem to coś takiego, okazuje się że zbiera gorzej niz koronka

 

dvw-duzy.jpg

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

 

Jesli chodzi o antenty, troche eksperymentowalem u siebie swego czasu i co zauwazyelm:

 

Testowalem znana Wam Korone (w wersji ze wzmacniaczem) i i jakas Yagi firmy Televes .

Efekt byl taki ze jak bylem w miare blisko nadajanika to odbieraly obie bez problemu.

Jak pojechalem dalej i to gdzie w las, to o dziwo YAgi mimo krecenia dookola nie lapapa niczego, Korona czasami cos tam pokazala, ale komfortowe to nie bylo.

Mam wrazenie ze Korona po prostu byla w stanie slapac jakie sygnaly odbite, a antena kierunkowa nie.

Generalnie za duzo zabawy mnie to kosztowalo i zmienilem na satelite, teraz nie mam problemow.

 

 

MAciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem koronę z zasilaczem 12v i jak szybko kupiłem tak szybko oddałem.

Nie odbierała dvb-t. co prawda zainstalowała mi się lista kanałów ale odbiór ich był nie możliwy.

Stawiałem ją na przyczepie, podłączałem w domu - bez efektów.

 

W tym samym miejscu podłączyłem siatkową i działała bez zająknięcia.

Nie instaluje jej w żaden specjalny sposób - oparłem o przyczepę i działa.

Na wyjazdach puki co bez kłopotów - zawsze scenariusz ten sam - wynoszę opieram i działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koronka to antena dookólna, więc całkiem możliwe że zbierała jakieś odbicia, które yaga nie mogła złapać

u siebie w domu miałem wielką antenę kierunkową - ok 2m i o dziwo łapała gorzej niż siatkowa,

bo siatka też właśnie może łapać sygnał odbity, a taki był u nas (nadajnik kierunkowy, a my byliśmy poza strefą)

 

co do porwania siatka/koronka, to oczywiście że siatka jest lepsza, bo jest większa

tak jak pisałem fizyki sie nie oszuka i w większości im większa antena tym lepszy odbór

(pomijam jakość wykonania, bo to też ma znaczenie)

 

tak samo jest z anteną radiową, CB ... itd

 

u mnie siatka 15letnia też ładnie zbiera mux2, stąd wiem że tuner działa ;)

muszę zrobić test z koronką, ciekawe czy złapie sygnał pod domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam dokłądnie Takiego modelu w Zielonej Górze spokojnie mi odbiera na antenie z kompletu be zproblemów. Na takiej antenie odbieram dvb z niemiec i czech. Ale to wszystko przez 7 piętro na wzniesieniu. W Dziwnowie z tym samym zestawie złapałem NIC Antena co prawda nie za wysoko bo położyłem na dachu przyczepy. Jak sprawdziłem potem na mapie zasięgu już wiedziałem dlaczego w Dziwnowie nic nie złapałem. Ale ogólnie laptop z tunerem to dobry patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dziwnowie z tym samym zestawie złapałem NIC Antena co prawda nie za wysoko bo położyłem na dachu przyczepy. Jak sprawdziłem potem na mapie zasięgu już wiedziałem dlaczego w Dziwnowie nic nie złapałem.

 

z tej mapy wynika że w Rewalu tez nie ma zasięgu. Ja odbierałem tam telewizje cyfrową na siatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w przyczepie zrobiłem próbę odbioru programów TV kodowanych cyfrowo w starym 14" analogowym odbiorniku FUNAI . W przyczepie mam zamontowaną fabrycznie instalację antenową (antena dookólna na dachu "STATUS"). W tym celu kupiłem dekoder do odbioru sygnału cyfrowego o nazwie VIVA . Próba wypadła znakomicie , wszystkie programy pakietu cyfrowego odebrane w przyczepie zdecydowanie o lepszej jakości obrazu niż analogowe. Zauważyłem ,że aby odbierać pakiet cyfrowy trzeba wyłączyć wzmacniacz antenowy :gitara:.Po tym doświadczeniu czas na kupno do :przyczepa: dobrego 22" TV LCD lub LED.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej mapy wynika że w Rewalu tez nie ma zasięgu. Ja odbierałem tam telewizje cyfrową na siatce.

 

Miałem antene położoną na dachu przyczepy teraz dorobiłem maszt i zobaczę jak wyposzczę kilka metrów nad ziemie ale to dopiero najwcześniej w przyszłym zesonie letnim.

 

A tą siatkówkę miałeś wystawioną na jaką wysokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem antene położoną na dachu przyczepy teraz dorobiłem maszt i zobaczę jak wyposzczę kilka metrów nad ziemie ale to dopiero najwcześniej w przyszłym zesonie letnim.

 

A tą siatkówkę miałeś wystawioną na jaką wysokość?

 

leżała na ziemi oparta o przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem nie dawno tuner marki ASUS ASUSTV My Cinema. W domu mam go podpięty do stacjonarnego komputera, a na wyjazdy planuję go używać w laptopie.

Antena z zestawu jest niestety na chwilę obecną mało wydajna.

Mieszkam w Bytomiu, nadajnik mam w Katowicach, a więc max 25km i nie odbiera mi niczego.

Na dachu mam zwykłą starą antenę siatkową ze wzmacniaczem i na niej zbiera cały MUX1 i MUX2.

W przyczepie mam antenę i jak mi się uda to ją uruchomię, a jak nie to kupię obojętnie jaką antenę ze wzmacniaczem do 100zł i jej będę używał.

Z wiedzy jaką posiadam o DVB-T to nie ma czegoś takiego jak anteny do DVB-T więc można do tego użyć obojętnie jaką. Nie warto dopłacać do sprzętu, który jest reklamowany jako specjalnie to DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiedzy jaką posiadam o DVB-T to nie ma czegoś takiego jak anteny do DVB-T więc można do tego użyć obojętnie jaką. Nie warto dopłacać do sprzętu, który jest reklamowany jako specjalnie to DVB-T.

 

Oczywiście że można używać starych anten, sprzedający szukają klientów w różny sposób. Ostatnio zapukał do moich drzwi jakiś naciągacz na dziwną telewizje niby zbiorcza a z własnej satelity i wciskałmi że jak wyłączą analoga to już nic nie będzie można oglądać i nie docierało do niego że już teraz odbieram dvb. Pogoniłem go a jakiegoś staruszka wkręci na umowe na 24miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję swój post : "Jeśli chodzi o sygnały DVB to tak dla poglądu podpowiem, żeby w miarę poprawnie działał odbiór w MPEG4, to odbiór analogowy adekwatny nie powinien mieć zaśnieżenia więcej jak 10-20%. Słabszy odbiór analogowy = kratkowanie lub zaniki odbioru DVB, przy tym sygnał "jakość" wskazuje 50% i jest to granica poprawnego odbioru. "

 

Maras, Bartek, ja w tym roku na urlopie w Niechorzu, odbierałem przepięknie z nadajnika od strony Kołobrzegu/Trzebiatowa. Odbiór analogowy na moje oko 80%, DVB przy tym sygnale fantastyczny. Zwykła siatka rzucona na drzewo patrzała w tamtym kierunku.

Lucek, polecam Ci 22" Funai, model 840/850. Zaryzykowałem z kupnem go do p-py kilka dni przed samym urlopem. Sprawdził się a obraz bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ,że aby odbierać pakiet cyfrowy trzeba wyłączyć wzmacniacz antenowy .

 

Większość zewnętrznych tunerów do odbioru DVB-T ma własny zasilacz anteny. Jeżeli chcesz używać zasilacz zewnętrzny, musisz w menu dekodera wyłączyć zasilanie anteny.

Jak kupisz nowy telewizor, to prawie wszystkie mają już własny dekoder DVB-T i tuner zewnętrzny możesz odłożyć na półkę

Edytowane przez Jurek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.