Jump to content

Odbiór televizji za pomocą tunera DVB-T

Rudy1972
 Share

Recommended Posts

Chciałbym zapytać czy ktoś ma doświadczenie w odbiorze TV cyfrowej naziemnej za pomocą tunerów DVB-T . Wymyśliłem że kupię do laptopa który zawsze wożę w swojej przyczepce taki tuner:

http://allegro.pl/na...1791425678.html

post-3179-0-66975500-1315727889_thumb.jpg

i zrezygnuję z wożenia TV,

Czy ktoś używał w praktyce takiego zestawu podróżując po kraju ?

Jakieś sugestie opinie ? rozwiązanie wygląda obiecująco.....

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• konrad_b

16

• serdi-1

8

• Socale

7

• Rudy1972

6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Primo to musisz zmienic antene , na tej z zestawu to tylko w bezpośredniej bliskości nadajnika.

edit ,

tej marki są lepsze:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=not+only+tv&category=0&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

Edited by piotrekbb (see edit history)

Chyba to jest dobre rozwiązanie , po co taszczyć telewizor ze sobą , laptopa i tak dużo z nas zabiera . No, ale antena to jednak musi być inna.:banan:

Ok, widzę że temat wzbudza trochę emocji, na allegro i nie tylko jest wiele zestawów.

Czy ktoś pracował na konkretnym egzemplarzu: jaki tuner , jaka antena jakiego producenta.

Nie chodzi o to że ma być to najtańsze ale żeby działało!

Witam.

Ja używam hybrid lv5hd. Taki badziew na usb. Antenka na polu ( szczerym) w miarę od nadajnika 25 km działa ok.

Ogólnie da się ale :

- jak będziesz kupował to lepiej weź laka i sprawdź w sklepie (idt)

- jak będziesz w W-wie (bo nie wiem jak na Twoim terenie) to sprawdź czy odbiera drugi multiplex - moja dziwnym trafem nie odbiera.

Sprzedawca zapewni Cię że cyfrówkę odbiera ale czy wszystkie 3 multiplex y ????

Ja się na telewizji nie wyznaję. Tyle co u mnie. :smirk:

Pozdrawiam. :banan:

Może ktoś ma większą wiedzę.

Mam tuner firmy Aver ... czyli teoretycznie nie jakiś szajs

testowałem na antenie DVB-T firmy Ryniak i 8km od nadajnika nie łapało sygnału :(

potem testowałem 20km od innego nadajnika w/w antenę i nic, poszło na koronce

próbowałem w Sromowcach i nic :( zero sygnału (ale analoga też nie łapało)

więc IMO tak średnio się sprawdza :niewiem:

jest jeszcze możliwość że ten tuner ma spore wymagania jeśli chodzi o sygnał

mam zamiar kupić tuner do domu, szukam takiego na 12V żeby porównać i ew używać w terenie

dla mnie niestety jeśli komuś zależy na TV to tylko SAT, mała 50cm antena zapewnia odbiór w całej EU

A może ktoś używa w domu do stacjonarnego kompa tunera DVB-t i może opisać swoje wrażenia. Mam świadomość że zasięg tej telewizji cały czas się zwiększa i przed następnymi wakacjami takie rozwiązanie może mieć sens. Dlatego tak ważne jest zebranie doświadczeń użytkowników.

A może ktoś używa w domu do stacjonarnego kompa tunera DVB-t i może opisać swoje wrażenia. Mam świadomość że zasięg tej telewizji cały czas się zwiększa i przed następnymi wakacjami takie rozwiązanie może mieć sens. Dlatego tak ważne jest zebranie doświadczeń użytkowników.

używałeś analoga w przyczepie ?

można przyjąć że jak łapiesz jakiś kanał w analogu w miarę znośnie, to złapiesz cyfrowy

ja przez jakiś czas woziłem siatkową antenę i nawet na takiej dużej był problem złapać cokolwiek

są miejsca za górą, czy 100km od nadajnika ... i wtedy kicha w pierwszym przypadku nic nie pomoże, a drugim musi być spora antena

u mnie (nadajnik Chorągwica) nadaje MUX2 z mocą 60 kW, a analog nawet 300Kw ...

Nie używałem w przyczepie analogowej TV, i trochę to o czym pisze kolega konrad_b jest dla mnie czarną magią. Zainteresowałem się rozwiązaniem z TV cyfrową jako alternatywą do naziemnej - w końcu słyszałem że naziemną wyłączą . Osobiści mieszkam w takiej dziurze że analogowa tv to fikcja , od 15 lat praktycznie tylko talerz i cyfra, chociaż jeden sąsiad ma maszt 6m i podobno ściąga Śrem.

DVB-T to naziemna cyfrowa, w sumie od analoga różni się pojemnością (na jednej częstotliwości może być kilka kanałów)

dlatego mogą nadawać z dużą mocą na jednej częstotliwości od razu kilka kanałów - np MUX-2)

zresztą sam widzisz, analoga nie masz, a żeby było DVB-T musi być maszt i pewnie spora antena ?

niestety fizyki się nie oszuka, antena być musi

jak juz kupowac takie zabawki to z zewnetrzna antena kierunkowa -porzadna antena to podstawa - a tuner to musi byc MPEG4!!! wiekszosc promocji na allegro jest MPEG2 a takie tunery mozna sobie w d...wsadzic

to ze w opisie jest napisane ze mpeg4 to nic nie znaczy!!!

niech 5% kupujacych oleje reklamacje myslac ze sygnal slaby - tym samym koles pozbedzie sie sprzetu ktory bedzie smigal tylko u poludniowych sasiadow...

p.s.: w podanej w pierwszy poscie aukcji jakos nie moge sie doszukac czy to MPEG4 czy MPEG2... DVB-T nic mi nie mowi :D

Edited by bodzioklb (see edit history)

Ja używam Pinnacle 340e, tuner hybrydowy cyfra i analog oraz możliwość przechwytywania obrazów. Analog kiepsko odbiera cyfra ok, ja mam satelite podłączoną do laptopa przez przejściówkę która jest w zestawie.

Antena z zestawu daje rade w Niemczech, w Polsce tylko blisko nadajnika.

Dopóki w kraju będzie nadawana tv analogowa potrzebna jest dobra antena z regulowanym wzmocnieniem. Zbyt duże wzmocnienie przeszkadza.

Tuner odbierze każdy sygnał to program go dekoduje. Ja używam oprócz dołączonego oprogramowania darmowy i prosty Splash Lite.

Bardzo interesujący jest tuner hybrydowy Pinnacle 340e,proponowany przez kolegą turystasj, na allegro:

http://allegro.pl/tuner-tv-pinnacle-pctv-hybrid-pro-stick-340e-i1810501853.html

jest dostępny za ok już 250 zł , wspiera telewizję naziemną wysokiej rozdzielczości (HDTV) w formacie MPEG-4 (AVC/H.264),

zastanawia mnie tylko ( albo tego nie rozumiem):

-Windows Media Center obecnie nie wspiera sygnału HDTV w formacie MPEG-4 AVC (H.264) ??

(1) Sygnał HDTV wymaga procesora dwurdzeniowego z minimalną częstotliwością 2GHz ??

(2) Do działania produktu może być wymagana darmowa aktywacja on-line ??

I najważniejsze z jaką anteną to spiąć aby próbować odbierać naziemną ??

jak juz kupowac takie zabawki to z zewnetrzna antena kierunkowa -porzadna antena to podstawa - a tuner to musi byc MPEG4!!! wiekszosc promocji na allegro jest MPEG2 a takie tunery mozna sobie w d...wsadzic

to ze w opisie jest napisane ze mpeg4 to nic nie znaczy!!!

niech 5% kupujacych oleje reklamacje myslac ze sygnal slaby - tym samym koles pozbedzie sie sprzetu ktory bedzie smigal tylko u poludniowych sasiadow...

p.s.: w podanej w pierwszy poscie aukcji jakos nie moge sie doszukac czy to MPEG4 czy MPEG2... DVB-T nic mi nie mowi :D

przy tunerach komputerowych jest ciut inaczej, bo tuner to "tylko tuner" a dekodowanie sygnału odbywa się w komputerze

mój tuner ma już ze 4 lata, był kupowany w sumie do analoga i ew dvb-t, choć wtedy mało kto wiedział co i jak będzie mpeg2 czy coś innego

w zestawie był soft właśnie do obsługi mpeg2, a ja korzystałem z niego jako analoga

teraz jak ruszyło dvb-t u nas, poszperałem w sieci, bo myślałem że tuner do wywalenia (nie obsługuje mpeg4) ... i okazało się że nie

wystarczy wgrać odpowiedni soft i śmiga, chyba też mam Splash Lite :hmm:

to o czym pisałeś ma znaczenie przy tunerach tradycyjnych, podłączanych do TV,

tam żeby było ciekawie, nawet jak jest mpeg4, to może brakować dekodera dźwięku ac3? który jest u nas

efekt taki że mamy obraz, ale bez dźwięku :bzik: