Skocz do zawartości

Odbiór televizji za pomocą tunera DVB-T


Rudy1972

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać czy ktoś ma doświadczenie w odbiorze TV cyfrowej naziemnej za pomocą tunerów DVB-T . Wymyśliłem że kupię do laptopa który zawsze wożę w swojej przyczepce taki tuner:

http://allegro.pl/na...1791425678.html

post-3179-0-66975500-1315727889_thumb.jpg

i zrezygnuję z wożenia TV,

Czy ktoś używał w praktyce takiego zestawu podróżując po kraju ?

Jakieś sugestie opinie ? rozwiązanie wygląda obiecująco.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Primo to musisz zmienic antene , na tej z zestawu to tylko w bezpośredniej bliskości nadajnika.

 

 

edit ,

 

tej marki są lepsze:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=not+only+tv&category=0&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że temat wzbudza trochę emocji, na allegro i nie tylko jest wiele zestawów.

Czy ktoś pracował na konkretnym egzemplarzu: jaki tuner , jaka antena jakiego producenta.

Nie chodzi o to że ma być to najtańsze ale żeby działało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja używam hybrid lv5hd. Taki badziew na usb. Antenka na polu ( szczerym) w miarę od nadajnika 25 km działa ok.

 

Ogólnie da się ale :

 

- jak będziesz kupował to lepiej weź laka i sprawdź w sklepie (idt)

 

- jak będziesz w W-wie (bo nie wiem jak na Twoim terenie) to sprawdź czy odbiera drugi multiplex - moja dziwnym trafem nie odbiera.

 

Sprzedawca zapewni Cię że cyfrówkę odbiera ale czy wszystkie 3 multiplex y ????

 

Ja się na telewizji nie wyznaję. Tyle co u mnie. :smirk:

 

Pozdrawiam. :banan:

 

Może ktoś ma większą wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tuner firmy Aver ... czyli teoretycznie nie jakiś szajs

 

testowałem na antenie DVB-T firmy Ryniak i 8km od nadajnika nie łapało sygnału :(

potem testowałem 20km od innego nadajnika w/w antenę i nic, poszło na koronce

próbowałem w Sromowcach i nic :( zero sygnału (ale analoga też nie łapało)

 

więc IMO tak średnio się sprawdza :niewiem:

 

jest jeszcze możliwość że ten tuner ma spore wymagania jeśli chodzi o sygnał

 

mam zamiar kupić tuner do domu, szukam takiego na 12V żeby porównać i ew używać w terenie

 

dla mnie niestety jeśli komuś zależy na TV to tylko SAT, mała 50cm antena zapewnia odbiór w całej EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś używa w domu do stacjonarnego kompa tunera DVB-t i może opisać swoje wrażenia. Mam świadomość że zasięg tej telewizji cały czas się zwiększa i przed następnymi wakacjami takie rozwiązanie może mieć sens. Dlatego tak ważne jest zebranie doświadczeń użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś używa w domu do stacjonarnego kompa tunera DVB-t i może opisać swoje wrażenia. Mam świadomość że zasięg tej telewizji cały czas się zwiększa i przed następnymi wakacjami takie rozwiązanie może mieć sens. Dlatego tak ważne jest zebranie doświadczeń użytkowników.

 

używałeś analoga w przyczepie ?

można przyjąć że jak łapiesz jakiś kanał w analogu w miarę znośnie, to złapiesz cyfrowy

ja przez jakiś czas woziłem siatkową antenę i nawet na takiej dużej był problem złapać cokolwiek

są miejsca za górą, czy 100km od nadajnika ... i wtedy kicha w pierwszym przypadku nic nie pomoże, a drugim musi być spora antena

 

u mnie (nadajnik Chorągwica) nadaje MUX2 z mocą 60 kW, a analog nawet 300Kw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem w przyczepie analogowej TV, i trochę to o czym pisze kolega konrad_b jest dla mnie czarną magią. Zainteresowałem się rozwiązaniem z TV cyfrową jako alternatywą do naziemnej - w końcu słyszałem że naziemną wyłączą . Osobiści mieszkam w takiej dziurze że analogowa tv to fikcja , od 15 lat praktycznie tylko talerz i cyfra, chociaż jeden sąsiad ma maszt 6m i podobno ściąga Śrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T to naziemna cyfrowa, w sumie od analoga różni się pojemnością (na jednej częstotliwości może być kilka kanałów)

dlatego mogą nadawać z dużą mocą na jednej częstotliwości od razu kilka kanałów - np MUX-2)

 

zresztą sam widzisz, analoga nie masz, a żeby było DVB-T musi być maszt i pewnie spora antena ?

 

niestety fizyki się nie oszuka, antena być musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz kupowac takie zabawki to z zewnetrzna antena kierunkowa -porzadna antena to podstawa - a tuner to musi byc MPEG4!!! wiekszosc promocji na allegro jest MPEG2 a takie tunery mozna sobie w d...wsadzic

 

to ze w opisie jest napisane ze mpeg4 to nic nie znaczy!!!

niech 5% kupujacych oleje reklamacje myslac ze sygnal slaby - tym samym koles pozbedzie sie sprzetu ktory bedzie smigal tylko u poludniowych sasiadow...

 

p.s.: w podanej w pierwszy poscie aukcji jakos nie moge sie doszukac czy to MPEG4 czy MPEG2... DVB-T nic mi nie mowi :D

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Pinnacle 340e, tuner hybrydowy cyfra i analog oraz możliwość przechwytywania obrazów. Analog kiepsko odbiera cyfra ok, ja mam satelite podłączoną do laptopa przez przejściówkę która jest w zestawie.

Antena z zestawu daje rade w Niemczech, w Polsce tylko blisko nadajnika.

Dopóki w kraju będzie nadawana tv analogowa potrzebna jest dobra antena z regulowanym wzmocnieniem. Zbyt duże wzmocnienie przeszkadza.

Tuner odbierze każdy sygnał to program go dekoduje. Ja używam oprócz dołączonego oprogramowania darmowy i prosty Splash Lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący jest tuner hybrydowy Pinnacle 340e,proponowany przez kolegą turystasj, na allegro:

http://allegro.pl/tuner-tv-pinnacle-pctv-hybrid-pro-stick-340e-i1810501853.html

 

jest dostępny za ok już 250 zł , wspiera telewizję naziemną wysokiej rozdzielczości (HDTV) w formacie MPEG-4 (AVC/H.264),

zastanawia mnie tylko ( albo tego nie rozumiem):

-Windows Media Center obecnie nie wspiera sygnału HDTV w formacie MPEG-4 AVC (H.264) ??

(1) Sygnał HDTV wymaga procesora dwurdzeniowego z minimalną częstotliwością 2GHz ??

 

 

(2) Do działania produktu może być wymagana darmowa aktywacja on-line ??

 

I najważniejsze z jaką anteną to spiąć aby próbować odbierać naziemną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz kupowac takie zabawki to z zewnetrzna antena kierunkowa -porzadna antena to podstawa - a tuner to musi byc MPEG4!!! wiekszosc promocji na allegro jest MPEG2 a takie tunery mozna sobie w d...wsadzic

 

to ze w opisie jest napisane ze mpeg4 to nic nie znaczy!!!

niech 5% kupujacych oleje reklamacje myslac ze sygnal slaby - tym samym koles pozbedzie sie sprzetu ktory bedzie smigal tylko u poludniowych sasiadow...

 

p.s.: w podanej w pierwszy poscie aukcji jakos nie moge sie doszukac czy to MPEG4 czy MPEG2... DVB-T nic mi nie mowi :D

 

przy tunerach komputerowych jest ciut inaczej, bo tuner to "tylko tuner" a dekodowanie sygnału odbywa się w komputerze

mój tuner ma już ze 4 lata, był kupowany w sumie do analoga i ew dvb-t, choć wtedy mało kto wiedział co i jak będzie mpeg2 czy coś innego

w zestawie był soft właśnie do obsługi mpeg2, a ja korzystałem z niego jako analoga

 

teraz jak ruszyło dvb-t u nas, poszperałem w sieci, bo myślałem że tuner do wywalenia (nie obsługuje mpeg4) ... i okazało się że nie

wystarczy wgrać odpowiedni soft i śmiga, chyba też mam Splash Lite :hmm:

 

to o czym pisałeś ma znaczenie przy tunerach tradycyjnych, podłączanych do TV,

tam żeby było ciekawie, nawet jak jest mpeg4, to może brakować dekodera dźwięku ac3? który jest u nas

efekt taki że mamy obraz, ale bez dźwięku :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.