Jump to content
Sign in to follow this  
Cezare1972

Rowery na campingu

Recommended Posts

marek
poza tym może hak w przyczepie założyć? :zlo:

Ja widziałem że gość normalnie do ramy przykręcił.Te od malucha (nie wszystkie)nie mają wąsów pod spód tylko do belki tam gdzie zderzak są przykręcane.

post-15988-imported-c2ba133d-cc22-4596-94f5-5daa04e3bbc8_thumb.jpg

CamperDiem

ale czy to zgone z prawem? bo się nad tym sam zastanawiam, gdyby z tym bagażnikiem thule się nie dało przyczepy holować...

marek

Ale w tym momencie hak jest systemem mocowania ,nie będziesz nic ciagnoł.

Marcin T

affa, kiedy rozgladalem sie kilka lat temu za bagaznikiem na rower, bralem pod uwage tez zakup tego co pokazales na fotkach. Okazalo sie, ze maja bardzo mala nosnosc i niezbyt pewne plastiki. Czy to prawda do konca nie wiem bo kupilem to http://www.adriacaravan.pl/TwinnyLoad/index.html i spisuje sie od lat wysmienicie :zlo:

CamperDiem

marek: ten model Thule nie jest mocowany na kuli, tylko ciut inaczej (muszę to zobaczyć dokładnie) i normalnie kula haka jest dostępna.

ja mam hak do 100kg więc pewnie tylko 2 rowery dam radę na uchwycie powiesić... no chyba że razem z rowerami dzieci i przyczepą nie przekroczę 100kg :ok:

CamperDiem

Marcin T: zastanawiałem się nad platformą, ale 1) nie znalazłem na 4 rowery 2) zdaje się, że klapy nie otworzysz- nie jest uchylne, prawda?

Marcin T

Ta firma produkowala takie na dwa, trzy i cztery rowery. Oprocz tego dostepne przystawki na trzeci rower do bagaznika dwojki. Moj sie nie przechyla ale sa takie opcje dostepne.

marek

Jeszcze o czymś takim do przyczepy myślałem.Obciążenie pionowe na zaczep - 150 kg

post-16008-imported-861e35c1-b653-42d6-842e-8bdf464d6ab3_thumb.jpg

CamperDiem

dzięki Panowie, daliście mi do myślenia :ok:

marek

I jeszcze może taki bagażnik na ten hak,można spróbować go chwycić jeszcze do przyczepy.

post-16010-imported-e3d57f2c-e06d-4f81-b6b5-7a3d854f9c2c_thumb.jpg

post-16010-imported-22e43a11-963e-431e-ad7e-778d3ec35ddd_thumb.jpg

post-16010-imported-79e6b31b-bc40-4892-af0d-da06f0cbd9b9_thumb.jpg

Mrsulki

Tylko przy takim zawieszanym bagażniku trzeba stosować dodatkowe lampy i tablicę rej. jeśli rowery zasłonią te od przyczepy. A w takim wypadku to już dochodzi sprodukowanie też instalacji z gniazdem. Ja tam rowery pakuję na dach samochodu.

Marcin T

Niektore bagazniki posiadaja listwe z lampami, ponadto listwy sa dostepne do kupienia osobno wraz z przewodem i wtyczka. Ja po szesciu latach przekladania tablicy wreszcie zmusilem urzednikow i mam trzecia :ok:

Mrsulki

Jak zgłosiłeś zagubienie?

Marcin T

Nic nie zglaszalem, zadne zagubienie. Mam ja legalnie. Do tego dodatkowo woze ze soba dokument wystawiony przez UM aby udokumentowac pochodzenie tablicy bo jest bez naklejki

CamperDiem

Marcin napisz jak zmusiłeś urzędniczki do wydania czegoś czego niby nie powinny? :ok: