Jump to content
Sign in to follow this  
Cezare1972

Rowery na campingu

Recommended Posts

Marcin T

Te przyczepki nie maja homologacji... w zwiazku z czym sa tylko zabawka

Marcin T

fajny bajer z tym trzecim kolkiem

Sowa_77

A tutaj zdjęcie,widać w Danii można:

1904311065541432.jpg

Marcin rower to nie samochód,jak coś może jeździć w Szwecji to i może chyba w u nas,tym bardziej jak ma certyfikaty bezpieczeństwa.

Marcin T
Marcin rower to nie samochod,jak cos moze jezdzic w Szwecji to i moze chyba w u nas,tym bardziej jak ma certyfikaty bezpieczenstwa.

Z tymi certyfikatami to jest u nas na odwyrtke, podam Ci przyklad. Na poczatku obecnego tysiaclecia dostalismy nowa autodrabine za niespelna piecset tysiecy EUR, specjalnie zamowiona, przywieziona prosto z rajchu itp itd. Jakiez bylo zdziwienie starego kiedy musial robic na nowo wszelkie certyfikaty dopuszczajace pojazd do ruchu i pracy w specyficznych warunkach ....... bo te nemeckie sie nie liczyly w/g naszego kochanego prawa (chyba gorsze sa) :zlo:. Poszlo na to krocie.

marek

Taki rowerek ja na fotce można kopić w Polsce widziałem na targach w Katowicach po 700zł. a tu fotka przyczepki firma sama w sobie potwierdza homologacje

post-15951-imported-b3f7f760-fba5-4d8a-bfdf-ed557e4fe30e_thumb.jpg

Sowa_77

To jest właśnie nasz kraj.

Przecież drabina okazała się dobra i się nadaje,

"Poszło na to krocie." tylko po co?

a zapłaciliśmy za to my wszyscy.Smutne i chore.

Ale widzę,że się zgadzamy i tu jest światełko w tunelu.

:zlo:

Marcin T

Miejmy nadzieje, ze jak bedziemy w tej prawdziwej Unii to cos sie zmieni i to na lepsze :zlo:

marek
Jakież było zdziwienie starego kiedy musiał robić na nowo wszelkie certyfikaty dopuszczające pojazd do ruchu i pracy w specyficznych warunkach

Wiesz prawo unijne jest nadrzędne.Ale u nas to o sąd musi sie otrzeć :zlo:

Znalazłem ten rowerek na allegro https://ssl.allegro.pl/item186487355__rower_przyczepka_dla_dziecka_.html

post-15954-imported-ab13b583-e4be-431e-88f5-c64706bbf2e8_thumb.jpg

Marcin

Cieszę się, że temat rowerów na wyjeździe został zapodany. My juz kilka lat z rzędu nosimy się z zamiarem zabrania ze soba rowerów. Wcześniej nie bralismy bojąc sie o bezpieczeństwo naszego dwukołowego dobytku. Obserwowalismy jednak, jak robia to nasi zachodni sąsiedzi. Wiec najczęściej wożą je na dachach mocując dodatkowo linką z zapięciem. Na kempingach bardzo często widziałem rowery stojące gdzieś w pobliżu przyczepy, bez żadnego zabezpieczenia, lub to co mnie ubawiło, bodajże u Szwedów, przywiązane zwykłym sznurkiem do nędznego drzewka na kempingu :) Zwykle jednak zabepieczają je łańcuchem zaczepiętym o duszel przyczepy.

My raz wieźliśmy nasze rowery (ale nie na wakacje) w przyczepie. Po prostu listwy do ich nocowania przykręciłem wkrętami do podłogi Niewiadówki. Pomyśl ten jednak nie jest najlepszy, bo co zrobić z rowerami gdy chce się odpocząć po drodze w przyczepie? Patent odrzuciliśmy. Myślę, że bagażnik dachwy jest lepszy pomimo większych oporów powietrza, a na kepingach trzeba je spinać linką z dyszlem przyczepki. Poza Polską powinno wystarczyć, u nas nie wiem, bo wszystkie nasze dotychczasowe wakacje były za granicą.

Maciej
To jest właśnie nasz kraj...

Czasami się wstydzę za ten kraj. I jeszcze robi mi się niedobrze :zlo:

CamperDiem

a co powiecie na uchwyt rowerowy mocowany na hak holowniczy?

jest takie ustrojstwo firmy Thule, które rzekomo można używać holując przyczepę

chciałbym kupić, ale mam pewne wątpliwości- dlatego szukam jakiegokolwiek użytkownika

ktoś się z tym spotkał???

AA73
a co powiecie na uchwyt rowerowy mocowany na hak holowniczy?

jest takie ustrojstwo firmy Thule, które rzekomo można używać holując przyczepę

chciałbym kupić, ale mam pewne wątpliwości- dlatego szukam jakiegokolwiek użytkownika

ktoś się z tym spotkał???

Affa może być problem z kołem podporowym tzn rower może zachczać, trzeba było by sprawdzić. Ja mam inny ich wyrób na hak i jest ok niestety albo rowery albo przyczepa :zlo:

Na następny sezon będe kombinował z rowiązaniem aby ten bagażnik na hak podpiąc do przyczepki.

marek

Powiem ci ciekawa propozycja.Ja kiedyś chciałem zamontować hak od malucha do przyczepy i coś w tym stylu wykorzystać.Patrząc na fotkę wszystko możliwe że da rade :zlo:

post-15984-imported-84a01e5b-41c2-4c7e-9239-a3cb9b814558_thumb.jpg

CamperDiem

Artly: znaczy stabilne rozwiązanie?

poza tym może hak w przyczepie założyć? :zlo: