Skocz do zawartości

Rowery na campingu


Cezare1972

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Te przyczepki nie mają homologacji...

 

Wheeler miał takie przyczepki z homologacja europejską do 40 km /h .A to ma niemieckie certyfikaty http://www.allegro.pl/item183863672_przyczepka_rowerowa_do_przewozu_dzieci_od_1_zl_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin rower to nie samochod,jak cos moze jezdzic w Szwecji to i moze chyba w u nas,tym bardziej jak ma certyfikaty bezpieczenstwa.

Z tymi certyfikatami to jest u nas na odwyrtke, podam Ci przyklad. Na poczatku obecnego tysiaclecia dostalismy nowa autodrabine za niespelna piecset tysiecy EUR, specjalnie zamowiona, przywieziona prosto z rajchu itp itd. Jakiez bylo zdziwienie starego kiedy musial robic na nowo wszelkie certyfikaty dopuszczajace pojazd do ruchu i pracy w specyficznych warunkach ....... bo te nemeckie sie nie liczyly w/g naszego kochanego prawa (chyba gorsze sa) :zlo:. Poszlo na to krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakież było zdziwienie starego kiedy musiał robić na nowo wszelkie certyfikaty dopuszczające pojazd do ruchu i pracy w specyficznych warunkach

Wiesz prawo unijne jest nadrzędne.Ale u nas to o sąd musi sie otrzeć :zlo:

 

Znalazłem ten rowerek na allegro https://ssl.allegro.pl/item186487355__rower_przyczepka_dla_dziecka_.html

post-15954-imported-ab13b583-e4be-431e-88f5-c64706bbf2e8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat rowerów na wyjeździe został zapodany. My juz kilka lat z rzędu nosimy się z zamiarem zabrania ze soba rowerów. Wcześniej nie bralismy bojąc sie o bezpieczeństwo naszego dwukołowego dobytku. Obserwowalismy jednak, jak robia to nasi zachodni sąsiedzi. Wiec najczęściej wożą je na dachach mocując dodatkowo linką z zapięciem. Na kempingach bardzo często widziałem rowery stojące gdzieś w pobliżu przyczepy, bez żadnego zabezpieczenia, lub to co mnie ubawiło, bodajże u Szwedów, przywiązane zwykłym sznurkiem do nędznego drzewka na kempingu :) Zwykle jednak zabepieczają je łańcuchem zaczepiętym o duszel przyczepy.

My raz wieźliśmy nasze rowery (ale nie na wakacje) w przyczepie. Po prostu listwy do ich nocowania przykręciłem wkrętami do podłogi Niewiadówki. Pomyśl ten jednak nie jest najlepszy, bo co zrobić z rowerami gdy chce się odpocząć po drodze w przyczepie? Patent odrzuciliśmy. Myślę, że bagażnik dachwy jest lepszy pomimo większych oporów powietrza, a na kepingach trzeba je spinać linką z dyszlem przyczepki. Poza Polską powinno wystarczyć, u nas nie wiem, bo wszystkie nasze dotychczasowe wakacje były za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na uchwyt rowerowy mocowany na hak holowniczy?

jest takie ustrojstwo firmy Thule, które rzekomo można używać holując przyczepę

chciałbym kupić, ale mam pewne wątpliwości- dlatego szukam jakiegokolwiek użytkownika

ktoś się z tym spotkał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na uchwyt rowerowy mocowany na hak holowniczy?

jest takie ustrojstwo firmy Thule, które rzekomo można używać holując przyczepę

chciałbym kupić, ale mam pewne wątpliwości- dlatego szukam jakiegokolwiek użytkownika

ktoś się z tym spotkał???

 

Affa może być problem z kołem podporowym tzn rower może zachczać, trzeba było by sprawdzić. Ja mam inny ich wyrób na hak i jest ok niestety albo rowery albo przyczepa :zlo:

Na następny sezon będe kombinował z rowiązaniem aby ten bagażnik na hak podpiąc do przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.