Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie Knaus Azur


Sparkson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, mam kilka pytan roznej masci dlatego tez post zamiescilem w tym dziale.

Wszystko tyczy sie przyczepy Kanus Azur 520 z 1994r, a mianowicie;

1. Jakie powinno byc cisnienie w oponach?

2. Czym skleic pekniete okno, zalezy mi na zachowaniu jego przezroczystosci i w miare malym sladzie naprawy.

3. W jaki sposob zainstalowac ogrzewanie wody do przyczepy ktora standardowo nie posiadala go i nie ma np wyprowadzenia cieplej i zimnej wody do zlewu/umywalki. Zastanawiam sie nad wstawieniem malego bojlera elektrycznego, ponieważ ogrzewanie dedykowane jest dla mnie za drogie, jak na taką przyczepę.

4.Chce zamontowac klimatyzacje, niestety te dedykowane do przyczep sa bardzo drogie dlatego mysle o adaptacji klimatyzatora wolnostojacego ktory kupuje sie np w castoramie. Czy spotkaliscie sie z takim patentem?

5. Czym skleić peknięty uchwyt który mocuje siłownik do okna?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2 Ja u siebie zgrzewałem pęknięcie typu pajęczyna. Jest ślad bardzo wyraźny, ale nie istotny.

Ad5 Raczej do wymiany/zamiany z innego okna , mnie używanego. Tego plastiku nie da się skleić ale może uda się go zgrzać.

Na inne ady odpowiedzi znajdziesz już sam ale najpierw zawitaj w powitalni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparkson - ponieważ jeszcze nie pojawiłeś się w dziale powitań i nie wiem, czy odczytałeś podpowiedzi Kolegów, odpowiem Ci przewrotnie (jeszcze mi się nie chce spać):

 

1. Jakie powinno byc cisnienie w oponach?

Ad1.

Ciśnienie w oponach powinno być odpowiednie, a najlepiej takie jak podaje producent opon i przyczepy.

Szczegóły można znaleźć na forum.

 

2. Czym skleic pekniete okno, zalezy mi na zachowaniu jego przezroczystosci i w miare malym sladzie naprawy.

Ad2.

Okno nalezy skleić właściwym klejem, w taki sposób, aby ślad naprawy był jak najmniejszy, przy zachowaniu przezroczystość okna.

Szczegóły można znaleźć na forum.

 

3. W jaki sposob zainstalowac ogrzewanie wody do przyczepy ktora standardowo nie posiadala go i nie ma np wyprowadzenia cieplej i zimnej wody do zlewu/umywalki. Zastanawiam sie nad wstawieniem malego bojlera elektrycznego, ponieważ ogrzewanie dedykowane jest dla mnie za drogie, jak na taką przyczepę.

Ad3.

Ogrzewanie wody do przyczepy, która go nie posiadała można wykonać samodzielnie. Należy to zrobić w sposób właściwy (nawet na kilka sposobów). Jest możliwość wstawienia małego bojlera elektrycznego, ponieważ ogrzewanie dedykowane jest dość drogie.

Szczegóły można znaleźć na forum.

 

4.Chce zamontowac klimatyzacje, niestety te dedykowane do przyczep sa bardzo drogie dlatego mysle o adaptacji klimatyzatora wolnostojacego ktory kupuje sie np w castoramie. Czy spotkaliscie sie z takim patentem?

 

Ad4.

Klimatyzację również można zaadoptować -np z Castoramy, ponieważ oryginalne są bardzo drogie. Spotkaliśmy się z takim patentem. Nawet kilkoma.

Szczegóły można znaleźć na forum.

 

5. Czym skleić peknięty uchwyt który mocuje siłownik do okna?

Ad5.

Zazwyczaj klei się klejem. Jednak trudno odgadnąć o jaki uchwyt Ci chodzi.

 

Wybacz Kolego ten prześmiewczy ton, ale po wpisaniu w "szukajkę" kilku interesujących Cię haseł:

 

Szukana fraza ciśnienie opony zwróciła następującą liczbę wyników: 18 Wyniki wyszukiwania

 

Szukana fraza ogrzewanie wody zwróciła następującą liczbę wyników: 27 Wyniki wyszukiwania

 

Szukana fraza klejenie okno zwróciła następującą liczbę wyników: 1 Wyniki wyszukiwania

 

Szukana fraza klimatyzacja zwróciła następującą liczbę wyników: 80 Wyniki wyszukiwania

 

Reasumując - albo Ci się nie chce i liczysz na to, że wszystko zostanie Ci podane na tacy, :zolta: albo traktujesz forum jak castoramę, a nas jako obsługę.:czerwona:

Nie tędy droga. Proponują zacząć od początku...:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze uzylem szukajki, niestety jak sie okazalo przez to ze moj iPad nie uzywa polskich znakow a szukajka nie szuka fraz alternatywnych, otrzymalem brak wynikow. W kazdym razie rozumiem wasze wypowiedzi, i szanuje porzadek forum, mimo ze nigdy nie rozumialem i nie zrozumiem sztucznego dzialu powitan, gdzie ktos pisze "Dzien dobry, jestem xyz" i 15 osob mu odpisuje "czesc". Mam nadzieje ze tez to uszanujecie.

 

W kazdym razie znalazlem odpowiedz na czesc moich pytan, ale niestety nie w 100%. Bede szukal dalej, jak nie znajde to poszukam na zagranicznych forach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparkson, nie chodzi o to że napiszesz dzień dobry, nazywam się... Ale by kogoś choć minimalnie poznać, skąd jesteś, czy masz cepkę, czy zamierzasz itd. W dziale nasze pojazdy "chwalimy się" sprzętem... W ten sposób nie jesteśmy do końca anonimowi.

Pozdrawiam

A odpowiedzi masz mnóstwo, nawet jak "ręcznie" poszukasz tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze uzylem szukajki, niestety jak sie okazalo przez to ze moj iPad nie uzywa polskich znakow...

 

 

W pierwszym poście Twój iPad doskonale poradził sobie z polskimi znakami...niewiem.gif

 

a szukajka nie szuka fraz alternatywnych, otrzymalem brak wynikow.

 

Zanim coś napiszesz to warto to sprawdzić.

 

hasło "cisnienie w oponach" daje 250 wyników, z czego na 1 stronie temat pt. Ciśnienie w oponach

haslo "skleic pekniete" daje wynik: http://forum.karawan...__1#entry156188

 

 

... mimo ze nigdy nie rozumialem i nie zrozumiem sztucznego dzialu powitan, gdzie ktos pisze "Dzien dobry, jestem xyz" i 15 osob mu odpisuje "czesc". Mam nadzieje ze tez to uszanujecie...

 

A "Dzień dobry" sąsiadowi odpowiadasz?

 

 

Mimo wszystko

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdziesz interesujący Cię "content" na łamach polskiego forum.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sparkson -

mam nadzieję, że czytałeś mojego posta uważnie.

Specjalnie wpisywałem szukane frazy do "szukajki" i uzyskałem wszystkie odpowiedzi:

 

Szukana fraza ciśnienie opony zwróciła następującą liczbę wyników: 18 Wyniki wyszukiwania

 

Szukana fraza ogrzewanie wody zwróciła następującą liczbę wyników: 27 Wyniki wyszukiwania

 

Szukana fraza klejenie okno zwróciła następującą liczbę wyników: 1 Wyniki wyszukiwania

 

Szukana fraza klimatyzacja zwróciła następującą liczbę wyników: 80 Wyniki wyszukiwania

 

Obawiam się, że nie ma sensu powtarzać kolejny raz informacji o ciśnieniu w oponach, skoro minimum 18 wyników odnosi się do tego tematu. Z tego co pamiętam - łącznie z tabelami. W pozostałych frazach - brak polskich liter.

 

Co więcej - nadal zachowujesz się jak osoba, której coś się należy. Nie zadałeś sobie trudu, żeby wrzucić chociażby "klimatyzacja", a nawet nie dawno opisywali nasi Koledzy (Marmur i Kluchojady) jak zamontowali klimatyzator i klimę w budce, Bojler elektryczny montował Konrad B, ja. niektórzy montowali grzałki akwarystyczne.

 

Sorry - ale odbieram Twój post jako skargę obrażonego dziecka - nie odpowiecie mi na moje pytania - pójdę sobie na zagraniczne fora.

Szczerze - to obawiam się, że na zagranicznych forach raczej nikt nie bawi się w montaż elektrycznego bojlera, czy klimy z castoramy.

 

A moje - spróbuj jeszcze raz od początku - wcale nie znaczyło, że masz się zameldować w kąciku powitań. Sugerowałem, żebyś poczytał kilka interesujących Cię wątków.

Skoro jesteś znawcą for, to dobrze wiesz, że forumowiczom nudzi się pisanie po raz enty o jednej rzeczy.

 

Więc zapraszam do lektury interesujących Cię wątków. A jeżeli będziesz potrzebował uzupełnić swoją wiedzę, to zawsze możesz zapytać - np o szczegóły rozwiązań autorów tychże rozwiązań.

Więc - nie obrażaj się tylko okaż szacunek innym i zanim zadasz pytanie - poczytaj....:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.