Skocz do zawartości

Przyczepa do mieszkania całorocznego


Ipsum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

spałem w chłodni (naczepie) przerobionej na domek letniskowy, była łazienka z prysznicem, kuchnia i dwa pokoje, plus jeszcze WC

było to zimą i wcale zimno nie było ;)

 

na budowach też są kontenery mieszkalne ... więc da się

nadal problem jest w podłączeniem wody i ścieków ... ew ich noszenia

 

takie kontenery mają izolacji 3x więcej jak przyczepa, więc to inny temat ...

 

 

lesio48 jaką grubość izolacji ma Twoja naczepa ?

 

Naczepa izoterma 2,5 cm prasowanej pianki plus 5 cm steropianu lub wełny (podłoga) plus 18 mm płyta wiórowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje ci fotki ale co na nich jest bez rysunku technicznego to i tak sie nie połapiesz Nie ma zdięcia całości bo jak na wstępie napisałem przerobiłem naczepe dopiero w 60 % a w środku są wszystkie moje rzeczy i w dalszym ciągu panuje spory bałagan

 

tutaj nie chodzi o porządek czy bałagan, chodzi o zakres zmian i techniczne rozwiązania zastosowane w naczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o porządek czy bałagan, chodzi o zakres zmian i techniczne rozwiązania zastosowane w naczepie

 

Na razie oprócz ocieplenia są 3 okna (nie otwieralne 3 szybowe pakiety klejone (szyba bezpieczna) wyjście z naczepy z boku , kompletna instalacja wodna , częściowa elektryczna (3x230v) zbiornik pod naczepą na "pomyje" -paletokontener 1000 l instalacja zasilania awaryjnego 24V z baterji akumulatorów , oświetlenie jarzeniowe ,ogrzewanie nawiewowe podłogowe (nawiew gorącego powietrza pod płyty podłogi - webasto )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że budka jest w pełni stacjonarna. Nie możesz jej podczepić do auta i pojechać na urlop, ze względu na przyłącza?

Moge! jedyne stałe przyłącze to zasilanie ,no nie tak całkiem stałe (przedłurzacz 60 m 5x6mm) na końcach gniazda . tylko jak ty sobie to wyobrażasz? to jest naczepa 4m wysokości 2,55m szerokości i 13,7m długości .Masa brutto 34 tony (masa faktyczna 11 ton - 8t + wyposarzenie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego - autor wątku w założeniu chciał móc się tą budką przemieszczać.

 

Nie bardzo rozumiem "jak to sobie wyobrażasz?" Z tego co czytam - wystarczy właściwy holownik. W tym przypadku - ciągnik siodłowy ;-)

Z niecierpliwością czekam na fotki.

 

Dodam, co prawda Twoje naczepa jest pewnym rozwiązaniem, ale autor pytał o dostosowanie do polskich warunków przyczepy kempingowej ...

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko takie amerykańskie naczepy są mniejsze i wyglądają bardziej cywilizowanie...po prostu wyobraziłem sobie jak ktoś się wciska ciągnikiem siodłowym z naczepą na pole namiotowe na którym byłem w tym roku i złapała mnie głupawka...

Zdaję sobie jednak sprawę, iż po przeróbkach taka chłodnia może spełniać funkcję meszkania na zimę, ponieważ poziom izolacji jest naprawdę duży i aby utrzymać żądaną temp. naprawdę niewiele trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Kolego - autor wątku w założeniu chciał móc się tą budką przemieszczać.

 

Nie bardzo rozumiem "jak to sobie wyobrażasz?" Z tego co czytam - wystarczy właściwy holownik. W tym przypadku - ciągnik siodłowy ;-)

Z niecierpliwością czekam na fotki.

 

Dodam, co prawda Twoje naczepa jest pewnym rozwiązaniem, ale autor pytał o dostosowanie do polskich warunków przyczepy kempingowej ...

 

Owszem do polskich warunków zwykła przyczepa sie nie na da.Nie kupi takiej za te pieniądze w pełni wyposarzonej chyba że zakupi samą skorupe z kołami i sam ją dostosuje ociepli odpowiednimi materiałami doda instalacje wodną gazową elektryczną i kanalizacyjną Jest jeszcze inna możliwość może zakupić przyczepe w usa jestem pewien iż mają tam przyczepy całoroczne ale to już są naprawde wysokie koszty . Przerabianie europejskiej przyczepy sezonowej na całoroczną nie ma sensu i pewnie sie nie uda bo po dołożeniu dodatkowego docieplenia nic sie nie bedzie mieściło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zimować w swojej p-pie. Spędziliśmy w niej dwa Sylwestry po mniej więcej tydzień.

Warunki konieczne;

- stałe przyłącze prądowe 12 - 15A. i nie może nawalić.

- 11 kg butlę co 1,5 do 2 dni.

Wodę białą trzeba nosić, szarą mogę usuwać pompą do kanału. Nadmuch ciepłego powietrza ogrzewa zbiornik białej wody i kibel. Elektryczne ogrzewanie podłogowe pozwoliło nam chodzić w skarpetkach przy -14.

Ogrzewanie gazowe chodziło na 3 - 4 przy 10 stopniowej skali.

Nadmuch na 2 - 3 skala 10 stopniowa.

Wilgoci nie było bo nadmuch bierze powietrze z zewnątrz. Wymiana powietrza jest duża. Jeżeli mocno grzeję to i szyby się nie pocą - w tym modelu ciepłe powietrze idzie po ścianach.

Zawsze korzystamy z kibla i prysznica w p-pie. W zimie też.

AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- stałe przyłącze prądowe 12 - 15A. i nie może nawalić.

- 11 kg butlę co 1,5 do 2 dni.

 

:ok: liczyłem że odezwie się ktoś kto ma praktykę ;)

zwłaszcza że czytałem wcześniej Twoje posty na ten temat

 

koszty ... butla 2dni, czyli na 15butli na miesiąc, 15x50zł 750zł, plus prąd

to daje obraz kosztów zimowania w budce :bzik:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az z ciekawości spróbuję kiedyś zimą się przespać zawsze mnie to zastanawiało a czasami widuje w Austrii jadące zimą zestawy .

 

W okolicach ośrodków narciarskich tych zestawów jest na prawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.