Skocz do zawartości

Patologie czyli Polak Potrafi


GregorY

Rekomendowane odpowiedzi

Effendi napisałem, że gość wogóle nie chciał rozmawiać.

 

Faktycznie napisałeś, :ok: Twój post pojawił się w trakcie gdy ja pisałem swój. Niemniej jednak o tej rozmowie z właścicielem " zaczepu" mogłeś napisac w pierwszym poście.

Za "zamieszanie" przepraszam a na edycję mojego postu już nie było czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłaby rozmowa z gościem i rozpytanie o historię tego zaczepu i jego stanu technicznego.

 

Tzn taka rozmowa z psychologiem ? :D

 

Jeśli gość twierdzi, że "Wszystko jest spoko - przyczepa idzie jak po sznurku". To nie ma co z betonem rozmawiać. Grzesiek pewnie spotkałby się z odpowiedzią: "A g...o cię to obchodzi :krzykacz:" lub "co się wpier..... w nie swoje sprawy :klotnia: "

 

 

 

Edit: a ja z kolei teraz zauważyłem post Jurka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

1. Budka wcale nie musi się stawiać na przeglądzie. Przecież to angielka. Może mieć w dowodzie różne cuda - nawet dmc 750kg :-)

2. Zaczep wcale nie musi być przekoszony. Może być poprostu lekko przekręcony w jedną stronę. NIe sugerujmy się pękniętą osłoną z tworzywa. Oczywiscie - może, co nie znaczy, nie jest :-)

3. Stabilizator może (nie musi) nadal pełnić swoją funkcję. Po prostu właściciel po podpięciu budki przekręca najpierw lewą okłądzinę, a potem dociska dźwignią.

4. Jak widać - rozmowa z gościem sprowadziła się do "odpi.... się ode mnie".

5. Na szczęście koło manewrowe jest z lewej strony zaczepu. W przypadku wypięcia - przyczepa pojedzie na pobocze (albo na prawy pas). Przynajmniej tyle....

 

Oczywoście nie bronię właściciela. Osobiście uważam, że należałoby ramię stabilizatora wymienić i sprawdzić zaczep. A z reguły budka idzie po sznurku. Do czasu ..... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o co wojna niewiem.gif

gość ma zaczep ze stabilizacją ,ale nie sprawną ,jako zaczep działa ,działa

natomiast stabilizacja jest nie obowiązkowa .

z takim stanem przejdzie każdy jeden przegląd ,stanu okładzin nikt nie sprawdza bo nie ma obowiązku ,i nie wszyscy wiedzą o co w tym chodzi .

 

Gość ma zaczep sprawny , z niedziałającym stabilizatorem ,a taka wersja jest możliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się za bardzo nie znam, ale na tzw. chłopski rozum, myślę, że jeżeli zaczep jest krzywy to przyczepa nie ma prawa "iść w osi".

Mylę się ? :niewiem:

 

Chyba się nie mylisz, na "chłopski rozum" powinna iść "bokiem- krzywo", no chyba, że i ośka jest " prosta - inaczej " :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o co wojna niewiem.gif

gość ma zaczep ze stabilizacją ,ale nie sprawną ,jako zaczep działa ,działa

natomiast stabilizacja jest nie obowiązkowa .

z takim stanem przejdzie każdy jeden przegląd ,stanu okładzin nikt nie sprawdza bo nie ma obowiązku ,i nie wszyscy wiedzą o co w tym chodzi .

 

Gość ma zaczep sprawny , z niedziałającym stabilizatorem ,a taka wersja jest możliwa

 

ale ten zaczep sam się nie skrzywił ?

więc pytanie w jakim stanie jest reszta, przecież żeby tłok nie działał jak należy nie trzeba wiele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - ten zaczep nie musi być krzywy. Na zdjęciu widać, że jest skręcony względem osi. A skręcony może być... Jeżeli dodatkowo jest skrzywiony - to zaczyna się problem...:niewiem:

 

więc nie wiadomo czy jest krzywy ,czy to tylko wynik zdjęć niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.