Skocz do zawartości

przechowanie przyczepy


sachez

Rekomendowane odpowiedzi

Ja trzymam na parkingu strzeżonym (Bartek! w Zielonej Górze), długo szukałem jakiejś szopy, posesji, niestety bez sukcesu, życzliwego gospodarza, garażu, czegokolwiek. Opłata miesięczna za parking jest 160zł. Ale ja zaproponowałem opłatę ROCZNĄ 600zł, motywując, że nie potrzebuję jakiegoś specjalnie eksponowanego miejsca, tym bardziej, że przez zdecydowaną większość roku przyczepka będzie nie ruszana, a aktywność będzie występowała w zasadzie latem. Zgodzili się na moją propozycję i wygospodarowali miejsce w kącie. I obie strony są zadowolone , a ja mam blisko do przyczepki i w każdej chwili mogę do niej wskoczyć na kawkę :-) Albo coś w niej podłubać.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja trzymam na parkingu strzeżonym (Bartek! w Zielonej Górze), długo szukałem jakiejś szopy, posesji, niestety bez sukcesu, życzliwego gospodarza, garażu, czegokolwiek. Opłata miesięczna za parking jest 160zł. Ale ja zaproponowałem opłatę ROCZNĄ 600zł, motywując, że nie potrzebuję jakiegoś specjalnie eksponowanego miejsca, tym bardziej, że przez zdecydowaną większość roku przyczepka będzie nie ruszana, a aktywność będzie występowała w zasadzie latem. Zgodzili się na moją propozycję i wygospodarowali miejsce w kącie. I obie strony są zadowolone , a ja mam blisko do przyczepki i w każdej chwili mogę do niej wskoczyć na kawkę :-) Albo coś w niej podłubać.

Maciek

 

no fajnie, tak się właśnie zastanawiałem nad parkingiem. Jest jeden nowo otwarty w Zg - póki co w połowie pełny i myślę,że można się dogadać.

Próbuję jeszcze znaleźć gospodarza i wydzierżawić kawałek terenu pod garaż blaszany - ale jak się nie uda to pójdę Twoim tropem.

Edytowane przez Bartekzg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Załatw sobie 2 stare felgi od poloneza na szrocie i wjeżdżaj na samych felgach, będzie ok.

 

 

Pewnie!! Wyjdzie najtaniej. Jakby jeszcze było za wysoko, to można byłoby pomyśleć o chwilowym zdjęciu tego otwieranego daszku.

 

Ja swoje wszystkie przyczepy trzymam pod chmurką. Nie bawię się w odśnieżanie dachu itp. Niewiadówka stoi pod chmurką od 81roku i z tego powodu nie stała jej się żadna krzywda. Pierwszą Hobbitę miałem trzy sezony, było podobnie. Aktualna cepka też już czwarty rok u mnie, będzie zimować na podwórku, a wiem, że u poprzedniego właściciela od nowości(2004r), też stała pod chmurką i nic jej nie jest.

Edytowane przez misiek69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów, w moim mieście jest kawałek placu ze sporym hangarem, zamykanym, zadaszonym i wogóle nadającym się idealnie na garaż dla cepek. Teren jest zaniedbany, zarośnięty chwastami takimi na 1,5m ale ogrodzony w całości. Z miłą chęcią wydzierżawiłbym ten obiekt ale nie wiem czy będzie zainteresowanie ze strony kolegów. Ile by było chętnych osób do garażowania tam swoich cepek (camperów zapewne też)? Mieszkam w Starachowicach i tam też się ten obiekt znajduje, to jest ok. 50km od Radomia i Kielc. Do Lublina i Warszawy ok. 150km. Do Rzeszowa ok.170km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bammber - mnie akurat temat nie dotyczy (własne miejsce przy domu), ale sugerowałbym - dowiedzieć się, jaki koszt zakupienia (wydzierżawienia) tego terenu, doprowadzenia do stanu używalności i wówczas skalkulowanie kosztu przechowywania jednej przyczepy (bierz pod uwagę sezonowość tematu i to, że na starcie pójdziesz w straty. W kolejnych latach masz szansę odbicia się). W tej sytuacji pytanie na forum już podasz konkretnie w tym i tym miejscu mogłaby powstać przechowalnia przyczep. Koszt takiego przechowywania XXXX PLN/rok. Zobaczysz wówczas odpowiedzi - albo masz 50% miejsca na pniu rozchwytywane przez forum i wtedy warto pomyśleć, albo dowiedz się, że za te pieniądze, to pies z kulawą nogą nie podejdzie. Tak oferujesz kota w worku i oczekujesz, że ludzie zaczną się licytować. Nie licz na zyski w pierwszym roku. Mało, uważam, że w pierwszych 3 latach możesz nie mieć zysków. Ale oferując niezłe warunki od 5-go roku masz szansę zarabiać. Jeśli chcesz zarabiać od pierwszego roku, to już Ci napiszę, że nikt na taką kasę nie przyjedzie.

 

Co ja uważam, że powinno w takim miejscu być? Dobry dojazd, dużo miejsca do manewrowania, przy każdym stanowisku dostęp do prądu, może w niedużej odległości dostęp do wody. Miejsce na umycie przyczepy. Zastanowiłbym się nad tym, żeby na miejscu (powiedzmy, że w kolejnych latach) był specjalny holownik do manewrowania przyczepami. To takie moje wyobrażenie idealnego miejsca. Jeśli zaś ma to być wyłącznie na zasadzie koleżeńskiego wsparcia, to i tak nie uciekniesz od prądu przy każdej przyczepie i od miejsca do manewrowania. Przemyśl koszty wynajmu, ilość miejsca, niezbędne nakłady. Tak se gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michalc3 - nie zawsze wszystko się musi opłacać i nie zawsze trzeba na każdym zarabiać. Zapytałem na forum czy byłby ktos zainteresowany skorzystaniem z takiego dużego garażu bo jak dla jednej (mojej) cepki to za dużo i zapewne za drogo. Ja mam dobrą pracę i nie miałem zamiaru otwierać interesu który miałby utrzymać mnie i moją rodzine. Gdyby było zainteresowanie, a cena dzierżawy terenu była by zjadliwa to zapewne wspólnymi siłami uprzątnelibyśmy teren ze śmieci, pociągneli gniazdka do każdego stanowiska i ogólnie przygotowali hale pod parkin dla kempingów, ale teraz to i tak bez znaczenia. Wracając dzisiaj z pracy zajechałem z ciekawości jeszcze raz aby zerknąć na obiekt i......... jak to się mówi:"musztarda po obiedzie"! Cały plac wraz z halą został już wydzierżawiony. Z dumą oznajmiono mi że za tydzień będzie tu czynny SKUP ZŁOMU! Mój pomysł spalił na panewce, a szkoda bo teren naprawde fajny.

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=645604.4373824219,354338.57975606055,645960.2511639676,354465.8101385527&variant=KATASTER ta działka ma numer 863/7 (budynek z zielonym dachem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUpss... To faktycznie szkoda. Pewno paru chętnych by się pojawiło. Jeśli by to miało pójść po kosztach, to tym bardziej... Odebrałem to w ten sposób, że próbujesz otworzyć biznes, stąd moja sugestia. Ale przy podejściu podziału kosztów wyglądałoby to inaczej. Ale jakby nie spojrzeć i tak wynajmujący chciałby podpisać umowę najmu z jednym dzierżawcą. Ale to już i tak "po ptokach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie moja cepka stoi już pod "kołderką" na zimę ale tak pomyślałem :hmm:czy nie można dogadać się z jakimś rolnikiem żeby postawić u niego...? tyle wsi pod dużymi miastami gdzie spory procent to wymarłe gospodarstwa z wegetującymi rolnikami (niestety) którzy przy odrobinie dobrej woli przechowają wam przyczepę na zimę gdzieś w stodole czy pod wiatą za drobną opłatą - trzeba się tylko dogadać i cepka bezpiecznie przetrwa ciężką zimową aurę. możne taż warto taki temat załatwić przez znajomego znajomego którego znajomy akurat zna znajomego rolnika...:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.