Skocz do zawartości

KEMPING IDEALNY - nad Bałtykiem


roadwarrior23

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam ten temat aby wyłonić kemping rodzinny, który będzie idealny. Założenia są następujące:

 

- bliskość do morza, czyli furtka kempingu, wydma, plaża - bez żadnych schodów, stromych zejść itp.

- teren kempingu - otwarty bądź zadrzewiony

- sanitariaty - czyste, wielokrotnie sprzątane w ciągu doby, wiecej niż pod dwie toalety damsko-męskie, wiecej niż dwa natryski, woda ciepła w umywalkach również, bez dodatkowych opłat

- zmywalnia naczyń, min 2 stanowiska z ciepłą wodą

- zlewnia (opcja)

- skrzynki prądowe (żeby nie było dalej jak do 50m)

- bezpieczeństwo - ochrona w dzień i w nocy

- plac zabaw dla dzieci w róznym wieku od tych najmłodszych do tych starszych - plac musi zawierać huśtawki, zjeżdzalnie, karuzele, jakieś domki no i tak ostatnio bardzo popularną trampoline

- sklep na polu lub przy wyjściu z kempingu (produkty spożywcze, alkohol)

- jeśli jest bar na polu to żeby nie było w nim imprez po 22

- gastronomia w pobliżu do 1km

- bilard, pingpong, siatkówka, koszykówka na polu (bez dodatkowych opłat)

- miejsce przy przyczepie bądz namiocie 4-5m z każdej strony, zeby nie było tak że wychodząc z przedsionka wchodze do innego.

 

Myśle żę większość z nas wyznacza takie kryteria dla kempingu rodzinnego na który wybieramy sie z dziećmi. Proszę wiec o zgłaszanie tylko i wyłącznie miejsc które spełniają powyższe kryteria.

Wiem że jest wiele wątków o kempingach i wielu z Was powie że powielam temat, ale zależy mi na wyłuskaniu z tych pseudo rodzinnych kempingów, tych NAPRAWDE RODZINNYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To może ja zacznę - i po zakończeniu quizu wyłonimy odpowiedni kamping :)

 

Opisuje kamp nr 67 Sopot ul. Bitwy pod Płowcami.

- bliskość do morza, - 50 metrów, ale przecinasz deptak i ściezke rowerową.

- teren kempingu - otwarty bądź zadrzewiony - spełnia te wraunki. (taki i tak - kto co lubi)

- sanitariaty - spełnia ten warunek, z czystością bywa jednak różnie. (dwa zespoły sanitarne osobne dmaskie i męskie - w zestawie 4 toalety, 8 umywalek, po 3 prysznice)

- zmywalnia naczyń, min 2 stanowiska z ciepłą wodą - jest., oprócz tego osobne miejsce do oprawiania rybek.

- zlewnia (opcja) - jest, nawet osobno kran do opłukiwania tego i owego.

- skrzynki prądowe (żeby nie było dalej jak do 50m) - owszem, w pobliżu. Jednak starsza generacja instalacji - na recepcji jest skrzynka bezpiecznikowa na która całą dobe dmuchają wentylatory.

- bezpieczeństwo - ochrona w dzień i w nocy - tak, ale głównie na bramce wjazdowej jedna osoba. Za mało moim zdaniem.

- plac zabaw dla dzieci w róznym wieku - niestety tylko drewniany zamek ze zjeżdżalnią.

- sklep na polu lub przy wyjściu z kempingu (produkty spożywcze, alkohol) - sklep na polu. Alkohol w Barze.

- jeśli jest bar na polu to żeby nie było w nim imprez po 22 - tu niestety bywa róznie. Po 22 bar tylko dla mieszkajacych na kampingu, ale wiadomo - różni ludzie wypoczywają. Co proawda wisi kartka że uwaga bo glosna strefa, ale niestety część wypoczywajacych przenosi imprezkę do przedsionków i jest kłopot.

- gastronomia w pobliżu do 1km - owszem

- bilard, pingpong, siatkówka, koszykówka na polu (bez dodatkowych opłat) - wszystkich tych elementów brak.

- miejsce przy przyczepie bądz namiocie 4-5m z każdej strony, zeby nie było tak że wychodząc z przedsionka wchodze do innego. - niestety.

 

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zmywalnia naczyń, min 2 stanowiska z ciepłą wodą

Ale te 2 stanowiska to na 5 przyczep czy na 50 przyczep ? A może na 200 przyczep ?

 

- miejsce przy przyczepie bądz namiocie 4-5m z każdej strony, zeby nie było tak że wychodząc z przedsionka wchodze do innego.

No to chyba masz trochę za duże wymagania..

 

 

Osobiście myślę, że takich kempingów nie ma. Tym bardziej nad Bałtykiem. No... chyba, ze w Szwecji (bo to też nad Bałtykiem).

 

 

 

Opisuje kamp nr 67 Sopot ul. Bitwy pod Płowcami.

- bliskość do morza, - 50 metrów

Miało być nad morzem a nie nad zatoką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ten temat aby wyłonić kemping rodzinny, który będzie idealny. Założenia są następujące:

( ... )

 

Myśle żę większość z nas wyznacza takie kryteria dla kempingu rodzinnego na który wybieramy sie z dziećmi. Proszę wiec o zgłaszanie tylko i wyłącznie miejsc które spełniają powyższe kryteria.

Wiem że jest wiele wątków o kempingach i wielu z Was powie że powielam temat, ale zależy mi na wyłuskaniu z tych pseudo rodzinnych kempingów, tych NAPRAWDE RODZINNYCH.

 

Tomku! wiesz, że nie ma takich idealnych kempingów. Są tylko te, które Nam odpowiadają ( z takich czy innych względów). Każdy ma swoje priorytety i wymagania w kwestii doboru kempingu, w zakresie jego wyposażenia, położenia itp.

 

Wiem, że założenie Twojego postu jest bardzo szczytne, ale myślę, że w tym dziale: http://forum.karawaning.pl/forum/57-katalog-kempingow/ już wiele napisano o kempingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku ostatnio trochę sie nasłuchałem że kemping "U Arka", ktory mi i tobie sie podoba, który spełnia 10 z 13 powyżej zawartych wymagań jest dla wielu użytkowników tego forum nie do przyjecia. Dlatego wczoraj wieczorem zaświtała mi myśl że założe takiego posta i dowiem sie od Was czy taki kemping idealny istnieje. Bo jak naczytałem sie tych wszystkich wypowiedzi to doszedłem do wniosku że wszyscy macie podobne oczekiwaniu do powyżej zawartych. Z racji tego że nie znam wszystkich kempingow na wybrzeżu, jeszcze za krótko żyje na tym świecie wiec zwróciłem sie do Was. Kiedyś nadejdą takie wakacje, tylko niech dziecko będzie starsze a wybiore sie na objazdówke po wszystkich kempingach nad Bałtykiem i zamieszcze tu fotorelacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek! dlatego też pozwoliłem sobie podać linka do wykazu kempingów. Być może znajdziesz tam jakieś informacje, cenne informacje, które pozwolą Tobie wyrobić sobie zdanie o bazie kempingowej nad Bałtykiem. Ja jakieś pięć lat temu zrobiłem objazdówkę nad morzem od Mielna do Świnoujścia i raptem znalazłem jakieś dwa kempingi, które na tamtą chwilę by mi odpowiadały. Ale, aby dokładnie poznać wszelkie " + " i " - " tych pól nie było czasu - dlatego też nie pokuszę się o wystawienie cenzurek tym kempingom.

 

Co zaś się tyczy zdania innych forumowiczów na te czy inne pole to ja je szanuję, przyjmuje do wiadomości, ale nie może być tak, że ktoś nie szanuje mojego zdania i szuka "drugiego dna" w moich wypowiedziach, a niestety tak tutaj jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poscie nie chodzi mi o mnie ale o nas wszystkich, pomyslałem że taki spis tych najlepszych kempingow rodzinnych by sie przydal na forum. A może właściciele kempingów którzy czytają to forum też by wzieli sobie do serca nasze oczekiwania względem ich kempingów i zaczeli robić coś w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to dobry pomysł, bo ja sam już się gubię w opisach ... a szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie byłem na kempingu nad naszym morzem i chciałbym pojechać właśnie na taki kemping - jak w poście numer 1. :slina:

I moim zdaniem nie są to jakieś wygórowane wymagania - byłem na takim kempingu na Węgrzech nad Balatonem w miejscowości Balatonfured ( Kemping Fured *** ) - rewelacja. :yay:

Mam nadzieję, że w Polsce znajdę coś podobnego - wtedy na pewno chętnie pojadę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisaleś w kryteriach

miejsce do spacerów z dziećmi i wózkami

ściezki rowerowe

dostępnośc do służby zdrowia

itd

co dla jednych będzie bez znaczenia dla drugich jest na pierwszym planie tak więc wszystkiego nie jesteś w stanie wyczytać na forum

tylko indywidualna ocena miejsca daje tę mozliwość

 

niestety jeszcze się taki nie urodził co by drugiemu dogodzil :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio byłem w Albatrosie - taki ośrodek (polecany na forum) w Ustce, na którym można się rozbić przyczepką/namiotem.

 

- bliskość do morza, czyli furtka kempingu, wydma, plaża - bez żadnych schodów, stromych zejść itp.

 

Do morza miałem 30-40 metrów. Bramka wychodziła bezpośrednio na plażę. Niestety jest kilkanaście schodków do zejścia.

 

- teren kempingu - otwarty bądź zadrzewiony

 

teren zadrzewiony.

 

- sanitariaty - czyste, wielokrotnie sprzątane w ciągu doby, wiecej niż pod dwie toalety damsko-męskie, wiecej niż dwa natryski, woda ciepła w umywalkach również, bez dodatkowych opłat

warunek spełniony. oddzielne łazienki dla K i M. W każdej łazience 2 prysznice, plus dwie kabiny. Biorąc pod uwagę, że w domkach w ośrodku są łazienki - obłożenie WC nie było wielkie. NIe zdarzyło mi się czekać :-) Klucze otrzymuje się na cały pobyt.

 

- zmywalnia naczyń, min 2 stanowiska z ciepłą wodą

 

Niestety brak. Myliśmy naczynia w łazience, ale kierownictwo planuje na przyszły rok zrobić zmywak

 

- zlewnia (opcja)

 

Niestety brak. Ścieki spuszczałem w łazience do muszli, ale kierownictwo planuje na przyszły rok zrobić zlewnię.

 

- skrzynki prądowe (żeby nie było dalej jak do 50m)

 

warunek spełniony.

 

- bezpieczeństwo - ochrona w dzień i w nocy.

 

Teren oświetlony, zamykany. Nawet furtka od strony morza miała zamek i kluczyk.

- plac zabaw dla dzieci w róznym wieku od tych najmłodszych do tych starszych - plac musi zawierać huśtawki, zjeżdzalnie, karuzele, jakieś domki no i tak ostatnio bardzo popularną trampoline

 

plac zabaw bardzo fajny. Huśtawki, drabinki, sznurki, liny, piaskownica , etc.

 

- sklep na polu lub przy wyjściu z kempingu (produkty spożywcze, alkohol)

 

sklep na polu czynny do 23ej.

 

- jeśli jest bar na polu to żeby nie było w nim imprez po 22

 

tawerna, ale czynna do 23-ej! Zresztą tak usytuowana, że nam w żaden sposób ciszy nie zakłócała.

- gastronomia w pobliżu do 1km

 

100-200 metrów.

 

- bilard, pingpong, siatkówka, koszykówka na polu (bez dodatkowych opłat)

 

bilard - płatny w tawernie. Boisko do siatkówki - tak.

- miejsce przy przyczepie bądz namiocie 4-5m z każdej strony, zeby nie było tak że wychodząc z przedsionka wchodze do innego.

 

To chyba zależy od oblężenia. W tym roku był luz.

 

Reasumując - polecam miejsce. Jest oddalone o 2 km od centrum, ale można do niego dojść plażą (podobnie jak do portu). W ośrodku dostęp do intermetu (5 zł za pobyt), ponadto możliwość wypożyczenia roweru.

Koszt - nie są wygórowane. Ja za nas (2 osoby dorosłe i dzieci: 11, 8, 5, i niemowlak), budkę, auto, prąd płaciłem 79zł/doba.

http://www.albatros-ustka.afr.pl/

 

Zapomniałem - piękny szlak "zwiniętych torów" z Ustki do Rowów. Można nim dojechać do Poddąbia, Orzechowa itd. Jest gdzie spacerować, jeździć rowerem.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem super propozycja i cenowo też wporzadku. Widać z tego że jednak nie jest tak źle i znalazł sie pierwszy kemping idealny. Zachęcam do dalszego skladania propozycji spełniających kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku (roadwarrior23) .

Postaram się w wielkim skrócie odpowiedzieć na pytania w formie TAK lub NIE z ewentualnym krótkim opisem wg podanej kolejności podanych przez Ciebie punktów .

 

W zamieszczonym linku można znaleźć kilka fotek z tego ośrodka. Niestety były one robione pod innym kątem . Myślę jednak , że będą pomocne przy ocenie czy inaczej , wyrobieniu sobie opinii. Chodzi o ośrodek WODNIK w Gąskach . Stosowną informację zamieściłem w katalogu kempingów naszego forum.

 

Poniżej fotki .

http://forum.karawaning.pl/topic/7543-wakacje-2011-kiedy-i-gdzie-urlopujemy/page__view__findpost__p__201689

 

- Bliskość do morza - 100-150m od furtki ośrodka przez las , wydmę . Bez schodów .

 

- Teren mieszany (odkryty i zadrzewiony) z wkomponowanym stawem do łowienia ryb .

 

- Toalety i sanitariaty - czyste (wg stanu na czas naszego dwukrotnego rekonesansu) wystarczy spojrzeć na fotki . Prysznice w cenie pobytu .

 

- Zmywalnia naczyń - TAK (minimum dwie widziałem - jak na foto)

 

- Zlewnia - TAK

 

- Skrzynki prądowe - TAK - blisko siebie z nową instalacją (foto)

 

- Ochrona - TAK - dzień i noc z monitoringiem

 

- Plac zabaw - TAK (foto) - przyznam się , że nie widziałem trampoliny ale to wynika z tego , że się za nią nie rozglądałem . Wagowo i wiekowo to mój syn już się nie łapie , no a ja łamię wszelkie normy :)

 

- Sklep - chyba jedyne NIE , na terenie ośrodka nie można kupić artykułów spożywczych i alkoholu . Jest mini sklep z chipsami , napojami . Wg mnie to jest mały problem bo i tak każdego dnia wybierałem się na objazdówkę rowerkiem po miejscowości .

 

- Bar - na ośrodku brak alkoholu w sprzedaży , więc to chyba zaleta .

 

- Gastronomia - pobliskie sklepy , punkty z rybką i inne nie przekraczają 1 km . Zaletą jest minimalny ruch pojazdów mechanicznych , minusem jest to , że jest to droga szutrowa . To pod kątem prowadzenia wózka z dzieckiem . Ogólnie wolałbym to niż testować swoją wytrzymałość z podróżującymi asfaltówką (brak chodnika).

 

- Bilard , ... - dodałbym korty w cenie pobytu czyli TAK (foto nr 1)

 

- Miejsce na przyczepę - TAK czyli brak małych parceli , miejsca sporo .

 

 

To tyle . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.