Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zakupie i doborze przyczepki.


Michal83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Od dłuższego czasu szukam odpowiedniej przyczepki dla siebie i mojej rodzinki. Interesuje mnie coś co ma 4 miejsca do spania i DMC do 1200 kg - ze względu na moje prawko kat. B. Tego się najbardziej boję, zrobił bym E, ale mam tyle obowiązków, że trudno jest o znalezienie czasu na kursy. Przedział cenowy to 25 - 30 kPLN. Generalnie zastanawiam się nad fabrycznie nową Niewiadówką N126n, są 4 miejsca do spania, nie ma co prawda WC, ale to jest sprawa dyskusyjna i co najważniejsze - waga DMC 750 kg, a więc jest to przyczepa lekka i można spokojnie z taką wszędzie jechać. Z drugiej strony podobają mi się przyczepki używane, np. Hobby Excellent Easy model 400, 440 lub 450 z lat 2002 - 2004, lub Adria Unica 430, ale tutaj trzeba liczyć się z tym, że są to już przyczepy ciężkie i mogą być (lub nie ??? ) problemy z interpretacją przez np. Policję mojej kategorii prawa jazdy. Proszę o wszelkie rady i sugestie.

 

Pozdrawiam :)

 

Michal83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma żadnej interpretacji uprawnień ! :policja:

Jeżeli DMC zestawu nie przekracza 3,5 T to można na kategorie B ( wyjątek przyczepa lekka gdzie można więcej ).

Ten temat był już wałkowany bardzo dokładnie poszukaj na forum.

Jeśli chodzi o Niewiadówki to widziałem też z kibelkiem.

Jeżeli chcesz kupować jedną przyczepę na lata to wydaje mi się, że można pomyśleć o nowej. Pytanie co używanego można kupić za te same pięniążki :hmm: . Prześpij się dobrze z tematem bo to nie kilka tysięcy - żebyś potem nie żałował decyzji :zly:

Powodzenia w zakupie :drive::przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babula, tą co pokazałeś to jest N126et - dwuosobowa, jest też N126nt - też dwuosobowa i N126ntl - trzyosobowa. A mnie pasowało by coś co ma 4 spania :) więc z Niewiadówek pozostaje N126e - ale jest troszkę mała, ewentualnie N126n - wersja 2+1+1 (hamak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Niewiadówek pozostaje N126e - ale jest troszkę mała, ewentualnie N126n - wersja 2+1+1 (hamak).

 

 

 

a z Niewiadówek np.N 132 -model o wiele większy i z kibelkiemi jak każdy laminat nie zgnije....:przyczepa:

Edytowane przez babula (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blisko siebie duży wybór w Bieruniu, warto się tam przejechać - zobacz np taką o DMC 1000kg - spokojnie możesz ciągnąć http://klaja.pl/inde...id_wpisu=297388

lub

http://klaja.pl/index.php?s=296733&o=katalog_wpisy&id_kat=5&id_wpisu=297651

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NICKT, byłem w Bieruniu i byłem o obydwu przyczepkach, które pokazałes. Obejrzałem je dokładnie i jednym słowiem ruina. W DETHLEFFS-ie śmierdzi stęchlizną, zapach maskują odświerzacze powiertrza, po za tym laminat pojemnika na butle gazowe ma dwa wyraźne pęknięcia nad uchywtami manewrowymi zaklejone paskami odblaskowymi. A co do Adrii to też ruina, w środku szafki się nie domykają, Truma jest rozwalona, odpada od niej płyta czołowa :( Ale ciągle szukam.

 

P.S. A większość z Was jaką ma kategorie prawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NICKT, byłem w Bieruniu i byłem o obydwu przyczepkach, które pokazałes. Obejrzałem je dokładnie i jednym słowiem ruina. W DETHLEFFS-ie śmierdzi stęchlizną, zapach maskują odświerzacze powiertrza, po za tym laminat pojemnika na butle gazowe ma dwa wyraźne pęknięcia nad uchywtami manewrowymi zaklejone paskami odblaskowymi. A co do Adrii to też ruina, w środku szafki się nie domykają, Truma jest rozwalona, odpada od niej płyta czołowa :( Ale ciągle szukam.

 

P.S. A większość z Was jaką ma kategorie prawka?

 

Jeżeli chodzi o prawko to mam B+E. (dmc składu 4600kg) Natomiast jeżeli o zakup przyczepki to zobacz może też w Bieruniu na tej samej ulicy 500m dalej w Center Camp. Ja tam kupiłem teraz przyczepkę i powiem Ci że jestem zadowolony z obsługi i ze stanu, a jak z ciekawości chodziłem i oglądałem przyczepy które stały na placu to nie wpadła mi w oko żadna w kompletnej ruinie. Zresztą zobacz sobie sam na stronie www.center-camp.pl

Mam nadzieję, że nikt mi nie wytknie tutaj wskazywanie konkretnego sprzedawcy, ale nie mam w tym żadnego interesu poprostu jestem z niego zadowolony :-)

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kompromisu, ja bym na Twoim miejscu, za takie pieniądze szukał fajnej używki, ale do 1000kg. Co do klaja to ja tam kupiłem swojego Knausa i wszyscy, którzy widzieli moją cepkę zachwalają, a laicy pytali nawet czy to nowa. W każdym razie w klaja była jako komisowa. Tylko ta mi odpowiadała finansowo i wyposażeniem, choć wiele obejrzałem. Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.