Skocz do zawartości

telewizor nie działa na przetwornicy


tadijos

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc w takiej sprawie, mam przetwornicę 400w i rózne sprzety na niej chodzą np. wieża, laptop a nawet próbowałem szlifierkę 135w i jest ok, natomiast telewizor lcd 19 cali 55w nawet nie załącza się. Czy kto spotkał się z takim problemem lub wie o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problem jest w zasilaniu przetwornicy

może ten TV jest bardzo czuły na wahnięcia napięcia

np. w laptopie tego nie odczujesz bo bateria wyrówna ten spadek

Spróbuj przetwornicę podpiąć bezpośrednio do akumulatora bo na przewodach i gniazdkach są spadki a przetwornice tego nie lubią.

Lepiej zrobić dłuższy przewód po stronie 230V niż 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej tak

i jeszcze żeby nie były zbyt cienkie

pewnie masz przetwornice na wtyczkę do gniazda zapalniczki

ja mam dorobiony specjalny grubawy i krótki przewód zakończony z jednej strony krokodylami które zapinam na akumulator a z drugiej gniazdem do zapalniczki

Tylko trzeba jeszcze uważąć aby między wtyczką i gniazdem był bardzo dobry styk bo jak jest słaby to wszystko się bardzo grzeje że można się nieźle przypalić (ja sobie niezłe kółeczko na palcu wypaliłem

w samochodzie mam całkowicie oddzielne gniazdo wyprowadzone grubym przewodem prosto z akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się spotkałem i z wtyczką

sam mam jedną taką a druga na przewody dokręcane

 

u mnie jest bezpośrednio kablami do akumulatora, kabel 4 kwadrat ale mają ok. 1,5 długości

not to powinno być OK

 

a stan akumulatora

proponuje sprawdzić na akumulatorze w samochodzie przy włączonym silniku żeby ładowanie było

no i sprawdzić jakie faktyczne napięcie wychodzi z tej przetwornicy bo może sama przetwornica jest winna

 

A no jeszcze podstawowe pytanie ży aby ten TV jest sprawny :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile szlifierka mogła się kręcić, to nie oznacza że osiągnęła swoją pełną moc.

Szlifierka i inne urządzenia mogły działać przy bardzo dużym spadku napięcia lub częstotliwości innej niż określony zakres źródła zasilania do poprawnej pracy TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bardzo dużo

np moj laptop gdy jest podłączony do przetwornicy podłaczonej do akumulatora w przyczepie gdzie akumulatory są niby naładowane przełacza się zasielanie , bateria zasilanie, bateria itd

natomiast w samochodzie podczas jazdy wyrabia na zasilaczu podłaczonym do przetwornicy

krótko mówiąc

w samochodzie podczas jazdy na akumulator podawane jest napięcie ok.13,8V -14.2 V

Nawet stacjonarne zasilacze do radia CB mają nap. 13,8 V a nie 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.