Jump to content

telewizor nie działa na przetwornicy

tadijos
 Share

Recommended Posts

prosze o pomoc w takiej sprawie, mam przetwornicę 400w i rózne sprzety na niej chodzą np. wieża, laptop a nawet próbowałem szlifierkę 135w i jest ok, natomiast telewizor lcd 19 cali 55w nawet nie załącza się. Czy kto spotkał się z takim problemem lub wie o co w tym chodzi?

A może problem jest w zasilaniu przetwornicy

może ten TV jest bardzo czuły na wahnięcia napięcia

np. w laptopie tego nie odczujesz bo bateria wyrówna ten spadek

Spróbuj przetwornicę podpiąć bezpośrednio do akumulatora bo na przewodach i gniazdkach są spadki a przetwornice tego nie lubią.

Lepiej zrobić dłuższy przewód po stronie 230V niż 12V

bezpośrednio? nie bardzo wiem jakby to miało być, jakieś przewody muszą być ale chyba chodzi aby były jak najkrótsze

mniej więcej tak

i jeszcze żeby nie były zbyt cienkie

pewnie masz przetwornice na wtyczkę do gniazda zapalniczki

ja mam dorobiony specjalny grubawy i krótki przewód zakończony z jednej strony krokodylami które zapinam na akumulator a z drugiej gniazdem do zapalniczki

Tylko trzeba jeszcze uważąć aby między wtyczką i gniazdem był bardzo dobry styk bo jak jest słaby to wszystko się bardzo grzeje że można się nieźle przypalić (ja sobie niezłe kółeczko na palcu wypaliłem

w samochodzie mam całkowicie oddzielne gniazdo wyprowadzone grubym przewodem prosto z akumulatora

400 W to już chyba nie ma przyłącza do gniazda zapalniczki ?

u mnie jest bezpośrednio kablami do akumulatora, kabel 4 kwadrat ale mają ok. 1,5 długości

ja się spotkałem i z wtyczką

sam mam jedną taką a druga na przewody dokręcane

u mnie jest bezpośrednio kablami do akumulatora, kabel 4 kwadrat ale mają ok. 1,5 długości

not to powinno być OK

a stan akumulatora

proponuje sprawdzić na akumulatorze w samochodzie przy włączonym silniku żeby ładowanie było

no i sprawdzić jakie faktyczne napięcie wychodzi z tej przetwornicy bo może sama przetwornica jest winna

A no jeszcze podstawowe pytanie ży aby ten TV jest sprawny :hehe:

O ile szlifierka mogła się kręcić, to nie oznacza że osiągnęła swoją pełną moc.

Szlifierka i inne urządzenia mogły działać przy bardzo dużym spadku napięcia lub częstotliwości innej niż określony zakres źródła zasilania do poprawnej pracy TV.

no tak, jakaś przyczyna tego stanu rzeczy jest ale jaka ???:sciana:

sprawdziłeś przy podłaczeniu do akumulatora w samochodzie i przy właczonym silniku?

a bardzo dużo

np moj laptop gdy jest podłączony do przetwornicy podłaczonej do akumulatora w przyczepie gdzie akumulatory są niby naładowane przełacza się zasielanie , bateria zasilanie, bateria itd

natomiast w samochodzie podczas jazdy wyrabia na zasilaczu podłaczonym do przetwornicy

krótko mówiąc

w samochodzie podczas jazdy na akumulator podawane jest napięcie ok.13,8V -14.2 V

Nawet stacjonarne zasilacze do radia CB mają nap. 13,8 V a nie 12V

warto spróbować na ale dzisiaj nie, a jak będzie chodził to co to będzie znaczyć? coś trzeba będzie dołożyć

Weź zmierz miernikiem jakie masz napięcie na samym wejściu do przetwornicy, na razie bez obciążenia. Potem podłącz coś na jej wyjściu 230V i nadal obserwuj spadające napięcie zasilające.