Skocz do zawartości

Zabezpieczenie zaczepu


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ostatnio zabezpieczenie zaczepu (jak na zdjęciu). Koszt ok 40zł, możliwość zapięcią nawet po sprzęgu z samochodem. Wydaje się dość uniwersalne, powinno pasować do większości prostych zaczepów.

Powinien chyba pozwolić mi spać bezpieczniej, co? Chociaż dla chętnego nic trudnego :]:-]

 

A Wy co macie ciekawego? :pub:

post-15308-imported-f9653c85-5c17-475b-a953-213fe4cacd2d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma kłódkę w odpowiedni sposób zakładaną :pub:. Będę przyczepę ruszał to fotki porobię bo na razie mam zabezpieczony najazd przed opadami i nie chce mi się rozpakowywać. No albo na zlocie pokaże mój bardzo prosty patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A każdy zaczep jest tak samo montowany do dzyszla? Takie same są otwory i w takich samych odstępach? Chyba nie... tak łatwo nie dobierzesz chyba zaczepu do każdej przyczepki... Chociaż mogę sie mylić :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzstaw otworów jest stały. Różnica może być tylko w średnicy dyszla, lub w tym że w jednych śrudy są równolegle a w innych krzyżują się

 

 

Przyglądałem się swojemu zaczepowi i mam w pewnym procencie jasność. Rozsaw śrób nie wydaje się stały, śruby mam z boku więc od zwykłej towarówki nie zaadoptuje zaczepu. Jest też dość krutki a z obserwacji innych przyczep nie mogę skojarzyć podobieństw.

Więc może jakoś mi to podbezpieczy? :pub::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsaw śrób nie wydaje się stały, śruby mam z boku więc od zwykłej towarówki nie zaadoptuje zaczepu.
Zajrzyj na Allegro lub do każdego sklepu z akcesoriami przyczepkowymi a przekonasz się że rozstaw śrub jest taki sam w każdym zaczepie (chyba że w twojej pcycepce jest jakieś cudo) :pub:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsaw śrób nie wydaje się stały, śruby mam z boku więc od zwykłej towarówki nie zaadoptuje zaczepu.
Zajrzyj na Allegro lub do każdego sklepu z akcesoriami przyczepkowymi a przekonasz się że rozstaw śrub jest taki sam w każdym zaczepie (chyba że w twojej pcycepce jest jakieś cudo) :]

 

 

Czy to cudo to na dziesiejszą chwilę nie jestem w stanie powiedzieć :pub: Aczkolwiek po zastanowieniu możesz (albo i masz) rację bo jak ktoś sprzedaje zaczep nie pisze do jakiego modelu :-]

 

 

Kurka, dalej będe musiał kombinować z zabezpieczeniem :]:-]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie to po co ?.

Zostawiasz przyczepę samą na ulicy ?, ja mam taki zameczek, który wkłada się w zaczep i blokuje on ruch rączki w górę, chyba każdy zaczep ma miejsce na taki zameczek, w sklepie widziałem ich różne rodzaje, jak chcesz to Ci kupię.

Nie wierzę żeby ktoś specjalnie przyjeżdżał ze swoim zaczepem i bawił się w zamiany.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie to po co ?.

Zostawiasz przyczepę samą na ulicy ?, ja mam taki zameczek, który wkłada się w zaczep i blokuje on ruch rączki w górę, chyba każdy zaczep ma miejsce na taki zameczek, w sklepie widziałem ich różne rodzaje, jak chcesz to Ci kupię.

Nie wierzę żeby ktoś specjalnie przyjeżdżał ze swoim zaczepem i bawił się w zamiany.

 

Pozdrawiam, Jacek.

 

 

Właśnie u mnie Jacku nie ma miejsca na taki zameczek. Dlatego kupiłem uniwersalną nakłądkę.

 

Przyczepe czasem się zostawia i dla świętego spokoju lepiej mieć niż później się gryźć że mogłem mieć :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.