Skocz do zawartości

Lusterka do samochodu


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku samochodu osobowego ciągnącego przyczepę i samochodu osobowego, w którym lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu, pojazd należy wyposażyć w dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej i jedno po prawej stronie pojazdu.

 

Dzuękuję za znalezienie materiałów :ok:

 

Czyli jak masz wysarczającą widoczność to dodatkowych lusterek nie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wystarczy postawić pana z tyłu przyczepy i niech pokaże jakie mamy zrobić manewry czy włączyć światała i wydaje mi się że po kłopocie,w ten sposub możemy udowodnić ze mamy wystarczajacą widoczność do tyłu ,tak udało ten fakt wyjaśnić nawet w Niemczech :ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; Olo tłumaczyłem się naszym policjantom,za granicą nie byłem z przyczepą (na razie).Pawwl wszystko znalazł i wypisał,Marek.Co do osoby z tyłu przyczepy (Łysy Yeti) to przepisy zabraniają przewożenia osób w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osoby z tyłu przyczepy (Łysy Yeti) to przepisy zabraniają przewożenia osób w przyczepie.

 

Yeti'emu chyba chodziło o to, żeby policjant stanął za przyczepą i pokazał jakie swiatla wlaczyc, by w ten sposob udowodnic, ze widzi sie to, co dzieje się za przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze,że jeżdziłem też bez dodatkowych lusterek.W takiej sytuacji co jakiś czas robiłem "wymyk"samochodem żeby zobaczyć co się dzieje z tyłu

 

jak wiozłem przyczepę z komisu to też trenowałem wymyki... towarzystwo za mna nie było uszczęśliwione :ok:

zreszta wszystko byloby ok gdyby nie np koniecznosc zaparkowania tylem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się tym lusterkom które pokazałeś.

Niestety ich mocowanie mnie nie przekonuje i cena też nie jest mała.

Zdecydowałem się jednak na takie małe lusterka, ale zamocuję je z boku lustra-pionowo.

Wyglądają estetycznie i nie ma potrzeby ich ściągania zostawiając przyczepę na kempingu.

Można swobodnie z nimi jeździć i zwiedzać okolicę.

A do niewiadówki w zupełności wystarczą bo są panoramiczne.

 

http://www.allegro.pl/item159807111_lusterka_dodatkowe_nauka_jazdy_cr_0610_warto_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; koledzy czy Wy chcecie powielać ten sam obraz,który widzicie w lusterku samochodu? Żeby widzieć co się dzieje za przyczepą MUSZĄ być dłuższe lusterka.Oczywiście mam na myśli lusterka na dłuższym ramieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Irku nic nie mam zamiaru powielać.Niewiadówka ma 1850mm szerokości, a w samochodzie którym jeżdżę lusterka są wysynięte dosyć szeroko(zewnętrzna szerokość od końca jednego lustra do drugiego 2062mm), jeżeli lusterka o których piszę zamontuję z boku mojego lustra to szerokość sięgnie 2102mm. Myślę że to spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak sie nie wywrócisz to sie nie nauczysz" po prostu kup załóż i zapnij 126 i powiesz co i jak.Ja swoją droga też kupie jak nie do kampa to do towarówki albo po prostu do miasta więcej widzieć nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.