Skocz do zawartości

Lusterka do samochodu


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ponieważ mam nietupowe(duże) lusterka przy samochodzie, więc odpada opcja tańszych lusterek dodatkowych.

Znalazłem na allegro coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item158578071_lusterko_dodatkowe_zewnetrzne_nauka_jazdy_f_vat.html

 

Czy zamontowane z boku lustra(nie na górze) zapewni widoczność przy holowaniu niewiadówki?Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; nie ma znaczenia małe czy duże,chodzi o to,żeby obserwować co się dzieje za przyczepą.Dlatego lusterka muszą być "troche"dłuższe od lusterek w samochodzie.Sowa77 te lusterka na podanym przez Ciebie linku nie spełnią zadania opisanego wyżej.

 

[ Dodano: Pią 19 Sty, 2007 08:52 ]

Witam; dodam jeszcze,że jeżdziłem też bez dodatkowych lusterek.W takiej sytuacji co jakiś czas robiłem "wymyk"samochodem żeby zobaczyć co się dzieje z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,dzięki serdeczne, ale wiem że istnieją lusterka dodatkowe do dużych luster.

Niestety znam też ich :ok: ceny.

 

Chodziło mi o to czy te lusterka które pokazałem zamocowane z boku, a nie u góry zapewnią widoczność podczas holowania dość wąskiej niewiadówki.Innymi słowy o Wasze doświadczenie z holowania przyczep.

 

Irku napisałeś "nie ma znaczenia małe czy duże" (te są małe)jeżeli dokręcę je z boku to bendą wystawały.Dobrze myślę czy źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa_77 zanim się wykosztujesz na specjalistyczne lustra to zaczep przyczepkę i sprawdź co widzisz. Znajomy jeździł Sierrą Jego przyczepa ma 1,8m-1,9m szerokości i twierdzi że lusterek dodatkowych nie potrzebuje. Nieniadówka jest wąska a Caddy na solidne lustra może nawet panoramiczne więc powinno być w nich widać.

PODOBNO jak zewnętrzny wymiar od jednego do drugiego lusterka jest większy niż szerokość "domku" to dodatkowych nie trzeba PODOBNO

W mojej Corolli otworzyłem przednie szyby i pomiar wyszedł 1,85m to tylko 35 cm węziej od budki więc musiałem poszukać lusterek na naprawdę długich wysięgnikach (WAMOT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdzi że lusterek dodatkowych nie potrzebuje.

To sie może zgadzac bo kolega ma mercedesa 190 no i do niewidówki nie potrzebuje widzi ,troche sie wychyla podczas wyprzedzania .Ale przepisy chyba zabraniają jazdy z przyczepą bez lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepisy chyba zabraniają jazdy z przyczepą bez lusterek.

 

Dlatego będę miał lusterka, ale małe.

 

 

Niewiadówka jest wąska a Caddy ma solidne lustra może nawet panoramiczne więc powinno być w nich widać.

 

To fakt w caddy lustra są wielkie dlatego myślę, że te małe wystarczą. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; napisałem (nie ma znaczenia małe czy duże) miałem na myśli lusterka dodatkowe,a nie "własnne" samochodu.Kodeks Drogowy nakazuje kierowcy zamontować dodatkowe lusterka zapewniające dostateczną widoczność do tyłu,podczas holowania przyczepy kempingowej.Ciągałem Niewiadówke Polonezem,Toyotą Hiasem bez lusterek dodatkowych i raz (słownie jeden raz) tłumaczyłem się Policji,obyło się tylko na pouczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozp. MTiGM "w sprawie warunków technicznych pojazdów.."

 

┬ž 11.1

4) w lusterka zapewniające kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa

ruchu widoczność do tyłu: [..]

 

:ok:, co najmniej dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej i jedno po

prawej stronie pojazdu - w odniesieniu do pozostałych pojazdów oraz do

samochodu osobowego ciągnącego przyczepę

 

Takie coś znalazłem w necie

 

[ Dodano: Sob 20 Sty, 2007 23:33 ]

Mam :ok::ok:

 

Czy obowiązkowe jest zastosowanie przedłużeń lusterek bocznych podczas ciągnięcia przyczepy?

 

Obowiązek wyposażenia pojazdu w lusterka zapewniające odpowiednią widoczność podczas ciągnięcia przyczepy, uregulowany został w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32, z 2003r., poz. 262 – z późniejszymi zmianami).

Przepis ten stanowi m.in., że pojazd samochodowy wyposaża się w lusterka zapewniające kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa ruchu widoczność do tyłu.

 

W przypadku samochodu osobowego ciągnącego przyczepę i samochodu osobowego, w którym lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu, pojazd należy wyposażyć w dwa lusterka zewnętrzne, jedno po lewej i jedno po prawej stronie pojazdu.

Przepis wymaga aby lusterka zapewniały kierującemu niezbędną dla bezpieczeństwa ruchu widoczność. Wiąże się to z koniecznością zastosowania odpowiednich (przedłużonych) lusterek umożliwiających pełnienie tej funkcji w przypadku, gdy ciągnięta przyczepa znacznie wykracza poza obrys pojazdu ciągnącego i lusterka fabryczne nie dają kierowcy możliwości prowadzenia obserwacji drogi z tyłu pojazdu.

 

źródło : http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=19&menu=4#014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.