Skocz do zawartości

Lusterka do samochodu


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przedstawiłeś swoją ocenę? Może warto ją jakoś uzasadnić? Albo napisać na jakiej podstawie tak oceniłeś? Jakieś konkrety proszę. Chętnie się zapoznam z Twoim stanowiskiem. I nie to, że uważam, że te na przyssawki są super. Napisałem, że wrzucam linka dla zainteresowanych. Ale dokonaleś oceny wszystkich rodzajów lusterek, więc chętnie teraz poczytam w jaki sposób doszedłeś do takich wniosków i ocen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - 3 na 5 - czyli zaliczone. ;-), doświadczenie - mile widziane.

Wiedzą ogólną lepiej nie szafujmy, bo to nie argument :-P. Niejednokrotrotnie to tu wyczytałem.

Podlinkuj jakie lustereczka mieszczą się w pkt 5. Chętnie rzucę okiem.

A Excellent View - naprawdę jest ok. Jeden z Kolegów (chyba Bodzioklb) narzekał, że skłądają się lusterka przy mijaniu TIRów, ale to tez może zależeć od "wysunięcia". Mnie się nie zdarzyło.

Co do tego z "przyssawką" widziałem na naprawdę fajnych furach - BMW x5, Volvo XC90. Nie sądzę, żeby właściciele chcieli oszczędzić tych parę EURO na lusterkach. Tak czy siak - rozwiązanie ciekawe.

 

W Duni E.V. 129 zł/komplet. Muszę kupić, bo jeszcze sezon nie zakończony :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof57

, może pokażesz zdjęcia tych lusterek, które opisywałeś i dokładniej opiszesz plusy i minusy danych rozwiązań..? IMHO będziesz bardzo pomocny dzieląc się doświadczeniem z szukającymi lusterek.

 

Ze swojej strony dodam: testowałem najtańsze - na gumy. I na Nubirze i na KIA Carnival zjeżdżały. Teraz mam Excellent View - dużo lepsze, ale szkło KII bardziej oddala (większy kąt patrzenia) co powoduje pewien dyskomfort. Być może wymienię same szkła na bardziej asferyczne... zobaczę

 

 

gfizyk

, a może uda Ci się samo szkło wymienić w lusterku? Koszt pewnie jakieś 30zł... No ale to w zależności jak pęknięta jest obudowa...

 

Co do składania się lusterek: w Kii raz zdarzyło mi się, że klapnęło mi lusterko. Ale Kia ma łatwoskładalne (za to elektrycznie otwierane, więc nie problem). W nubirze dużo mocniej trzeba klapnąć w lustro, żeby zamknąć. Więc wiele zależy od auta.

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenia lusterek są wg linku http://przyczepytam....7ff130c9c9cfe6f w poście kolegi Wojteksw ( swoją drogą nie zwróciłem uwagi na jego datę), poza lusterkiem mocowanym przez przyssawkę . Pisząc o lusterkach mocowanych na wcisk, miałem na myśli sposób mocowania samych zwierciadeł . Jeżeli do wyjęcia zwierciadła wystarczy go lekko podważyć to jak ono ma utrzymać przez przyssawkę + dźwignia dość duże lustro naciskane przez powietrze przy prędkości np. 70 km/godz. Nie zamocowałbym tak dodatkowego lusterka obawiając się o los mechanizmu regulacji lusterka. Nie wiem jak inni koledzy ale zaobserwowałem przy czyszczeniu zwierciadeł, że delikatny nacisk powoduje chwilową zmianę położenia zwierciadła a przy silniejszym słychać przestawienie się mechanizmu . Obawiam się że w czasie jazdy zdalna regulacja któregokolwiek lusterka będzie niemożliwa a ustawienia wyjazdowe prędko się rozjadą. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad tą dysputą i ????? kturyś z kolegów napisał że widział te lusterka w samochodać lepszej klasy czy jakoś tak -mnie jednak zdecydowanie odpycha fakt montarzu na szklo mojego lusterka dlaczego ? koszt zakupu kompletu to ok 240 za komplet spora cena ale można tylko że wkłady w moim średniaku to koszt 1400 zł za wład do jednego lusterka a mocniejsza deformacja ( niekoniecznie stłuczenie powoduje wylanie się lusterka i kicha . Ktoś pytał o lusterka mocowane do natkoli kiedyś takie miałem z regulowanym rozzstawem i wszystko było OK z wyjatkiem niszczenia lakieru w mejscach montarzu ,teraz używam lusterek za 20 zł za szt nakładane na moje z gumami coby nie mówić niszczą lakier ale tylko na lusterku więc naprawa -lakierowanie jest nieuciązliwa ,co ciekawe sprawdziłem odpadają dopiero przy predkości 170 km ( oczywiscie bez cepy) najczęściej ich nie demontuje bo mi nie przeszkadzają w jeździe przez ten czas gdy mam odpiętą cepe ,montarz zawsze gdzieć zostawi dodatkową rysę , myślę że nasze lusterka mało które wtrzyma mocniejszy podmuch i się nie przestawi ,nasze wkłady są osłonięte obudową lusterka przed podmuchami a tu ramię plus siła jezeli nie zniszczenie to i tak ciągła regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam ze ten patent na przyssawce nie jest najlepszy, może uszkodzić lusterko w samochodzie albo je wyrobić. Na pewno nie jest to stabilne mocowanie. O ile przyssawka jest mocna to nie odpadnie, ale przy mijaniu sie z dużym pojazdem bedzie sie przestawiało razem ze szkłem lusterka samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadok - uszkodzona jest również obudowa.

R_apa - zastanawiasz się nad dysputą, jej sensem, ale sam się w nią włączasz. Napisałem tylko tyle, że widziałem lusterka na drogich autach, których oryginały mogą być kilka razy droższe niż wspomniane przez Ciebie. Nic więcej. Skoro są tam używane - pewnie się sprawdzają.

A mój post nie miał za zadanie wzbudzić ponowną dyskusję, które lusterka są najlepsze, tylko wskazać na inne rozwiązanie, które widziałem na zachodzie i które pojawiło się w Polsce. Tylko tyle.

Co do jazdy z dodatkowymi lusterkami bez przyczepy, to mi osobiście - przeszkadzają. Powiększają szerokość auta, zmniejszają szanse na znalezienie miejsca parkingowego, łatwiej można o nie zaczepić (pieszy, pasażer/kierowca wysiadający z innego auta) etc. Plusów nie widzę. Oprócz tego dochodzi większy opór, co z kolei w jakimś stopniu może wpłynąć na zużycie paliwa (ale wiem, że niektórych to nie wzrusza do tego stopnia, że jeżdżą z bagażnikami dachowymi :-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadok - uszkodzona jest również obudowa.

R_apa - zastanawiasz się nad dysputą, jej sensem, ale sam się w nią włączasz. Napisałem tylko tyle, że widziałem lusterka na drogich autach, których oryginały mogą być kilka razy droższe niż wspomniane przez Ciebie. Nic więcej. Skoro są tam używane - pewnie się sprawdzają.

A mój post nie miał za zadanie wzbudzić ponowną dyskusję, które lusterka są najlepsze, tylko wskazać na inne rozwiązanie, które widziałem na zachodzie i które pojawiło się w Polsce. Tylko tyle.

Co do jazdy z dodatkowymi lusterkami bez przyczepy, to mi osobiście - przeszkadzają. Powiększają szerokość auta, zmniejszają szanse na znalezienie miejsca parkingowego, łatwiej można o nie zaczepić (pieszy, pasażer/kierowca wysiadający z innego auta) etc. Plusów nie widzę. Oprócz tego dochodzi większy opór, co z kolei w jakimś stopniu może wpłynąć na zużycie paliwa (ale wiem, że niektórych to nie wzrusza do tego stopnia, że jeżdżą z bagażnikami dachowymi :-) ).

OOOOOOOOOJJJJJJJJ chyba się nie zrozumieliśmy ZASTANAWIAM się bo w zasadzie każdy ma jakieś zdanie a w tym zdaniu każdy ma troszkę racji są za i przeciw są lusterka do których te dodatkowe zdadzą egzamin i takie co go nie zdadzą podałem swoje za i przeciw tym i innym rozwiązaniom stosowanym prze zemnie i o to chyba w tym chodziło ktoś pytał o lusterka na nadkola więc ja byłem zadowolony ale ktoś wcześniej nie kogo wybrać???? Co do plusów w szerokości lusterek u mnie są , jak napisałeś potrzeba więcej miejsca do zaparkowania wreszcie nikt mi nie obija drzwiami boku . co do zużycia paliwa jak bym jeździł cały rok z tym to pewnie by jakieś tam było jednak wyjazdy sobotnio-niedzielne i nawet wakacyjne na 2-3 tyg w tej kwesti nic nie zmienią no może 13 l zrobi się 13,1 l ale to tak jako zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie dotyczące lusterek dodatkowych. Po zakupie cepki na trasie przy mijaniu z dużymi pojazdami lusterko samochodowe i dodatkowe składały się. Za słaby zaczep oryginalnego lusterka. Lusterko dodatkowe na ssawki, solidne, dobrze trzymające lusterka samochodowego. Jakieś pomysły lub patenty na składające się lusterka? Czy też poszukiwanie lusterka opierającego się o drzwi?Gdzie takie kupić? Na alledrogo brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Witam, mam pytanie dotyczące lusterek dodatkowych. Po zakupie cepki na trasie przy mijaniu z dużymi pojazdami lusterko samochodowe i dodatkowe składały się. Za słaby zaczep oryginalnego lusterka. Lusterko dodatkowe na ssawki, solidne, dobrze trzymające lusterka samochodowego. Jakieś pomysły lub patenty na składające się lusterka? Czy też poszukiwanie lusterka opierającego się o drzwi?Gdzie takie kupić? Na alledrogo brak.


Spora część Kolegów radzi sobie z takim problem przypinając do lusterka ekspander, taki do mocowania bagażu (guma z haczykami na końcach) i zaczepiając go o coś pod maską. Maskę można wtedy bezproblemowo zamknąć a naprężona guma nie pozwala na złożenie się lusterka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.