Skocz do zawartości

To ja się pochwalę


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

właśnie nie ma i chce dokupic , może ktos wie gdzie cos takiego moge nabyć???? czekam na info

 

czasami na allegro są wystawiane za 30 zł mb zdaje się

do Twojej przyczepy miałbym używany ze starego przedsionka, z 4 metry ma.

jak wolisz nowy i nie znajdziesz nigdzie to mogę dla Ciebie zamówić w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji majowego wyjazdu na długi weekend nad jezioro Licheńskie, wreszcie udało się sfotografować przyczepę i holownik w całej okazałości.

 

Kilka bliższych danych: Hobby de Luxe, rocznik 1993, w kraju od 2003, nabyłem przyczepę w marcu 2007 r., domek lekko stuningowałem (wymiana najazdu Westalia na nowy ALKO 1300);

 

Oto kilka fotek.

post-17294-imported-5a2fbce3-83b5-4ded-b9ff-adf5d8196322_thumb.jpg

post-17294-imported-ff988305-ac02-4f77-8239-ddfd9003ed28_thumb.jpg

post-17294-imported-4e37e025-971d-49c0-8552-934317d4bea8_thumb.jpg

post-17294-imported-578d0d6c-88a4-45a4-93f0-c1803ae2ff1e_thumb.jpg

post-17294-imported-c07650fd-01f7-415e-b721-088a0cfbbf75_thumb.jpg

post-17294-imported-ae675196-b267-4dff-ae99-8eeb9b39b839_thumb.jpg

post-17294-imported-a4d10460-838f-4d55-beb6-d7c82903deb1_thumb.jpg

post-17294-imported-7079fd00-6fd2-449f-a4cf-9b12f906850a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucjan napisz jakie wrażenia po pierwszej jeździe z nowym zaczepem !!

przyczepka dopracowana w każdym szczególe do perfekcji ! a jak czyściutko :hop1: To jest to co lubią tygrysy :ok::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucjan napisz jakie wrażenia po pierwszej jeździe z nowym zaczepem !!(...)

 

Nie mam wielkich doświadczeń praktycznych w jeżdżeniu z przyczepą.

Poprzedni zaczep Westfalii był ze stabilizatorem, ale jak się okazało wkładki były zaoliwione oraz zużyte. Jazda z tym zaczepem była o wiele mniej komfortowa w porównaniu do jazdy z ALKO. Na nierównościach czuło się w aucie, że przyczepa poszarpuje oraz jakby pływała.

Z nowym zaczepem jest zupełnie inaczej. Nowy najazd jeszcze przed zamontowaniem do dyszla przyczepy z ciekawości założyłem go na hak, wyregulowałem i zapiąłem stabilizator i przeżyłem szok. Nie mogłem najazdu w ogóle skręcić w bok, był jakby przyspawany aż mnie to przeraziło, zastanawiało mnie jak się będzie z takim czymś jeździło w zakrętach, podczas jazdy miejskiej.

Co do wrażeń z jazdy z zaczepem ALKO 1300, to są one jak najbardziej pozytywne. Specjalnie pojechałem autostradą oraz drogami krajowymi i wojewódzkimi, by móc zaobserwować i ocenić reakcję przyczepy i auta na drogach o różnym stanie nawierzchni.

Otóż na dziurach przyczepka owszem potrafiła podskoczyć, ale nie zauważyłem by koleiny, czy nadjeżdżająca z przeciwka ciężarówka wywoływała jakiekolwiek reakcje podobne do tych z zaczepem Westfalii (kołysało przyczepą i zaczynała szarpać), przyczepa po prostu stanowiła z autem jedność, jeżeli była jakaś reakcja, to czuło się, że to auto reaguje, a nie ogon. Na autostradzie zaś, to było miodzio, na liczniku 80 km/h (jechałem dostojnie jak emeryt), mijały mnie szlejace TIRy i nic, zupełnie nic, wywoływane przez TIR podmuchy wyczuwałem na aucie a nie na przyczepie.

Zatem ogólne wrażenia z jazdy były bardzo miłe i pozytywne. Żona sama się przekonała, że warto było wydać pieniądze na nowy najazd, zwłaszcza w perspektywie letniego wyjazdu nad morze (trasa 450 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.