Skocz do zawartości

Wyceny do AC i nie tylko


piotrekbb

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dziś dokladnie sprawdzić wartość mojej budki w systemie Info-Ekspert zaplaciłem 8zł i nie wiem skąd biorą dane i ceny ,primo moja budka w/g katalogu nie ma ogrzewania wody i ...Trumatica.

dodałem to więc jako "dodatkowe" i co po wycenie wyszło :

 

Ogrzewanie -145zł

Pogrzewacz wody -145zł

Drabinka+relingi -262zł

 

 

nie wiem jak to się ma w przypadku szkody ale gdzie można kupić części w takiej cenie ? Chetnie zamówię cała produkcje Trumy, na lata 2012-2022 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - każdy takie element stanowi określony % wartości pojazdu. Dotyczy to zarówno aut jak budek. I ten procent pojazdu ciągnie się przez te wszystkie wyceny.

Sprawdzasz ile wynosi wartość bazowa budki, dokonujesz korekty na datę rejestracji, naprawy, liczbę właścicieli. A wyposażenie zaznaczasz. Wyliczenia dokonuje automat. Kiedyś były określone wartości wyposażenia. Teraz na piechotę doliczam wartość np wind, hds-ów w ciężarówkach.

Ważne - jeżeli wprowadzisz datę montażu inną (późniejszą) procent części się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co , cofam uszkodze drabinke i dostanę z AC 200zł ?Wlamanie ,ukradna/zniszcza ci piec i 145zł :hehe: to chyba żart.Pamiętasz jak pisaliśmy o wycenie i twoim łóżku oraz kranach.

Postanowiłem jeszcze wycenić auto to o dziwo zyskało na watości ponad 20tys w ciągu 6 miesięcy od zakupu :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla US ceny pojazdów są w kosmosie, natomiast u ubezpieczycieli na poziomie gruntu. I tak to niestety jest. Może coś mądrzejszego Grzesiek gfizyk napisze, on w tym siedzi chyba na bieżąco.

Automoderacja. Nie zauważyłem że już coś napisał sleeping_2.gif

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - w I-E jest możliwość dopisania elementów wyposażenia zamontowanych świeżo. Np drabinka, która kosztowała Cię 1000 zł dopisujesz ją " z palca", wpisujesz wartość w chwili montażu i dodajesz datę montażu. Wtedy system przyjmie wartość. Nie będzie to 145 zł, ale też nie będzie 1000. Przyjmijmy, że po roku - 600 zł.

Podobnie sytuacja ma się z instalacjami gazowymi. MOntując sekwencję za 3,5 kzł nie powodujesz wzrostu wartości auta o taką kwotę.

 

Zarówno UCelny, USkarbowy jak towarzystwa posługują cię tymi samymi katalogami. Różnica w tym, że jedni potrafią tylko odczytać wartość bazową, inni potrafią dokonać wyceny.

Zawsze o wycenę można poprosić niezależnego rzeczoznawcę. O tym już gdzieś pisałem.

A w temacie - cofam i uszkadzam - zależy od stopnia amortyzacji i ceny nowego elementu. Wymiana nie jest wtedy liczona jako procentowa wartość całego pojazdu.

Wartość z katalogu minus amortyzacja (lub minus inne potracenia zgodne z OWU - np udział własny,) plus ilość roboczogodzin przez stawkę. Tyle będzie wynosić odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.