Skocz do zawartości

W jaką przyczepę realnie celować? 2 sypialnie 8-10 tys zł?


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o tym pisałem. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało mi się, że wyszukam kilka przyczep na allegro. Obejrzę może z 5-8 i najładniejszą wezmę. Ceny są dla mnie ok, bo za 8 - 10 tys jest szeroka oferta, ale już w to nie wierzę.

 

 

Nos do góry, nie załamywać się !!!

Masz całą zimę na oglądanie i studiowanie informacji na forum, a to sporo czasu ( chyba, że chcesz już wyjechać :slina: )

Dopiero zacząłeś przymiarki do zakupu i już złapałeś "doła". Na pewno coś znajdziesz dla siebie odpowiedniego

i może nawet w pobliżu. :hej:

A odnośnie pytania co do Knausa to na fotkach nie widać praktycznie nic podejrzanego.

To co wyhaczyłem :

brak fotek przodu - może przypadek, ale do przyglądnięcia się przy ewentualnych oględzinach na żywo.

przy trumie wystaje kabelek od iskrownika z pod obudowy - mogło być coś "kopane" więc sprzedawca niech demonstruje czy wszystko działa

Odnośnie MW i DMC sprawa jest prosta. Proś o fotkę tabliczki znamionowej i wszystko będzie jasne.

Faktem jest, że dwie z pozoru takie same przyczepy mogą mieć różne masy ( inna zabudowa, wyposażenie etc. ):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ten sam sprzedawca oferuje: Knaus Sundwind o długości 5,0 m (http://allegro.pl/kn...1766538781.html) i na innej aukcji o długości 5,8 m (http://allegro.pl/kn...1756132656.html). Oba opisy są niemal identyczne. Obie przyczepy są "najbogatszą wersją", obie maja masę własną 1000 kg i DMC 1300 kg. Jak to możliwe?(...)

Proszę w miarę możłiwości o materiał do ćwiczeń - na przykładach co podpada już na oko ze zdjeć i po co na pewno nie warto jechać.

 

Tu właśnie masz krystaliczny przykład , że handlarzy trzeba traktować jak ludzi ostatniej kategorii... uczciwości. Nie ufaj, a nawet jeśli to stosuj starą maksymę: "Ufać, znaczy kontrolować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos do góry, nie załamywać się !!!

 

Dzięki za dobre słowo.

 

 

W sumie to złapałem lekkiego doła bo jestem naiwniakiem. Znam realia rynku samochodów, a nie wiem dlaczego spodziewałem się, że inaczej jest z przyczepami. Głupota z mojej strony!

 

Daję na luz w tym znaczeniu, że nie musze kupić dziś. Jestem jak najbardziej zainteresownay i jeśli ktoś ma np. swoją przyczepę (spełniajacą warunki z 1 postu tego wątku) do sprzedania to uprzejmie prosze o kontakt. Będę oglądał i uczył się znajdowania bubli, ale tylko w okolicy. Na razie bez jazdy w odległe zakątki. Jak kupię to super, a jeśli nie to przecież świat się nie zawali gdy na wakacje 2012 wynajmę przyczepę na 3 tygodnie. To nie jest dokładnie to o co mi chodzi, ale przecieć da się z tym żyć.

 

Jak dam radę i mnie nie wygonią to może wybiorę się do Płęsna (sam holownik też nadaje się do spania) i oprócz posiedzenia przy ognisku może ktoś się zlituje i pokaże mi swoją przyczepę. Wtedy zobaczę jak powinna wyglądać porządna przyczepa warta kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dam radę i mnie nie wygonią to może wybiorę się do Płęsna (sam holownik też nadaje się do spania) i oprócz posiedzenia przy ognisku może ktoś się zlituje i pokaże mi swoją przyczepę. Wtedy zobaczę jak powinna wyglądać porządna przyczepa warta kupienia.

 

Witam. Naszą przyczepkę kupilismy z mężem w kwietniu tego roku na próbę czy nam sie spodoba taka forma wypoczynku. Zainwestowaliśmy 6000,00 i kupiliśmy w komisie Hobby 360. Nie mieliśmy żadnego pojęcia o przyczepach. na to forum wczesniej tez nie trafilismy. Na szczęście nie wtopiliśmy, bo nie przecieka, a zaliczylismy 2 tygodnie porządnego deszczu na urlopie. Wszystkie urządzenia działają. Trochę pieniędzy włozylismy w nią w drobne naprawy i jakies udogodnienia typu halogeny nad głową. Podczas pierwszego wyjazdu spotkaliśmy fajnych ludzi, którzy od razu chętnie zaczęli nam opowiadać o swoich nabytkach. Dowiedzieliśmy się naprawde masę rzeczy i podpowiedziano nam różne rozwiązania, które potem wykorzystaliśmy. Pooglądaliśmy też dopieszczone przyczepki. Efekt jest taki, że juz nie możemy sie doczekać przyszłego roku, bo tak nam sie spodobało, że chcemy sprzedac naszą malutką i kupić już dużą :slina: . Jednak przy zakupie kolejnej nie będziemy zdawac sie na łut szczęścia tylko na fachowe rady starych wyjadaczy w tym temacie. Pomysł podglądnięcia innych przyczep jest trafiony. I zalecany spokój, chociaż w naszym przypadku to ciężka sprawa :hehe: . Tak się napaliliśmy na naszą, że nawet okien nie sprawdziliśmy. Mogliśmy nieźle wtopić. Teraz staramy się wytrwac do przyszłego roku i przeglądamy ogłoszenia "na spokojnie" przebierając nogami. Pozdrawiamy i czekamy na opis zakupionej przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekBB:- Widzisz, żebyś dobrze zrozumiał dam przykład, ja mówię, że w domu dobrze mieć centralne ogrzewanie a Ty, że można palić w izbie ognisko, wystarczy tylko mieć dziurę w suficie:)

 

Ogrzewanie elektryczne działa tak, że nastawiasz temperaturę o jaką Ci chodzi w przyczepie i ta stała temperatura jest utrzymywana w całej przyczepie tak długo, dopóki go nie wyłączysz. Ma jeszcze jedną zaletę. Nawiewy są bardzo silne i w razie konieczności możesz wysuszyć buty w przeciągu 10 minut. Fakt można użyć suszarkę do włosów:)

Mieszkamy parę kilometrów od siebie, więc jest duże prawdopodobieństwo, że się spotkamy. Przy piwie Ci to dokładnie wytłumaczę:)

 

 

Marko75:- Potwierdza się moja teoria:) Witamy w gronie pozytywnie zarażonych. To jest nieuleczalne:)

Teraz przy zakupie przyczepy będziecie dokładnie wiedzieć o co wam chodzi i kupicie przyczepę marzeń, czego wam z całego serca życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo chętnie , tłumaczyć nie trzeba ponieważ Trumatic równiez utrzymuje nastawioną temperature , ma do 5.2kW (zapomnij o takiej mocy elektrycznej na kempingu) , ma wydajny system nawiewów.

Jesli włączę piec na max to po 20 minutach grzania na max to trzeba ewakuować sie z mojej przyczepy a nie suszyć buty temperatura nie do wytrzymania.

Nie wiem jaki miałeś piec , może z lat 80' i stad takie wnioski, przeciez Trumatic to równiez centralne ogrzewanie.Nie wiem równiez jaki masz to ogrzewanie elektryczne.

Jak wyobrażasz sobie spanie w trasie z tylko elektrycznym ogrzewaniem ? Jak wczesniej pisałem jesli to opcja to OK ale napewno nie jest lepsze i wydajniejsze od Trumatica .

Dobra kończe OT

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterling jest z 2000 roku i ma ogrzewanie elektryczne i gazowe. Teraz mam LMC z 1999. W LMC jest tylko gazowe ogrzewanie. Zasada działania obu jest podobna, ale w praktyce ogrzewanie elektryczne w Sterlingu było o niebo lepsze niż mam teraz w LMC. Mam porównanie. Sterlingiem w czerwcu byliśmy w Bolkowie i ogrzewanie było włączane, teraz w Poroninie też używaliśmy ogrzewania. Uwierz mi, to nie to samo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kajman - naciągasz :bzik:

 

Na większości kempingów jest ograniczenie prądowe w postaci bezpieczników 5w. Dobrze jak na tym działa 600W grzejnik (łącznie wszystkie sprzęty). Gdzie tu zalety?? :niewiem:

 

Wozisz niepotrzebne badziewie. :skromny:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławcio - nie zauważyłeś, że nie masz racji? Ja zauważyłem (sorry Kajman - ale tak to odbieram), że nasz Kolega Kajman ma zawsze rację. Być może kiedyś rozwiejesz moje odczucia względem Twoich postów. Póki co - jest takie. Na mój post skierowany względem Ciebie - nawet nie raczyłeś odpowiedzieć.niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, DRAWTUR przesadza. Fajny ośrodek i 8-10 lipca będę tam przebywał.

Zgadzam się, stawka za enerię jest przesadzona. :czerwona: z licznika podczas pobytu 3 dniowego zużywam 3-4 kWh a przelicznik jest 1 kWh za 1 zł.

A co do auta, to powinno zostać 12 zł. :zolta:

 

W 2009 rok za wszystko kasowali po 8zł.

 

Radek

 

 

Wiem, wiem :oslabiony: mam wujka który ,,zawsze,, ma rację z tego 50/50 ma rację co i tak jest dobrze przy ,,debilach,,.

 

Kajman jeżeli jeździ tylko po kempingach gdzie za prąd płaci się ryczałtem i nie ma bezpieczników - ma 100% racji,

 

jeżeli 50/50 to ma - 50% racji

 

jeżeli jeździ na zloty i na kempingi z bezpiecznikami to- pisze głupoty.

 

Trochę filozofii ale czasami trudno inaczej zrozumieć innego człowieka. :niewiem:

 

Szkoda Grzesiu że nie otrzymałeś odpowiedzi. Troszkę to nie grzeczne.

 

Pozdrawiam i miłego dnia życzę. :banan:

Edytowane przez Sławcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na ryczałcie jest 6A (włochy 1.5ÔéČ dziennie) , idzie na tym czajnik 2kW ale lubi czasmi wybić , ja mam podłączona lodówkę + dodatkową czyli OK 250-350W + wentylator + nawiewy Trumy + woda + ładowarki itp.

gdybym grzał piecem elektrycznym to nie ma mowy o czajniku czy wentylatorach.Nastepna sprawa to zależy gdzie kto jedzie , ja potrzebuje ogrzewania tylko w tranzycie , na miejscu to raczej wentylatorów ;)

Miodzio tam teraz siedzi może coś doda od siebie jak tam z bezpiecznikami, ja dojezdzam w niedziele.

 

Kajman nie uwierze bo znam wydajnośc obu zastosowań , wogóle nie wiem po co deliberować można dodać Ultraheat i po kłopocie,jest 2w1 tylko nie wiem po co bo taki sam efekt jest z "farelki" za max 50zł

Temat zrobił się ciekawy może moderator znajdzie chwile czasu miedzy jednym a drugim piwem i wydzieli do "Ogrzewanie elektryczne vs gazowe".

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:) Jeżdżę na różne campingi co widać ze wpisów. Nigdy nie staję na dziko. Bezpiecznik wywaliło mi w ciągu ostatnich 7 lat może dwa razy. Na zloty nie jeżdżę, przynajmniej do tej pory. Czy mam rację? Kiedyś twierdzono, że ziemia jest płaska. Nie mieli możliwości tego sprawdzić. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to sprawdziłem. Sterlingiem jeździłem przez siedem lat i wiem co mówię. Teraz LMC, Jedyna wada tej przyczepy to brak ogrzewania elektrycznego:(

 

Jeżeli czegoś nie doświadczyłem na własnej skórze to się nie odzywam w takim temacie!

 

Gfizyk:- Przepraszam Cię bardzo, że na jakieś twoje pytanie nie odpowiedziałem. Musiałem je przegapić:( Powtórz pytanie, z pewnością odpowiem:)

 

Czasami się zdarzało, że przy działającym ogrzewaniu i włączeniu czajnika, wywalało bezpiecznik. Było to rano, gdy rozespany włączałem wodę a nie wyłączyłem ogrzewania. Wtedy wajcha w górę i na następny dzień już wiedziałem.

 

Tak na marginesie. Teraz przez 14 dni pobytu w Poroninie, gdzie są liczniki prądu zapłaciłem za energię 95 zł czyli 6,78 za dzień.

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o brak odpowiedzi na moje pytanie, tylko raczej na zupełny brak Twojej reakcji na post #24:

Kajman - napisałeś, że nie lubisz autorytatywnych opinii, a sam twierdzisz, że nie da się kupić takiej budki w tej cenie. Jest to bzdura. Na tym, że Ty nie kupiłeś - świat się nie kończy. Autorytet - też. Pomijam już uogólniający podział na dwa rodzaje karawaningowców. Osobiście nie lubię szufladkować ludzi. I chyba nikt nie lubi....

Jakoś mi się to kłóci z tym co piszesz ... niewiem.gif

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.