Skocz do zawartości

Naprawa przedsionka


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem cały dział dot. przedsionków, ale nie znalazłem podobnego wątku. Podobnie w "szukajce" nic nie wyszło.

 

Ale do rzeczy.... podczas rozkładania przedsionka i naciągania " drabinek " popękały mi wszywki z materiału łączące drabinki np. z elementami ściany.

Nasuwa mi się pytanie jak to naprawić ? Najlepiej byłoby wszyć nowe wstawki z materiału. Z racji "wieku" pewnie poza tymi, które już popękały to pozostałe - potencjalnie dobre - wszywki, mogą popękać " lada moment" przy kolejnym rozkładaniu przedsionka. O ile mały element ściany z przedsionka da radę zawieść do jakiegoś :hmm: .... np "krawca" to już z całym przedsionkiem chyba będzie problem :niewiem: .......

 

Jaką metodą to naprawiać ? Czy wstawiać nowe "wszywki" z materiału czy też jakieś gumy ? A najważniejsze to pytanie gdzie to naprawić ? Czy ktoś maił podobną usterkę i jak sobie z nią poradził ?

 

Dla zobrazowania tematu załączam zdjęcie ( zdjęcie ściągnięte z netu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

 

Z "krawcem" nie będzie problemu o ile posiada maszyne z długim ramieniem i chęci do manewrowania całym przedsionkiem.

 

Jest troche zabawy.

 

 

Ja u siebie zrobiłem to na nity, czyli tam gdzie pętelka sie odrywała nabijałem nit.

 

Przyrząd kupisz z kompletem nitów za około 50 zł.

 

 

Chętnie pomoge o ile będziesz w okolicy Warszawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

 

Z "krawcem" nie będzie problemu o ile posiada maszyne z długim ramieniem i chęci do manewrowania całym przedsionkiem.

 

Jest troche zabawy.

 

 

Ja u siebie zrobiłem to na nity, czyli tam gdzie pętelka sie odrywała nabijałem nit.

 

Przyrząd kupisz z kompletem nitów za około 50 zł.

 

 

Chętnie pomoge o ile będziesz w okolicy Warszawy.

 

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Ja widzę dwa problemy;

 

1. Jak zamontować tę wszywkę ? Może być na nity - to jest jakaś opcja.

 

2. Z czego zrobić tę wszywkę ? Czy ma to być jakaś gruba taśma, czy też jakaś guma? Uważam, że to jest też problem - z jakiego " tworzywa " ma być wykonany ten element łączący drabinkę z przedsionkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę kupisz w hurtowni lub sklepie z dodatkami krawieckimi. Standardowa szerokość to 2 cm ale są szersze. Sa też gumowane i zwykłe.

 

Trzeba poszukać. Kupujesz na metry , przycinasz na odpowiednią długość. Nie zapomnij przypalić obu boków bo będzie sie "siepać".

 

Póżniej już tylko walczysz z nitami i po sprawie.

 

Jakbyś miał problem z zakupem taśmy to mnie chyba coś jeszcze zostało ale w kolorach tęczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może uderzyć do tapicera :-] mają odpowiednio duże i mocne maszyny a i różne pasy i inne materiały się znajdą :-] Jak coś to daj znać Jurku na PW to podam Tobie namiar na mojego tapicera i może załatwił by tobie sprawe :niewiem: kwestia podjechania i pogadania :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może uderzyć do tapicera :-] mają odpowiednio duże i mocne maszyny a i różne pasy i inne materiały się znajdą :-] Jak coś to daj znać Jurku na PW to podam Tobie namiar na mojego tapicera i może załatwił by tobie sprawe :niewiem: kwestia podjechania i pogadania :ok:

 

 

 

Dokładnie tak ! Ja próbowałem zszyć mój przedsionek ręcznie i dałem sobie spokój ( za gruby materiał wielokrotnie składany na szwie )

Pojechałem do tapicera samochodowego i zszył mi od ręki całe łączenie dachu z przodem za 20 zł :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to technika mocowania na nity kaletnicze wyglada tak jak na załąćzonym foto. Oczywiście zgadzam sie ,że ogarnięty tapicer lub kaletnik

 

wykona to w sposób profesjonalny. Jeszcze jedna sprawa czy tasiemka urwała sie sama w sobie czy została wyrwana ze szwów? Jesli pusciły

 

szwy np ze starości materiału to szczerze polecam nity.

post-5123-0-56144600-1313432201_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to technika mocowania na nity kaletnicze wyglada tak jak na załąćzonym foto. Oczywiście zgadzam sie ,że ogarnięty tapicer lub kaletnik

 

wykona to w sposób profesjonalny. Jeszcze jedna sprawa czy tasiemka urwała sie sama w sobie czy została wyrwana ze szwów? Jesli pusciły

 

szwy np ze starości materiału to szczerze polecam nity.

 

 

Taśma pękła poniżej linii wszycia jej w przedsionek. Co było przyczyną pęknięcia :niewiem: - czy to ze starości czy też na skutek czynników zewnętrznych ( woda, słońca, sól ) ??? Pękniecie nastąpiło w trakcie naciągnięcia drabinki do wbicia śledzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To decyzja należy do Ciebie..... tapicer ladnie wypruje tasiemki i wszyje nowe. Na jakiś czas masz po problemie.

 

Ja robiłem na nity ponieważ mam cały osprzęt do tego i powiem szczerze ze trzymało sie to bardzo długo.

 

Aż do sprzedaży przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.