Jump to content

uszkodzone okno

vandamma007
 Share

Recommended Posts

witam. pech chcial ,ze komu sie nudziło i zrobil mi piekna dziurę w oknie. Jestem posiadaczem campingu Bayerland. Przeszukalem net wzdłuż i wszerz .

potrzebuje okna o wymiarach 95 na 48 gdzie moge jeszce probowac?

Witam!

po 1. zapraszam do działu powitań,

po 2. zapraszam do "szukajki" - tam znajdziesz już pokrewne tematy, gdzie już niejednokrotnie były poruszane podobne tematy

• 4 weeks later...

niestety chyba nie będe odkrywczy ale chyba na allegro powinno coś się znaleź

Jeżeli nie mają na stanie to 5km obok maja fabrykę niewiadowa i na pewno sprowadzą.

Przesadziłeś :) Oni mają wszystkiego niecałe 2 km do fabryki.

Przesadziłeś :) Oni mają wszystkiego niecałe 2 km do fabryki.

no chyba, że nie ma w Fabryce, to wtedy od producenta w kilka tygodni (np. uszczelki od Stomil-Sanok) 033102bebe_1_prv.gif

pozdr

• 1 month later...

Okno się składa z części zewnętrznej i wewnętrznej. Nastąpiło rozklejenie tych części. Jak się nie mylę to część wewnętrzna wykonana jest z poliwęglanu - jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, (nie reaguje na aceton). Czym można te warstwy kleić.

Okna są wykonane z plexi, w sklepach lub hurtowniach z akcesoriami reklamowymi kupisz klej, który służy do wykonywania

reklam. Nazwy nie pamiętam :niewiem:, ale na miejscu Ci doradzą, koszt ok. 20 zł za tubkę.

Witam !

Też kiedyś miałem taki problem i z przykrością informuję , że producenci szybek ( od 2000 roku)

mocno się postarali ażeby były nienaprawialne.

Nawet jak się uda to skleić to niestety tylko na chwilę.

Facet z serwisu z Nowego Sącza kupował specjalny klej od producenta Polyplastic ( chyba)

50 ml. - 200 zł. i też na niewiele się zdał.

Jedną szybkę miałem i tak do wymiany i prubowałem chyba wszystkim co na rynku dostępne

ale po jakimś czasie przy lekkim zwichrowaniu okienka podczas zamykania i tak rozkleiło się spowrotem.

Czasem prościej i pewniej kupić używaną ( wybór ogromny) niż kleić i nie mieć pewności kiedy i ile od domu puści.

Tak, macie rację, okna są wykonane z plexi - PMMA. Z tym klejeniem jest lipa, ponieważ wewnętrzna szyba przylega do lakieru, którym krawędzie szyby zewnętrznej pomalowano w srebrnym (dziurkowanym) kolorze.

• 3 weeks later...

Moim zdaniem, okna w przyczepach są wykonane w większości z PC, tj. poliwęglanu. Do klejenia nadaje się klej metakrylowy. Stosowanie kleju do pleksi - PMMA lub podobnych daje wyłącznie chwilowy efekt.

Edited by keram57 (see edit history)