Jump to content

Masa własna a dopuszczalna masa całkowita

alegremente
 Share

Recommended Posts

Napiszcie, proszę czy w dowodzie rejestracyjnym przyczepy macie wpisane dwie wartości, czyli masę własną przyczepy i DMC.

Nie wiem ile mogę zapakować do przyczepki, a Pani w wypożyczalni twierdzi, że tylko jest wpisana w obu rubrykach wartość 1100kg, a załadować można do 100 kg. Co o tym sądzicie. Przyczepa to buccaneer caravel 1991.

na forum o masach było juz sporo więc odsyłam do lektury :-] a tak na szybko i po krótce wyjaśniając sprawe to, DMC = MW + ładowność Ja np mam w DR tak; MW-900kg DMC-1200kg ładowność 300kg Aler rózne cuda w dowodach się znajdują :bzik:

Powiem Ci tak z własnego doświadczenia, jeśli masz MW=DMC to ładowności teoretycznie nie masz.

Ludzie zmieniają wpisy DMC rezygnując z ładowności tylko po to żeby móc ciągnąć daną przyczepę na prawko B czyli do 3,5t zestaw.

Owe 100 kg o których mówi właściciel to jest dokładnie w tym przypadku 110kg czyli 10% tolerancji o którą możesz przekroczyć DMC względem przepisów.

Przerabiałem to na własnej skórze. Kupilem bude która miała MW=DMC które już na wstępie było prawie 200kg niższe od rzeczywistej masy własnej.

Dla zaspokojenia ciekawości podaj model tej przyczepki, podejrzewam że mała nie jest.

Edit: aaa model jest, sorry nie doczytałem :mlot:

Edited by Adam1988 (see edit history)

Powiem Ci tak z własnego doświadczenia, jeśli masz MW=DMC to ładowności teoretycznie nie masz.

Ludzie zmieniają wpisy DMC rezygnując z ładowności tylko po to żeby móc ciągnąć daną przyczepę na prawko B czyli do 3,5t zestaw.

Owe 100 kg o których mówi właściciel to jest dokładnie w tym przypadku 110kg czyli 10% tolerancji o którą możesz przekroczyć DMC względem przepisów.

Przerabiałem to na własnej skórze. Kupilem bude która miała MW=DMC które już na wstępie było prawie 200kg niższe od rzeczywistej masy własnej.

Dla zaspokojenia ciekawości podaj model tej przyczepki, podejrzewam że mała nie jest.

Edit: aaa model jest, sorry nie doczytałem :mlot:

No to nadal jestem w czarnej dziurze. Przyczepa z wypożyczalni i dopiero jak ją odbiorę mogę ewentualnie podjechać na jakąś wagę, żeby zweryfikować jej ciężar. A bagaże będą czekały w garażu i z całą pewnością nie zmieszczą się do bagażnika. Cóż trzeba zdać się na ślepy los i być dobrej myśli.

Słuchaj, pytanie jeszcze gdzie jedziesz na te wakacje i czy bedziesz po zaladowaniu przekraczał 3,5 tony. Bo u nas teraz najwiekszy problem to Viatoll a na zachodzie to wogle trzeba uważać na masę... reszta na PW jakby co...