Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w poszukiwaniach


Gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To jest mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Jako, że jestem raczkującym w temacie zakupu przyczepy (pomimo zaznajomienia się z lekturą tego forum) zwracam się z uprzejmą prośbą o ewentualną pomoc w poszukiwaniach przyczepy dla 4 dorosłych osób. Mieszkam w Bydgoszczy. Interesuje mnie coś średniego w okolicach 5-6m. Chciałbym aby był salon z możliwością spania dla 2 osób + ewentualnie osobna sypialnia dla pozostałej 2, kuchnia, łazienka i namiot. Niestety nie mam za dużych środków finansowych jakie mogę przeznaczyć, więc szukam czegoś w granicach 10tys. PLN (oczywiście +/-, ze wskazaniem bardziej na -).

Wiem, że trudne pytanie, ale borykam się z myślami. Pytanie czy za tą cenę w ogóle dostanę coś wartościowego.

Jest to mój pierwszy zakup, w związku z tym nie chciałbym od razu trafić na przyczepę z którą będą od samego początku tylko problemy.

Nadmieniam, że przyczepa nie będzie dużo podróżować, praktycznie będzie stać cały czas w jednym miejscu, które obraliśmy rodzinnie jako enklawę spokoju i wypoczynku.

 

Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju podpowiedzi, sugestie i ewentualne ciekawe, godne zaufania propozycje zakupu.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam poszukuje jakiejś przyczepki i muszę powiedzieć że jak za tą kase to jest to super przyczepka, oczywiście jeżeli stan

techniczny jest zgodny z opisem. Gdybym miał tam trochę bliżej to sam bym pojechał ją zobaczyć:slina:.

A na co zwracać uwagę przy zakupie to już trzeba poczytać w tym temacie

 

http://forum.karawan...pnie-przyczepy/

http://forum.karawaning.pl/topic/1479-maly-przewodnik-dla-kupujacych/

 

tam wszystko jest opisane.

Powodzenia :banan:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na sam początek uspokoję Cie, budżet jaki przewidziałeś na początek przygody z Karawaningiem jest całkiem niezły. Są ludzie na forum, którzy swoje wymarzone budki kupują za sporo mniej niż Ty przeznaczyłeś i są z nich bardzo zadowoleni. Najlepszym przykładem tego jestem ja sam. :dzieki: Kupiłem moją budkę za blisko połowe Twojego budżetu. Stąd nasuwa się jeden wniosek: trzeba dobrze i spokojnie poszukiwać tej jednej wymarzonej.

 

Na początek musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Opiszę Ci to na własnym przykładzie.

Ja sam nie szukałem idealnej budki bo lubie majstrować i wychodzi mi to całkiem dobrze wiec tutaj mamy pierwszy rebus. Chcesz idealną czy taką do dopieszczenia? Sakramentalne pytanie, skracające lub wydłuuuużające poszukiwania.

 

Drugie poważne pytanie to jak chcesz jej używać? Ja szukając budki dopasowywałem ją do holownika pod kątem dużych, naprawde dużych wypraw. Mam dobrze policzoną proporcje budki do mocy auta itd itd. Zdradziłeś nam już że chcesz używać budki tylko w jednym miejscu. Ale nie powiedziałeś nam czy to jest kemping jakiś ulubiony czy Twoja prywatna działka gdzieś za miastem. Zmienia to bardzo mocno postać rzeczy ponieważ. gdyby to była Twoja prywatna działka to mozesz szukać budki stacjonarnej, która w Twoim budżecie bedzie naprawde niezła tylko bez prawa poruszania się po drodze. Jeśli jednak, masz zamiar dojeżdżać do swojej dziczy kilka razy w sezonie to budka musi być mobilna i Twoje auto musi ją dobrze znosić.

 

To tak na początek...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie poważne pytanie to jak chcesz jej używać? Ja szukając budki dopasowywałem ją do holownika pod kątem dużych, naprawde dużych wypraw. Mam dobrze policzoną proporcje budki do mocy auta itd itd. Zdradziłeś nam już że chcesz używać budki tylko w jednym miejscu. Ale nie powiedziałeś nam czy to jest kemping jakiś ulubiony czy Twoja prywatna działka gdzieś za miastem. Zmienia to bardzo mocno postać rzeczy ponieważ. gdyby to była Twoja prywatna działka to mozesz szukać budki stacjonarnej, która w Twoim budżecie bedzie naprawde niezła tylko bez prawa poruszania się po drodze. Jeśli jednak, masz zamiar dojeżdżać do swojej dziczy kilka razy w sezonie to budka musi być mobilna i Twoje auto musi ją dobrze znosić.

 

To tak na początek...

Pozdrawiam

 

Po dokonanej analizie stwierdziliśmy wspólnie, że tak faktycznie to mu poszukujemy przyczepy tak jak napisałeś stacjonarnej. Może być bez prawa rejestracji. I takiej szukamy!!!! Faktycznie planujemy ją postawić w jednym miejscu i cieszyć się łonem natury.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego trochę duże ale jak na działkę stacjonarnie, trochę luksusu nie zaszkodzi, a z ceny na pewno gość coś jeszcze upuści.:thank:

 

http://otomoto.pl/in...0-T1510272.html

 

 

Wolałbym chyba mniej pokiereszowaną. Ta powyżej w czasie deszczu może pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strzała dostała więcej jak rok temu, to nieszczelności już powinny wyleźć. Gorzej jeśli była pod zadaszeniem lub jest świeżo po strzale. Kurde, tak czy siak, trochę jej szkoda...

Ciekawe że z jednej strony jest... dwu osiowa ;)

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze.....zdaję sobie sprawę, że szukając przyczepy do 10tys. PLN zerka się na te o próg wyżej, to chyba jest nieuchronne i nie tylko jestem odosobnioną osobą, która tak reaguje w ferworze szukania wymarzonej przyczepy. W całym toku poszukiwań wpadła w oko naszej rodzince przyczepa (link poniżej), która w zupełności zaspokoiłaby nasze potrzeby w zakresie spokojnego wypoczynku. Przekracza to nasz budżet przeznaczony na zakup.....ale gdyby było warto bylibyśmy skłonni się zdecydować. Głęboko wierzę, że z Waszą pomożecie dokonać właściwego wyboru...

Gorąco pozdrawiam licząc na Wasze opinie.

 

http://www.wpcaravans.pl/?id=produkty&sub=przyczepy&p=1125

 

..... ewentualnie http://otomoto.pl/hobby-uk-660-special-exclusive-okazja-T2413184.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej, co prawda pięknie pokazane wnętrze, ale zewnątrz - tylko dwie fotki. Wgniecenie na przedniej ścianie z prawej strony, Odpada uszczelka. Być może pikuś. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że za 18900 możesz kupić 10-letnią budkę Hobby w super stanie.

Co więcej - jeszcze bardziej nie chce mi się wierzyć w 16500 w tej 660tce.

Na pewno brak klina na listwie z prawej strony na przodzie. Widać wkręty. Mogło być coś robione. Uszczleka odchodzi z lewej strony na przodzie. Wisi po prostu.

NIe spotkałem się z takimi oknami jak w tej Hobby. I nie chodzi o kształt, tylko o szyby. Oczywiście - nie twierdzę, że takich nie było.

Tutaj jest podobna, ze zwykłymi szybami:

 

http://allegro.pl/hobby-2000-rok-dwie-osie-660-piatek-k-kutna-i1744134352.html

 

prawie 8 tys droższa, choć na pierwszy rzut oka - w gorszym stanie ...

To daje do myślenia.

NIe wiem, czy nie było nic robione z listwą nad tylną szybą. Dziwna trzecia kratka. Mamy świadomość, ż duża lodówka, ale ta środkowa kratka - jakaś dziwna,

Brak lewego narożnika zderzaka. Blacha dziwnie się układa pod kloszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta HOBBY z otomoto za 16500 ,to jeszcze ma bardzo ale to bardzo zardzewiały zaczep !! i do tego ta wykładzina na podłodze, więc należy bardzo dokładnie oblukać ją czy czasem nie była zalana.Wiadomym jest ,że te większe przyczepy dwu-osiowe są tańsze ale i ta kwota na 2003 rok jest za bardzo okazyjna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokonanej małej analizie doszedłem do wniosku, że z tymi cepkami jest coś nie halo. W związku z tym poszukiwania trwają dalej. Jeśli jednak ktoś z forumowiczów miał coś wartego uwagi na oku to bardzo proszę o namiar. Może być również cepka bez prawa rejestracji i poruszania się, oby była szczelna i działały urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.