Skocz do zawartości

Węgry 2011 Hajdúböszörmény-Bogács


Wotr

Rekomendowane odpowiedzi

Wotr bardzo podoba mi się Twoja relacja. Bardzo interesująca i zachęcająca do odwiedzenia pokazanych przez Ciebie miejsc. Pozdrawiam Lucek.

 

Bardzo dziękuję tobie i wszystkim którym sie podobało .Napewno są niedociągniecia ale to pierwsza moja relacja,nastepna napewno bedzie lepsza i bardziej rzeczowa.

 

 

Postaram sie wrzucić jescze dziś kilka fotek, i oczywiście czekam na pomoc Gosi i meserta :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa,aleś się Pan rozbuchał :palacz:Dopiszę może kilka rad odnośnie pobytu. Miasteczko Hajduboszormeny ( wym.Hojdubisurmeny ) ok.30 tys.mieszkańców,założone na planie koła -wszystkie ulice rozchodzą się promieniście z placu centralnego.Camping położony w północno wschodniej części miasta,posiada parcele z dostępem do prądu i wody. Można wybrać 3 wielkości parceli-optymalnie 60 m kw.Oprócz tego są parcele bez dostępu do mediów czyli tańsze.Cena za 2 osoby dorosłe,parcela 60m z prądem to wydatek ok.80 złotych.Oczywiscie baseny w cenie.Natomiast Bogacs to nieco inny region,leży na skraju Równiny Węgierskiej,jest za to świetną baza wypadową w rejon Egeru,Miskolca,Gór Bukowych.Cena pobytu dla 2 osób to 100 złotych dziennie.Ewa pytała o Wifi-jest słaby zasięg miejscowego Hot-Spota,trzeba wpisać login ,,bogacs,, i hasło też ,,bogacs,,.Zaopatrzenie można zrobić w 2 samoobsługowych sklepach Coop,jednak polecam wyjazd 10 km do Mezokovesd gdzie przy obwodnicy jest Tesco. Kupowanie w sklepikach obsługowych jest bardzo męczące hehe%281%29.gif . W temacie czy brać ze sobą forinty czy używac karty-doszlismy do wniosku że jeśli nasz bank nie bierze prowizji to śmiało można wypłacać gotówkę z bankomatu i płacic kartą. Niestety na obu kampingach kartą nie zapłacimy tylko cash .Niedaleko kąpieliska jest na szczęście bankomat. Jeżeli ktoś będzie chciał to napiszę co ciekawego w promieniu 70 km. można zwiedzić

Ps.Zapomniałem jeszcze dodać ,,Pinior żałuj,, :lol:

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hajdu w miejscu w którym staliśmy nie było ale może trzeba spytać w recepcji o hasło ,w bogacs był ale często zrywalo połączenie ,widziałem nieraz lidzi siedzacych przy głównej bramie na basen koło bazarku na ławkach z laptopami może tam był mocniejszy sygnał.Na polu pojawiał się sygnał między godz 9 a 20 może jest to zależne od otwarcia jakiegoś baru lub ? .Krzysiu napisz nazwy ulic Kompieliska w Miskolc i piwniczek w Eger ,może jescze ci coś przyjdzie do głowy by podpowiedzieć :ok:

Edytowane przez Wotr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jescze kilka zjątek.

 

Z szefem piwniczki nr 24 :)

 

post-1394-0-03995600-1312641224_thumb.jpg

 

Zachwyt :) ,niby nic a morda się cieszy :slina:

 

post-1394-0-57115900-1312641610_thumb.jpg

 

Ploski akcent :)

 

post-1394-0-85000900-1312641775_thumb.jpg

 

Góry bukowe w drodze z Eger

 

post-1394-0-10480500-1312641865_thumb.jpg

 

Zwróćcie uwagę na ta polanę i te 5 samotnych drzew .

 

post-1394-0-96116900-1312642044_thumb.jpg

 

I to by było na tyle :ok: .Pozdrawiam Darek.

Edytowane przez Wotr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł podać jakiś namiar na ten minaret w Egerze i baseny w jaskiniach w Miskolcu.

Byłem w tym roku w Bogacsu, ale tak mi zasmakowało wino u Rudiego, że wybieram się jeszcze raz w długi weekend za tydzień i chciałbym zobaczyć ten minaret i baseny jaskiniowe. Jak tam trafić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piterek,przyjechaliśmy jak Ty wyjechałeś wiem to od Piotrka ,,Dżem'' ,minaret traafisz widać go z twierdzy a kierując się wzdłuż murów trafisz łatwo jest to jeden z wyższych punktów w Eger,kolega mesert napewno wklei adres basenów w miskolc,a strona obiektu tu : http://www.barlangfurdo.hu/

 

Kierując się na Miskolc Toplica jest dobre oznaczenie basenów,jedzxiemy cały czas główną drogą aż zobaczymy parkingowych z literka ,,p,, wskaża nam optymalny parking ja proponuję koło hotelu za 1400 fr za cały dzień ,naprawdę nie ma co szukać wcześniej lub dalej jest dużo zakazów itp. du będzie autko na parkingu strzeżonym i za wmiarędobrą cenę pod nosem.Koledzy służa pomocą i wskażą nam drogę na baseny.

 

My zrobiliśmy tak,baseniki powrót do autka z mokrymi ciuszkami jakaś tam przegryzka i popitka i dalej do parku i atrakcje .Jedzenie na terenie basenów w cenach znośnych,wszędzie można płacić kartą(przelicznik się opłaca nawet jeśli bank pobiera lekką prowizję ale chyba to już się żadko zdarza) .Na terenie basenów jest taras ,,tylko dla pań'' cfaniaczek.gif kurde nie zabrałem szczudeł :hehe: ale pewno tego dnia leżały same węgierki pow 30 roku życia :hehe: znacie tę prawidłowość :bevil:Im starsza lepiej przeskoczyć :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno jakoś trafię...

Wiem, że prawie się minęliśmy, ale może to i lepiej dla pozostałych mieszkańców kempingu :pub::lol:.

Zapytam jeszcze o jedno, wiesz może czy można łowić w tym jeziorku obok drogi przez góry do Egeru i ile to ewentualnie kosztuje?

Widziałem tam łowiących na drgającą, to może coś tam da się połowić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno jakoś trafię...

Wiem, że prawie się minęliśmy, ale może to i lepiej dla pozostałych mieszkańców kempingu :pub::lol:.

Zapytam jeszcze o jedno, wiesz może czy można łowić w tym jeziorku obok drogi przez góry do Egeru i ile to ewentualnie kosztuje?

Widziałem tam łowiących na drgającą, to może coś tam da się połowić...

My mieliśmy pecha nie zastalismy nikogo z obsługi a i czasu mało, też widziałem wędkujących dla mnie to by było 100% wczasów ale jak bedziesz to walcz przecieraj szlaki dla nas na za rok :) , chętnientam połowię a karp z grilla mmmmmmmmmmmm ameryka :slina::ok: Ps.Może Ewa podjedzie i popyta :)

Edytowane przez Wotr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus,nie poradzisz na indywiduum,na razie czekamy może sie jeszcze rozpakowuje :hehe:

 

Ewunia :) ,pamietaj o wieczornych kompielach w bogacs ,jak wygnają biletowców to wszystkie baseny wasze :),dzieci śpią cfaniaczek.gif,ciemno cfaniaczek.gif, CIEPŁA WODA cfaniaczek.gif,po winku w piwniczkach cfaniaczek.gif, zawsze tak :yes: nigdy tak :no:,Pozdrawiam czekam na relacje :ok:

Edytowane przez Wotr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.