Skocz do zawartości

Grecja 2011 luźna relacja.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Kurka, relacja i Grecja fajowe!

 

Dla mnie starego z przyczepa za daleko, albo urlop za krotki...

 

Pozdrawiam i czekam na zdjecia, J. :biwak:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą, będą, muszę ogarnąć się tylko, a że ja je obrabiam to trwa niestety ;( ... może dzisiaj po pracy usiądę na chwilę to coś wrzucę bo sam jestem ich ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, a nie próbowałeś przekraczać granicy Serbsko-Węgierskiej na przejsciu Tompa? Ja tak zrobiłem w zeszłym roku, jak wracałem z Bułgarii i wszędzie byly Turasy. Nadrabia się 37km, ale w zeszłym roku kolejka na Roszke była na 2godz stania, a na Tompie zero samochodów (Tompa jest tylko dla osobówek). Później prawie do samego Budapesztu nie mogłem znaleść miejsca na stacji na Węgrzech do spania. Turasy to plaga tej trasy. Polecam Tompe następnym razem na powrót. Ja za rok na 100% jadę na twój kemping w Grecji. Widziałem po twoich zdjęciach, że idealne miejsce dla moich dzieci (8 i 3 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też awaryjnie myślałem o Tompie, tylko czy da się ew zawrócić z granicy ?

tzn teraz jak robią to na 100% się da, przynajmniej od strony Serbskiej, jak będzie po oddaniu drugiej jezdni :niewiem:

 

na CB cisza poza sezonem, nie wiem jak w wakacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turasy blokują granicę od początku lipca do końca sierpnia. Węgrzy jako zewnętrzna granica UE kontrolują ich bardzo skrupulatnie. Na Tompie zawsze jest mniejsza kolejka, zawsze, a to tylko 37km więcej. Wystarczy, że w tamtym roku odpierdziałem 3 godz. na granicy Bułgarsko-Serbskiej. Wydawało mi się, kolejka nie jest długa (5 rzędów) ale turasy to wrzód na dupie ludzkości. Teraz zawsze będę wracał przez Tompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem o Tompie ale nie chciałem kąbinować bo wg mnie Turcy też o tym wiedzą i niektóre osobówki widząc korek ostro gdzieś pod prąd poboczem zawracały ! Z 30 km do granicy nie było ruchu nikt nas nie mijał więc to był szok. Ja rok wczęśniej w czwartek nie miałem kolejki !

 

Poznałem Polaków z Sosnowca, którzy przylecieli w 23 h z Sosnowca bez forsowania się i granic przez Rumunię i Bułgarię, mówią że jechało się super ! Nawet zielonej karty nie potrzebowali. Powiedzieli, że drogi super, widoczki fajne i przeprawa promowa za ok 30E (ciekawe ile z przyczepą ?). Może onie te dojazdy do granic wyremontowali bo autostrady podobno ekstra, winiety nawet bramki ich nie stopowały.

 

Oni nie jechali przyczepą więc może są jakieś niedogodności dla przyczep ????? bo czemu my w sumie jedziemy na tą Serbię i Macedonię ???? ;)

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pomysłu jak jechać omijając SB

Szacowany koszt162.25 EUR

Opłata za autostradę 0.00 EUR | Paliwo 136.56 EUR | Winiety 25.69 EURCzas23h15 w tym 02h27 na autostradzieOdległość1559 km w tym 260 km na autostradzie

i przez Serbię

Szacowany koszt137.23 EUR

Opłata za autostradę 0.00 EUR | Paliwo 122.54 EUR | Winiety 14.69 EURCzas17h05 w tym 06h44 na autostradzieOdległość1426 km w tym 725 km na autostradzie

więc różnica spora :niewiem:

(trasa Szeged, w Rumuni drogą nr 6, potem skrót 56A, dalej już E79 przez Bułgarię, Grecję)

(dane z viamichelin)

Track pisał że jechał dwa lata temu przez Rumunie Bułgarię i nie był zadowolony ... może coś poprawili :niewiem:

http://forum.karawan...dpost__p__91257

 

w sumie przez Macedonie i Serbię też nie ma jakiś super nawierzchni, zwłaszcza Macedonia

tyle że prawie cały czas dwupasmówka

 

można by jeszczę tak http://maps.google.p...9&via=1,2,3&z=6

ale to prawie cała trasa zwykłymi drogami :niewiem:

 

w każdym razie na przyszły rok, jak pogoda będzie taka jak teraz, to szukam żwirku w Cro :-]

tam ma tylko 1000-1200km dobrej drogi

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z Cro i tam w niedziele na granicy Cro-Hun o godz. 15:00 był korek na 2godz. stania, wylot z autostrady przed Zagrzebiem 1godz. stania. W chorwacji takie tłumy, że gdyby nie Pani Ziuta to by nie było gdzie palca wsadzić. Tłok, tłok, tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie najważniejsze to nie pchać się na granicę w sobotę lub niedzielę, ja w tym roku przedłużyłem pobyt do poniedziałku i na wszystkich granicach razem straciłem 1,5 godziny, uważam że jest to do przyjęcia.Sprawdzałem na googlach ja byłem od Witusa ok 4 km wcześniej ogólnie okolica rewelacyjna dużo kempingów ,każdy sobie coś wybierze,koło nas był kamping bezpośrednio na plaży (tylko dla tych co mają klime) , my byliśmy na kampingu obsadzonym drzewami liściastymi.Oczywiście my też meldujemy się na Sikia Beach w przyszłum roku( pozostało do wyjazdu ok.318 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka zdjęć ze słonecznej Grecji. Zapraszam może kogoś zachęcę do wizyty w tym pięknym i ciepłym kraju.

Raz udało mi się wstać przed wschodem słońca efekt poniżej, mieszkaliśmy przy plaży więc nie miałem daleko. Wyszła z tego taka panorama.

 

6056497715_9a141158d9_b.jpg

 

 

Więcej zdjęć tutaj: https://picasaweb.google.com/117731157142678959563/Wakacje2011

 

Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia albumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.