Jump to content

romiar felgi chateau cantara

pm
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich.

Potrzebuje pilnie informacji o rozstawie śrub i ich średnicy w feldze od chateau cantara 928 (rok prod 1998). Opona 165R13.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Piotr

ja też bym potrzebował takie informacje ponieważ szukam alu. Moja budka to Chateau Cantara 908 88r. Kółka 13" 4 śruby. :niewiem:

Edited by Adam1988 (see edit history)

To może być 98x4 albo 100x4, łożyska w osi są Kompaktowe czy stożkowe ?

To może być 98x4 albo 100x4, łożyska w osi są Kompaktowe czy stożkowe ?

co do śrób to są 4 a jeśli chodzi o łożysko to nie mam pojęcia ...

podjedzcie do wulkanizatora to Wam wymierzy otwory, odsadzenie i szerokość felgi :ok: będzie wiadomo czego szukać no i unikniecie późniejszych niespodzianek :-]

Co do wulkanizatora to masz Kit rację, ale zainteresowało mnie inne zagadnienie... Jak rozpoznać rodzaj łożysk? po czym to widać?? no i które lepsze? :serducha:

W przyczepach stosowane są łożyska stożkowe i kompaktowe, różnią się głównie budową. Stożkowe składa się z dwóch części i ma kształt stożka, natomiast kompaktowe to łożysko dwurzędowe zamknięte - przeważnie jest dużo większe od stożkowego.

piasta z łożyskiem stożkowym:

1190208427.jpg

Oś z łożyskiem Kompaktowym:

dsc05728q.jpg

Dodatkowo w łożysku stożkowym na bębnie jest tzw. "komin" czyli obwódka na której trzyma się przednia część łożyska, ogólnie najlepsze są kompakty bo wytrzymują większe przebiegi i nie łapią luzów (choć mocno wyeksploatowane mogą mały luz mieć).

Zniszczone łożysko stożkowe ma luz, więc jeśli poruszasz kołem wyczujesz stukanie lub luz między łożyskiem a piastą.

Zniszczone łożysko kompaktowe zaczyna huczeć - czyli tak jak w samochodzie (w krytycznych sytuacjach wylewa się z niego smar na zewnątrz )

Trochę więcej info masz tutaj: http://przyczepy-wiola.eu/alko,3.html

Edited by przyczepy-wiola (see edit history)

:blagac: Spoko znam różnice miedzy stożkowym a kulkowym dwurzędowym. Nie skumałem tylko tej nazwy "kompakt" ale już wszystko jasne :piwko:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz :dzieki:

Edited by Adam1988 (see edit history)