Jump to content

duży problem ze światłami w przyczepie

fish
 Share

Recommended Posts

Dziś chciałem ruszyć na wyjazd wakacyjny z cepką. Rano wytoczyłem ją z podwórka podłączyłem do samochodu, i niespodzianka choinka w prawym świetle. No nic myślę słaba masa. Wiec zacząłem kombinować: oczyściłem styk do masy dokręciłem śrubę itd. Myślałem że będzie ok, bo podczas prób wszystko na to wyglądało, lecz po założeniu klosza wszystko się pokomplikowało. Nie ma kierunków, w prawym świeci się chyba wszystko po troszku i delikatnie pulsuje przy wrzuconym kierunku. Sprawdziłem wtyczkę ( instalacja 13 pionowa) jest ok. Wiec sprawdziłem wszystkie światła na prostowniku i działają idealnie. Czy coś się wykasztaniło w instalacji w samochodzie. Instalacje mam firmy Westfalia. Zaraz jeszcze przyjedzie znajomy i podepnę cepkę do jego samochodu zobaczymy co się urodzi.

Edited by fish (see edit history)

Cześć weż kabel i podłącz go do człapy przyczepy do tej śruby co podnosisz przyczepę i do masy lampy na 99% nie masz masy

Cześć weż kabel i podłącz go do człapy przyczepy do tej śruby co podnosisz przyczepę i do masy lampy na 99% nie masz masy

Tak też i zrobiłem, i zmieniłem na wtyk 7 pinowy. Tylko powiedz mi dlaczeko bez dodatkowej masy na innym samochodzie z gniazdem 7 pinowym działa ok, tak samo u mnie na prostowniku. A na moim gnieździe 13 pinowym potrzebna jest dodatkowa masa, ale tylko do prawej lampy :niewiem:. Nie pojmuje tego :sciana:

Witam, jeśli działają światła na innym holowniku to wiesz że jest wina w twoim , rozkręć gniazdo w swoim holowniku a na pewno będzie problem znaleziony, choć trochę dziwnie że choinka robi się tylko w jednym świetle ( choć nie do końca bo jak przewody idą od światła do światła - czyli pozycja i stop,wsteczny to tak bywa "suma prądów " że światło bliżej wtyczki jeszcze jako tako działa a dalsze nie chce ) popraw dobrze przejście na pinie nr 3 on odpowiada za światła zewnętrzne na przyczepie.

Pozdrawiam serdecznie.

• 4 weeks later...

Zapomniałem napisać że problem tkwił w słabej masie. Po doprowadzeniu do każdej lampy przewodu masowego bezpośrednio z wiązki problem znikną smirk%281%29.gif

W/g mnie najlepszą masą jest masa prosto z akumulatora i to przewodem min. 2,5mm kw. i w samochodzie i w przyczepie. W wielu wiązkach masa ma ten sam przekrój co pozostałe przewody, a przecież tym przewodem wraca suma wszystkich prądów. Tylko trochę zaśniedziałe miejsce połączenia, naderwana część przewodu (przewody pracują) to ma wpływ na dobre działanie całej instalacji przyczepy. Poza tym kilka razy w sezonie spryskuję i wtyczkę i gniazdo "kontoxem" - sprajem do styków elektrycznych.