Skocz do zawartości

duży problem ze światłami w przyczepie


fish

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałem ruszyć na wyjazd wakacyjny z cepką. Rano wytoczyłem ją z podwórka podłączyłem do samochodu, i niespodzianka choinka w prawym świetle. No nic myślę słaba masa. Wiec zacząłem kombinować: oczyściłem styk do masy dokręciłem śrubę itd. Myślałem że będzie ok, bo podczas prób wszystko na to wyglądało, lecz po założeniu klosza wszystko się pokomplikowało. Nie ma kierunków, w prawym świeci się chyba wszystko po troszku i delikatnie pulsuje przy wrzuconym kierunku. Sprawdziłem wtyczkę ( instalacja 13 pionowa) jest ok. Wiec sprawdziłem wszystkie światła na prostowniku i działają idealnie. Czy coś się wykasztaniło w instalacji w samochodzie. Instalacje mam firmy Westfalia. Zaraz jeszcze przyjedzie znajomy i podepnę cepkę do jego samochodu zobaczymy co się urodzi.

Edytowane przez fish (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć weż kabel i podłącz go do człapy przyczepy do tej śruby co podnosisz przyczepę i do masy lampy na 99% nie masz masy

 

Tak też i zrobiłem, i zmieniłem na wtyk 7 pinowy. Tylko powiedz mi dlaczeko bez dodatkowej masy na innym samochodzie z gniazdem 7 pinowym działa ok, tak samo u mnie na prostowniku. A na moim gnieździe 13 pinowym potrzebna jest dodatkowa masa, ale tylko do prawej lampy :niewiem:. Nie pojmuje tego :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli działają światła na innym holowniku to wiesz że jest wina w twoim , rozkręć gniazdo w swoim holowniku a na pewno będzie problem znaleziony, choć trochę dziwnie że choinka robi się tylko w jednym świetle ( choć nie do końca bo jak przewody idą od światła do światła - czyli pozycja i stop,wsteczny to tak bywa "suma prądów " że światło bliżej wtyczki jeszcze jako tako działa a dalsze nie chce ) popraw dobrze przejście na pinie nr 3 on odpowiada za światła zewnętrzne na przyczepie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W/g mnie najlepszą masą jest masa prosto z akumulatora i to przewodem min. 2,5mm kw. i w samochodzie i w przyczepie. W wielu wiązkach masa ma ten sam przekrój co pozostałe przewody, a przecież tym przewodem wraca suma wszystkich prądów. Tylko trochę zaśniedziałe miejsce połączenia, naderwana część przewodu (przewody pracują) to ma wpływ na dobre działanie całej instalacji przyczepy. Poza tym kilka razy w sezonie spryskuję i wtyczkę i gniazdo "kontoxem" - sprajem do styków elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.