Jump to content
ktomek

Alufelgi 14"

Recommended Posts

ktomek

Podczas jazdy na wakacje w tym roku rozleciała mi się opona.

Trzeba więc kupić kpl. nowych, tym razem mocniejszych "C" bo przyczepa ma DMC 1300

Przy okazji pomyślałem o zmianie felg na ALU ponieważ stalówki które miałem pomimo niewielkiego przebiegu są pordzewiałe

I tu pojawił sie problem

Nie potrafię znaleźć Alusów 14" 5x112 ET30 (lub podobne)

Teoretycznie mogę dać 15" i odpowiednio inną oponę, ale to bardzo mocno podroży koszt no i bardzo usztywni mi przyczepę, a jednak trochę amortyzacji na oponie chciałbym mieć

Czy ktoś wpadł gdzieś na alufelgi 14" 5x112? Może po prostu źle szukam?

AdamH

Przerabiałem zmianę felg na większe i opony o mniejszym profilu. Fatalny skutek. Stanowczo odradzam. Opony powinny mieć jak największy profil.

AH

ed

Podczas jazdy na wakacje w tym roku rozleciała mi się opona.

Trzeba więc kupić kpl. nowych, tym razem mocniejszych "C" bo przyczepa ma DMC 1300

Przy okazji pomyślałem o zmianie felg na ALU ponieważ stalówki które miałem pomimo niewielkiego przebiegu są pordzewiałe

I tu pojawił sie problem

Nie potrafię znaleźć Alusów 14" 5x112 ET30 (lub podobne)

Teoretycznie mogę dać 15" i odpowiednio inną oponę, ale to bardzo mocno podroży koszt no i bardzo usztywni mi przyczepę, a jednak trochę amortyzacji na oponie chciałbym mieć

Czy ktoś wpadł gdzieś na alufelgi 14" 5x112? Może po prostu źle szukam?

Dużo taniej byłoby dać felgi do wypiaskowania i ponownie je pomalować - ale zrobisz jak Ci pasuje

kit

felgi o takich wymiarach jak potrzebujesz znajdziesz w firmach związanych z karawaningiem i są to felgi specjalnie dedykowane do przyczep :ok: ale cena jest też specjalna :bzik: Dopasować jakieś używki będzie ciężko :hmm:

ktomek

Dużo taniej byłoby dać felgi do wypiaskowania i ponownie je pomalować - ale zrobisz jak Ci pasuje

Tak planowałem na początku, później wymyśliłem sobie alufelgi żeby uniknąć na przyszłość rdzewienia.

felgi o takich wymiarach jak potrzebujesz znajdziesz w firmach związanych z karawaningiem i są to felgi specjalnie dedykowane do przyczep :ok: ale cena jest też specjalna :bzik: Dopasować jakieś używki będzie ciężko :hmm:

Kupowanie używek szczerze mówiąc nie przyszło mi do głowy, myślałem o nowych - ale nic nie znalazłem

W internetowych sklepach caravaningowych też nie widzę, ale spróbuję podjechać do ELCAMPu i spytać osobiście.

Choć pewnie jak piszesz cena będzie abstrakcyjna, ale zapytać można

Maras

ktomek , jak już myślisz o zakupie alusków do przyczepy to pamietaj aby sprawdzić poza wymienionymi wcześniej parametrami ich nośność bo te samochodowe to małoprawdopodobne aby miały odpowiednią czyli nadającą się do przyczep.

Tu masz link do alu i stalowych felg do przyczep zwróć uwagę na traglast -obciążenie , które widnieje przy danych każdej felgi.

http://www.caravanre...ategories/KNAUS

ktomek

Naturalnie, felgi chcę również o odpowiednim indeksie nośności, inaczej cała zabawa nie miała by sensu

Widziałem wystrzał opony w przyczepie przedemną, nie widziałem rozwalonej felgi, ale mogę sobie wyobrazić

lukaszn

Witam

Rowniez posiadam problem z zakupem felgi do przyczepy :( potrzebuje jednej sztuki... szkoda ze podrzucony link kilka postow wczesniej nie jest po polsku :( znalazlem tam felge pasujaca do mojem tylko jest na 5 srub, moja jest mocowana na 4 sruby. jestem w stanie kupic nowa sztuke tylko gdzie tego szukac??

post-12609-0-71077800-1358874889_thumb.jpg

comsio

Było opisane na forum, w Wolica pod Warszawą. Jest zakład, tym się zajmuje , nawet wysyła. Posiada też nowe.

Na feldze są symbole, musisz je mu podać.

Otwory i rozmiar, to za mało ,aby dobrać taką samą. :oslabiony:

lukaszn

przejzalem wszystkie posty i nie moge znalesc namiarow na ten zaklad kolo wawy z felgami...

comsio

W ałcie mam kajet z namiarami ,jutro ci podam .smirk(1).gif

comsio

Wolica ,felgi.opony-felgi/Aprica-Sp-z-o-o-serwis-sieci-Driver-Polska,12614

Telf 22 720 37 64

Edited by comsio (see edit history)

Michal83

Zamawiał już ktoś z Was w firmie z Wolicy jakieś felgi?