Skocz do zawartości

Alufelgi 14"


ktomek

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy na wakacje w tym roku rozleciała mi się opona.

Trzeba więc kupić kpl. nowych, tym razem mocniejszych "C" bo przyczepa ma DMC 1300

Przy okazji pomyślałem o zmianie felg na ALU ponieważ stalówki które miałem pomimo niewielkiego przebiegu są pordzewiałe

I tu pojawił sie problem

Nie potrafię znaleźć Alusów 14" 5x112 ET30 (lub podobne)

Teoretycznie mogę dać 15" i odpowiednio inną oponę, ale to bardzo mocno podroży koszt no i bardzo usztywni mi przyczepę, a jednak trochę amortyzacji na oponie chciałbym mieć

 

Czy ktoś wpadł gdzieś na alufelgi 14" 5x112? Może po prostu źle szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przerabiałem zmianę felg na większe i opony o mniejszym profilu. Fatalny skutek. Stanowczo odradzam. Opony powinny mieć jak największy profil.

AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy na wakacje w tym roku rozleciała mi się opona.

Trzeba więc kupić kpl. nowych, tym razem mocniejszych "C" bo przyczepa ma DMC 1300

Przy okazji pomyślałem o zmianie felg na ALU ponieważ stalówki które miałem pomimo niewielkiego przebiegu są pordzewiałe

I tu pojawił sie problem

Nie potrafię znaleźć Alusów 14" 5x112 ET30 (lub podobne)

Teoretycznie mogę dać 15" i odpowiednio inną oponę, ale to bardzo mocno podroży koszt no i bardzo usztywni mi przyczepę, a jednak trochę amortyzacji na oponie chciałbym mieć

 

Czy ktoś wpadł gdzieś na alufelgi 14" 5x112? Może po prostu źle szukam?

 

Dużo taniej byłoby dać felgi do wypiaskowania i ponownie je pomalować - ale zrobisz jak Ci pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi o takich wymiarach jak potrzebujesz znajdziesz w firmach związanych z karawaningiem i są to felgi specjalnie dedykowane do przyczep :ok: ale cena jest też specjalna :bzik: Dopasować jakieś używki będzie ciężko :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo taniej byłoby dać felgi do wypiaskowania i ponownie je pomalować - ale zrobisz jak Ci pasuje

Tak planowałem na początku, później wymyśliłem sobie alufelgi żeby uniknąć na przyszłość rdzewienia.

 

felgi o takich wymiarach jak potrzebujesz znajdziesz w firmach związanych z karawaningiem i są to felgi specjalnie dedykowane do przyczep :ok: ale cena jest też specjalna :bzik: Dopasować jakieś używki będzie ciężko :hmm:

 

Kupowanie używek szczerze mówiąc nie przyszło mi do głowy, myślałem o nowych - ale nic nie znalazłem

W internetowych sklepach caravaningowych też nie widzę, ale spróbuję podjechać do ELCAMPu i spytać osobiście.

Choć pewnie jak piszesz cena będzie abstrakcyjna, ale zapytać można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktomek , jak już myślisz o zakupie alusków do przyczepy to pamietaj aby sprawdzić poza wymienionymi wcześniej parametrami ich nośność bo te samochodowe to małoprawdopodobne aby miały odpowiednią czyli nadającą się do przyczep.

Tu masz link do alu i stalowych felg do przyczep zwróć uwagę na traglast -obciążenie , które widnieje przy danych każdej felgi.

http://www.caravanre...ategories/KNAUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, felgi chcę również o odpowiednim indeksie nośności, inaczej cała zabawa nie miała by sensu

Widziałem wystrzał opony w przyczepie przedemną, nie widziałem rozwalonej felgi, ale mogę sobie wyobrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Rowniez posiadam problem z zakupem felgi do przyczepy :( potrzebuje jednej sztuki... szkoda ze podrzucony link kilka postow wczesniej nie jest po polsku :( znalazlem tam felge pasujaca do mojem tylko jest na 5 srub, moja jest mocowana na 4 sruby. jestem w stanie kupic nowa sztuke tylko gdzie tego szukac??

post-12609-0-71077800-1358874889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.