Skocz do zawartości

Podpory przyczepy - smarowanie


adi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ależ nikt tu sie nie siłuje, chodzi o to, że samemu kręceniu korbą coś stawia opór

Ja w zeszłym roku się wycwaniłem :] i podpory odkręcam wkrętarką aku, która zawsze jeździ w przyczepie i służy mi do śledzi typu "wurmi". Obciąłem jedną korbę nabytą na allegro za 25 zeta , pakuję ucięty kawałek do wkrętarki i kręce , a drugą rączką :piwo: popijam. Ale dobrze posmarowane podpory i tak muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszły sezon przeżyły :piwo:, nie ukręcił się żaden , ale sam miałem obawy. Jednak na kamieniste podłoża lepsze są "wurmi" aluminiowe , ale i cena lepsza.

http://kuszpl.movera.com/?navID=162&pID=12396&tpl=details&lang=5&PHPSESSID=59426eb09d4e203d9f429878e9ee45e7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam inne pytanko , po co Wy się siłujecie z podnoszeniem przyczep??? Łapy podkręcam tylko tyle , żeby stabilnie podparły przyczepę. Poziomuję zawsze przyczepę ,najeżdzając na klin i po zabawie :piwo:

 

Wszystko się zgadza jak masz równy teren, ja w tamtym roku w Przywidzu musiałem zdjąć koło aby wypoziomować przyczepę, a gdy przyszedł dzień wyjazdu to 45min się męczyłem aby podnieść i założyć z powrotem koło, dlatego teraz kupiłem podnośni hydrauliczny i w razie czego nim się będę wspomagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj próbowałem odkręcić te cholerne łapy - ropa, wd 40 i nic. Pozostają ino lewarki... :piwo:

Może sprubuj dłużej moczyć, a jak to nie pomoże to zostaje rozwiercanie śrub mocujących łapy do podwozia lub ich cięcie szlifierką, tylko do tej metody trzeba trochę po osłaniać coby Marcin T z kolegami nie był potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawwl wydaje mi się że są one przykręcone do przyczepy na tzw śruby zamkowe, ale ich od wewnątrz przyczepy nie widzę, więc nie wiem co się stanie jak je rozwiercę a raczej jak je później przykręcę :piwo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby zamkowe

Nie wiem co to jest???

U mnie śruby przechodzą na wylot przez podłodę. Od góry płaski łeb od spodu naktętka. Dobrze popatrz w szafkach i skrzyniach może wymacasz łby pod wykładziną. Nie dam sobie nic uciąć,że w mojej budce nie było to przerabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj probowalem odkrecic te cholerne lapy - ropa, wd 40 i nic. Pozostaja ino lewarki... :piwo:

Macku, daj tej ropie popracowac przynajmniej dobe, nie badz w goracej wodzie kapany :]

U mnie sruby przechodza na wylot przez podlode. Od gory plaski leb od spodu naktetka.

Masz tak przykrecone lapy? bo tak zazwyczaj buda jest chwycona do ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby zamkowe to takie które mają z jednej strony płasko - pawwl - prawdopodobnie masz właśnie takie.

A propos - u Was śruby trzymające łapy przechodzą przez podłogę????? U mnie tylko przez ceownik ramy - z drugiej strony mam normalny łeb (trzeba go trzymać drugim kluczem podczas odkręcania.)

Maciej - mam dla Ciebie "karkołomną" propozycję - jeśli masz miejsce - przyczepić jakiś pojemniczek z ropą tak żeby śruba była w niej zanurzona....

- może głupi pomysł ale ja bym się nie śpieszył z tym rozwiercaniem bo może się okazać że śruby są tak umieszczone, że potem ich nie założysz bez wymontowania np szafki....:piwo:

Pozdrawiam

Pabloo

post-14576-imported-3df11d7f-9a10-43d1-884b-991a4a1b22f0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.