Skocz do zawartości

Wentylator okna dachowego


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku na kolejny wyjazd zanakupię chyba zwykły w miarę cichy biurkowy, żeby choć trochę ruszał powietrze w takich ekstremalnych 30-stopniowych nocnych upałach. Zobaczymy jak się sprawdzi, choć pewnie na takie już nie trafimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie testujemy klime i wiatraki (wczoraj 29 st. o północy ) , jedno i drugie ma swoje zalety. Wiadomo oczywiście, że wiatrak klimy nie zastąpi ale bez wiatraka nie wyobrażam sobie takich gorących nocy kiedy w dodatku nie ma żadnego powiewu wiatru. Wiatrak przynajmniej wzbudza ruch powietrza w przyczepie a to już cześć sukcesu
Sama klima - przyznam szczerze, że myślałem, że to ustrojstwo będzie trochę cichsze niż jest w rzeczywistości. Oczywiście schładza powietrze ale na noc jej raczej nie zostawię, chyba że przyatakują nas jeszcze wyższe nocne temperatury, wtedy nie będzie wyboru.

To nasz pierwszy wypad przyczepą więc wszystkiego się uczymy w praktyce - i tak w tym temacie wiem, że bez wiatraka się nie ruszę następnym razem (a najlepiej dwoma - jeden dla nas, drugi dla dzieciaków). Klima natomiast jako rezerwa.
Ps. lodówka też dostała swój wiatraczek bo inaczej nie dawała rady...

To oczywiście tylko moje spostrzeżenie bo każdy będzie wybierał wg swoich preferencji.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 18:10, chris_66 napisał:

Nie lubię klimy emoji35.png. Dlatego mam dwa wiatraki, dobrane pod kątem ciszy. I jest super emoji106.pngemoji56.png

Krzyśku - podziel się tajemną wiedzą, jaki wiatrak właśnie pod kątem ciszy użytkujesz:-)

Ja znalazłem coś takiego - minus, że nie jest obrotowe, ale plus, że można podwiesić gdzieś pod półkę, albo do ściany (no i na plus też jest estetyka).

Nie znalazłem też nic cichszego - 39 dB (inne widziałem mają np. 56 dB - więc różnica na papierze gigantyczna):

https://allegro.pl/oferta/honeywell-wentylator-podlogowy-ht-900e4-8247160274?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+drobne&gclid=EAIaIQobChMI8eK_gd-T4wIVkxsYCh0GLgIxEAQYASABEgKcJfD_BwE

Może więc właśnie takie ustrojstwo - ktoś to użytkuje? Sprawdza się, rzeczywiście jest takie ciche??

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś kolumnowego, samoobrotowe, trzy biegi - kupione w markecie

do tego jakieś coś małego na USB - też dwa biegi

i jeszcze jakieś tanie badziewie z marketu - to akurat trafiło się idealnie zrobione , bo drugi egzemplarz warczał jak głupi

więc jak widzisz to bardziej przypadek niż jakiś wybór

to z linka gdzieś w biurze widziałem , albo podobne - i faktycznie dmuchało delikatnie i bezgłośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej 30-stopniowej nocy na UL w zeszły czwartek już wiem, że mocy nie trzeba zbyt wielkiej - wystarczy na prawdę delikatny ruch powietrza i już da się żyć. Ważne, żeby nie terkotał za bardzo i pozwolił spać... Może to będzie dobry wybór - cena sugeruje, że to raczej wyższa półka niż najtańsze badziewia i możliwe, że rzeczywiście jest tak cichy, jak sugerują to dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku - podziel się tajemną wiedzą, jaki wiatrak właśnie pod kątem ciszy użytkujesz:-)
Ja znalazłem coś takiego - minus, że nie jest obrotowe, ale plus, że można podwiesić gdzieś pod półkę, albo do ściany (no i na plus też jest estetyka).
Nie znalazłem też nic cichszego - 39 dB (inne widziałem mają np. 56 dB - więc różnica na papierze gigantyczna):
https://allegro.pl/oferta/honeywell-wentylator-podlogowy-ht-900e4-8247160274?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+drobne&gclid=EAIaIQobChMI8eK_gd-T4wIVkxsYCh0GLgIxEAQYASABEgKcJfD_BwE
Może więc właśnie takie ustrojstwo - ktoś to użytkuje? Sprawdza się, rzeczywiście jest takie ciche??


Kolumnowy weź lepiej w przyczepie się spisuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, witus napisał:

Kolumnowy weź lepiej w przyczepie się spisuje.

A jakiś konkretny model w miarę cichy polecasz?

Bo patrzyłem na kilka, ale 58, 64 dB - w porównaniu do tego biurkowego 39 dB to olbrzymia różnica...

Tyle, że te wartości podają pewnie przy działaniu na maxa, a jak mają jakiś tryb nocny, albo po prostu kilka prędkości działania, to możliwe, że do tych ok. 40 dB zejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś konkretny model w miarę cichy polecasz?
Bo patrzyłem na kilka, ale 58, 64 dB - w porównaniu do tego biurkowego 39 dB to olbrzymia różnica...
Tyle, że te wartości podają pewnie przy działaniu na maxa, a jak mają jakiś tryb nocny, albo po prostu kilka prędkości działania, to możliwe, że do tych ok. 40 dB zejdą.

afbed0f9da2ba9bdd467ec882c1afba4.jpg
847263cb9be0bc2ec185a64254d8ebe0.jpg7923b1eef5fb84474ab98b5d7fd1e306.jpg

Nie wiem jeździ już z nami kilka lat.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem to spore... Moc niby tylko o 5W większa od tego biurkowo-ściennego Honeywella.

Wyguglałem firmę i chyba akurat kolumnowych już nie robią:-)

Ale rozejrzę się za innymi i zastanowię się...

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem to spore... Moc niby tylko o 5W większa od tego biurkowo-ściennego Honeywella.
Wyguglałem firmę i chyba akurat kolumnowych już nie robią:-)
Ale rozejrzę się za innymi i zastanowię się...
Dzięki!


Tak, wrzuciliśmy domowy ale na jedynce omiata całą przyczepę, spaliśmy przy tym wielokrotnie w Grecji i Chorwacji.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora kolegi Wotar: jak rozwiązałeś zatrzask do mocowania pleksi z wentylatorem w pozycji poziomej? Na zdjęciu widać ładne zawiasy, ale nie widać zameczka, zatrzasku, czy co tam zastosowałeś. Właśnie zakupiłem 2 cichutkie wentylatorki 20cm i kombinuję z ich montażem, jeszcze przed urlopem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skuszony pomysłem autora, wykonałem własną wersję wywietrzników dachowych, czyli 20cm wentylator w oknie dachowym. Aby było pięknie stelaż z poliwęglanu (nie pleksi, bo jest za krucha) na wymiar wraz z wyciętym otworem zamówiłem gotowe. Wentylator, to konstrukcja przeznaczona do obudów komputerowych o sporych rozmiarach i dobrej kulturze pracy przy swojej wydajności. Całość zamontowana na zawiasikach + mały skobelek. Poniżej mała fotorelacja, a testy już od jutra :).

w1.thumb.jpg.0d41ce9b8ade78ca16ca3dfd7206e0db.jpgw2.thumb.jpg.ac3b6258ac8b76a680d0b111fbb7ae17.jpg

w3.jpg

w4.jpg

w5.jpg

w6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszych testach w warunkach polowych. Takie aktywne wywietrzniki nie są może wentylatorem dmuchającym chłodnym powietrzem, nie jest to też klima, ale za parę Watów zużytego prądu, dostajemy cyrkulację powietrza w cepce, w której pomimo upału na zewnątrz, daje się teraz wytrzymać. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.