Skocz do zawartości

kradzieże na kempingach


aron

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy razem z kuzynem na kempingu w Gąskach ,wczoraj będąc na plaży kuzyn miał w swojej cepce nieproszonych gości ,resztę to myślę,że napisze sam pokrzywdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szczerze współczuję. Dlatego może mało popularny ale jak jadę nad morze to tylko do Kołobrzegu tam jeszcze nigdy coś takiego się nie wydarzyło, pilnowany 24h.dobę po przez obsługę campingu i firmę ochroniarską tam jest bardzo bezpiecznie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę na kradzieże na kempingach,przed wybraniem tego właściwego warto się zapytać o ubezpieczenie kempingu i najlepiej o monitoring.

Jak już aron się pochwalił miałem nieproszonych gości w mojej budce.

 

Niestety po powrocie z plaży zastaliśmy niemiłą niespodziankę wyłamane okno i wybebeszone szafeczki.

 

Okazało się ze kilku rzeczy brakuje, ale najgorsze to braki w dokumentach i połamane okienko.

 

mogło być gorzej nic z elektroniki nie zginęlo choć wcale nie było mocno ukryte.

 

Po tym doświadczeniu uważam że wychodząc na plażę niema sensu zamykania przedsioka tak aby nic niebylo widać, ponieważ zlodziej który wejdzie do namiotu może swobodnie grzebać przy zamkach i okienkach niezauważony przez przechodniów.

 

A co do pola to trzeba pytać o ubezpieczenie i zabezpieczenie, ale jak zwykle polak mądry po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, kemping powie - za rzeczy pozostawione w szatni, szatniarz nie odpowiada :niewiem: .

Współczuję. Zastanawiam się nad zasadnością montowania zabezpieczenia na drzwi. Przecież uszkodzić okno jest łatwiej.

 

Teraz nawet się cieszę, że boczne okna mam stałe. Trudniej je wyłamać. A przedsionek - rzeczywiście - warto zostawiać otwarty...

 

PS

Chyba w sejf zainwestuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zostawic otwarte okno ,przynajmniej nie połamią.Niestety jest tak jak pisze gfizyk, kemping napewno ma ubezpieczenie ale nie odpowiada za włamania do przyczep,trzeba sobie AC kupić albo zainwestowac w alarm, teraz to okno ko koszt kilku alarmów.

Osobiście to szukam zamka szyfrowego bo nie chce mi się nosic klucza, ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem do przyczepy ?

 

Fajnie ,uśpiona czujność :lol: od tego jest ochrona i obsługa kempingu a nie człowiek na urlopie.

Mam jechac nad Bałtyk i pilnowac przyczepy bo jest plaga, to niech wyślą specjalne odziały policji do walki z tą plagą :zlo:

 

Wspołczuje kolego,zamiast wypoczynku nerwówka.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa kempingu (wydaje mi się) nie ma tu wielkiego znaczenia po za tym bardzo przykrym incydentem nie można powiedzieć złego słowa toalety sprzątane kilka razy dziennie, boksy zacienione ,plac zabaw dla dzieci,zajęcia dla dzieci i rodziców i ceny adekwatne .Minusem jest brak monitoringu,podobno w przyszłym roku juz będzie,rozwiązaniem będzie założenie alarmu z czujką ruchu w przedsionku po przyjeździe do domu napewno w to zainwestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat jeździmy nad morze ,starając się ulokować na polach małych ,gdzie od razu widać obcych .

Na takich polach kradzieże są naprawdę sporadyczne ,bo musiałby to być ktoś z pola a to już duże ryzyko .

Właściciele też bacznie obserwują pole ,bo nie chcą mieć opinii pola na którym kradną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólczuję bardzo, te zniszczenia bardziej bolą niż sama strata jakichś rzeczy.

 

Nie wiem czy otwarty przedsionek coś pomoże, może nieco trochę utrudnić włamanie ale złodzieje mają swoje sposoby. Nie wiem czy mozna powiedzieć, że jakiś kemping jest bezpieczny czy też nie? Ochrona nic nie pomoże jeżeli złodziej jest jednym z mieszkańców kempingu.Twarz dla ochrony znajoma ale czy przypisana do konkretnej przyczepki lub namiotu? :niewiem: Tak mi się wydaje.

 

Będę zawsze za przykład podawać kempingi w Chorwacji- aparaty fotograficzne, kamerki, komórki ładujące się w toaletach pozostawione bez dozoru, dla mnie ten widok jest oznaką bezpieczeństwa. Nie wspomnę o rzeczach pozostawianych na plaży na pół dnia, bo któż by to wszystko zabierał idą na obiad? Przy pierwszym pobycie w Chorwacji byłam przerażona, jak ludzie mogą być aż tak naiwni sądząc, że im tego nikt nie ukradnie?!!! Czy w Polsce takie widoczki są codziennością? Przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałam.Przykre to co powiem, ale nie czuję się bezpieczna na polskich kempingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zawsze za przykład podawać kempingi w Chorwacji- aparaty fotograficzne, kamerki, komórki ładujące się w toaletach pozostawione bez dozoru, dla mnie ten widok jest oznaką bezpieczeństwa. Nie wspomnę o rzeczach pozostawianych na plaży na pół dnia, bo któż by to wszystko zabierał idą na obiad? Przy pierwszym pobycie w Chorwacji byłam przerażona, jak ludzie mogą być aż tak naiwni sądząc, że im tego nikt nie ukradnie?!!! Czy w Polsce takie widoczki są codziennością? Przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałam.Przykre to co powiem, ale nie czuję się bezpieczna na polskich kempingach.

 

:ok: to jest wielki plus wczasów na południu, człowiek zupełnie inaczej wypoczywa nie musząc myśleć "co mi mogą zwędzić" przy każdym wyjściu poza kemping

w Grecji przyjechała grupka młodzieży pod namiot, mieli laptopa do słuchania muzyki ... stał od czwartku do poniedziałku na stoliku przed namiotem (w nocy również) :look:

 

w sumie otwarte okna to sygnał dla złodzieja że nic nie ma w środku, a nawet jak zechce wejść do ma prostą drogę i może nie narobi szkód :hmm:

z drugiej strony to czy nie będzie to zachęta ... idąc tym tropem aut też nie warto zamykać :-]

bo przecież CB, czy biedronkowa nawigacja jest mniej warta niż szyba (radia są już coraz częściej wbudowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.