Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze w cenie 25-30 tys.


tutankhamon

Rekomendowane odpowiedzi

nie uważam, wiem tylko ,że sa tańsze,nie wiem jakiej jakości jest Adria.

Knaus i Hobby to większa popularnośc a co za tym idzie dostep do czesci zamiennych, poprzednio miałem Beyerlanda 1996 i uważam ,że okucia meblowe(głównie zamki) były lepsze jak w Hobby 2003.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak widziałem go i dzięki za Twoją opinię, co do KNAUSA - rozumiem, że go polecasz i uważasz go za najlepszą markę na podstawie swoich doświadczeń i porównań. Jeszcze jak byś mi powiedział czym góruje nad innymi np. ADRIĄ, Hobby czy Dethleffs to byłoby super. Co do moich wymagań wsadowych to standard - 2 os. dorosłe + 2 małych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk, kolega ma gdzieś Twoje i innych posty, które nie pasują do JEGO postrzegania tematu. Kolega oczekuje odpowiedzi typu, Knaus jest lepszy od Adrii, Adria jest lepsza od namiotu. Choćbyś nie wiem co napisał, nie przekonasz go, że białe jest białe a czarne czarne... Zakłada, że wszystkie przyczepy po 2005 roku są w dobrym stanie technicznym ( a szczególnie te w cenie do 30tys zł ) i nie potrzebne mu takie rady. Oceniam oczywiście posty Kolegi a nie jego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak widziałem go i dzięki za Twoją opinię, co do KNAUSA - rozumiem, że go polecasz i uważasz go za najlepszą markę na podstawie swoich doświadczeń i porównań. Jeszcze jak byś mi powiedział czym góruje nad innymi np. ADRIĄ, Hobby czy Dethleffs to byłoby super. Co do moich wymagań wsadowych to standard - 2 os. dorosłe + 2 małych dzieci.

 

W rocznikach od 2005 roku w sumie wszystkie wymienione marki Knaus, Adria, Hobby, Dethleffs będą podobnej jakości. Pamiętaj że jedna marka ma kilka standardów wyposażenia :

 

Adria:

Altea

Adora

Classica

Adiva

 

Hobby:

De Luxe

Excellent

Prestige

 

Knaus

Sport

Sudwind

Sudwind Exclusiv

Deseo (Deseo to chyba kiedyś był Eifelland)

 

Dethleffs

Nomad

Camper

Camper Snow

itd.

 

Może zatem warto zapytać się która z marek i w jakim standardzie i układzie była by najlepsza dla Ciebie pod względem komfortu hmm.gif, i która w czym jest lepsza od pozostałych i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterek - chyba masz trochę racji. Kolego Tutanhamon - ja Ciebie nie będę namawiał do dyskusji, a raczej do podania większej ilości konkretów. Dziwne, że na moich kilka pytań, które mogły być pomocne - otzrymałem powyższą odpowiedź. Zależy Ci na pomocy, czy tylko chcesz się dowiedzieć o wyższości Knausa nad Adrią? Odnoszę wrażenie (to tylko wrażenie), że robisz łaskę wogóle pisząc i zadając pytanie. Mam nadzieję, ze to tylko wrażenie, ale niestety tak Twoje posty oceniam (posty - nie Ciebie).

Niestety żadne pismo caravaningowe nie robi porównań budek w pewnych zakresach cenowych.

Z doświadczenia wiemy, że jakość pewnych firm Hobby, Knaus, Tabbert jest trochę wyższa niż innych. Widać to po budkach kilkunastoletnich.

oczywiscie, że nie twierdzę, że zadbana Adria nie będzie w lepszym stanie niż zapuszczony Knaus. Ale śmiem twierdzić, że normalnie użytkowane przyczepy tych dwóch firm - Knaus byłby w lepszym stanie.

 

Rozumiem, że jednak to Cię nie przekonuje. Więc może warto napisać do producentów aby pokazali różnice w technologii wykonania nadwozia?

Bo większość budek ma podwozie i "dolny osprzęt" AL-KO, w środku piec i wentylator Trumy i lodówkę Elektroluxa, szyberdach HEKI. Więc co zostaje? Okna? meble? nadwozie? I właśnie wykonanie tych elementów świadczy o jakości.

 

Kończę w temacie. Jak będziesz bardziej konkretny, może będę mógł pomóc.

 

Przy okazji - wśród 4-6 letnich budek do 25-30 tys znaczna część będzie pochodzić z wypożyczalni lub z wypadków. Proponuję zwrócić na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomii za podpowiedź, zgadzam się z Tobą i gdy tylko będę miał na oku konkretne modele nie omieszkam zapytać o różnice w konkretnych modelach.

 

 

W nawiązaniu do posta #23 gfizyk

"Piterek - chyba masz trochę racji. Kolego Tutanhamon - ja Ciebie nie będę namawiał do dyskusji, a raczej do podania większej ilości konkretów. Dziwne, że na moich kilka pytań, które mogły być pomocne - otzrymałem powyższą odpowiedź. Zależy Ci na pomocy, czy tylko chcesz się dowiedzieć o wyższości Knausa nad Adrią? "

 

Tak zależy mi na pomocy i właśnie Twoje posty pokazały mi co myślisz na temat marek co mi na pewno pomoże.

 

"Odnoszę wrażenie (to tylko wrażenie), że robisz łaskę wogóle pisząc i zadając pytanie. Mam nadzieję, ze to tylko wrażenie, ale niestety tak Twoje posty oceniam (posty - nie Ciebie)."

 

Masz rację to tylko fałszywe wrażenie.

 

"Z doświadczenia wiemy, że jakość pewnych firm Hobby, Knaus, Tabbert jest trochę wyższa niż innych. Widać to po budkach kilkunastoletnich.

oczywiscie, że nie twierdzę, że zadbana Adria nie będzie w lepszym stanie niż zapuszczony Knaus. Ale śmiem twierdzić, że normalnie użytkowane przyczepy tych dwóch firm - Knaus byłby w lepszym stanie."

 

I to jest opinia, na którą czekałem - dzięki !

 

 

 

Co sądzicie o przyczepie Eifelland Holiday 465 TF - rocznik 2007 ?

Edytowane przez Piotrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z doświadczenia wiemy, że jakość pewnych firm Hobby, Knaus, Tabbert jest trochę wyższa niż innych. Widać to po budkach kilkunastoletnich.

oczywiscie, że nie twierdzę, że zadbana Adria nie będzie w lepszym stanie niż zapuszczony Knaus. Ale śmiem twierdzić, że normalnie użytkowane przyczepy tych dwóch firm - Knaus byłby w lepszym stanie.

 

 

Grzegorz trzeba jednak zauważyć iż na przestrzeni lat tendencje te ulegały zmianie. Wszystkim zaczęła rządzić ekonomia, zieloni, limity emisji spalin itp. Co za tym idzie dziś czy nawet po 2005 roku produktów niemieckich nie uważał bym za solidniejsze od wyrobów francuskich czy słoweńskich. Niestety okres solidnych przyczep mamy już za sobą oslabiony.gif, tak jak solidnego Mercedesa, solidne silniki Diesla itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o przyczepie Eifelland Holiday 465 TF - rocznik 2007 ?

 

Witam

 

Przepraszam że się wtrącę w dyskusję ale jestem pełen podziwu m.in dla Gfizyk, że w ogóle chce pomóc komuś kto mam subiektywne wrażenie tej pomocy zbytnio nie potrzebuje. W jego przypadku wystarczyłaby ankieta.

tutankhamon jakbyś zaczął czytać forum to byś zauważył że po samym modelu nikt Ci nie powie że jest to super przyczepka. Warto dać jakieś zdjęcia itp... bo przyczepa może być po powodzi, zgnita, zawilgocona, po wypadku etc...

W kąciku dla kupujących jest wiele tematów w zakupie przyczep i nasze sokole oko Gfizyk każdemu bardzo fajnie radzi co wybrać i na co zwracać uwagę. Do tych dyskusji dołączają inne osoby i powstają dość konkretne opisy przyczep, ale do tego potrzeba zdjęć.

zakup cepki to nie jest np zakup nowego procesora do kompa gdzie ważne są tylko parametry ( sorry za porównanie - skrzywienie zawodowe ).

 

Przepraszam jeśli kogoś obraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moro mów za siebie, że nikt nie powie mi na temat tej budki - jeśli Ty nie to OK tylko nie rozumiem, dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich forumowiczów nawet jeszcze tych nie zarejestrowanych ? Ja nie prosiłem opinii na temat konkretnej przyczepki z ogłoszenia tylko pytałem odnośnie samego modelu czy warto, czy to tak trudno zrozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to zrozumieć bo przyczepa wbrew temu co myślisz to nie auto!

To tak jak byś poszedł do miejsca gdzie sprzedają gotowe projekty domów i powiedział: "proszę projekt domu dla rodziny 2+2, do 150 m^2, w cenie budowy do 250 kzł i ma być komfortowy i wygodny". Po czym jak ktoś Ci zaczyna tłumaczyć że to nie jest tak łatwo, że trzeba podać szerokość działki, usytuowanie wjazdu, strony świata, trzeba pooglądać projekty i samemu stwierdzić co będzie dla Ciebie lepsze, to Ty odkręcasz kota ogonem i mówisz że Ty chciałeś się dowiedzieć która pracownia projektowa robi najlepsze projekty i czemu nikt nie chce mi powiedzieć tego co chce usłyszeć...

 

Powodzenia chłopie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację nie upieram się bo jeszcze mam za małą wiedzę na ten temat, ale jeśli jednak ktoś ma swoja wyrobioną opinię na temat ww modelu (ewentualne plusy i minusy) to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak chyba do końca nie wie się czego się chce / potrzebuje.

Dla innych najlepszy będzie Knaus, dla innych Adria - w porównaniu producentów.

 

A i tak się liczy stan, układ, kolor wnętrz itd.

 

Najlepiej pojeździć i pooglądać inne cepki i wyrobić sobie opinię na temat swoich potrzeb.

 

 

 

Życzę owocnych poszukiwań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.