Skocz do zawartości

drzwi łazienkowe


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam "starego kotleta" , ale może lepiej późno niż wcale.

W moim Knausie Suedwindzie 440 z roku 1988, drzwi od zawsze miały zawiasy z prawej strony. Nie podejrzewam mojego poprzednika o jakieś przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kit jak nie wykonałeś jeszcze to pomyśl o przesuwnych drzwiach. Mnie też to męczyło w Burstnerze i przerobiłem i wyszło jak by oryginalnie. Mnie się podoba, żona zachwycona, dzieciaki nie muszą się mijać.

Blokada jest standardowa a w czasie jazdy nic nie się nie rusza. zdjęcia gdzieś umieszczałem w modernizacjach Burstnera. GrzesiekW widział w Lipcach Rejmontowskich wykonanie.. jak chcesz wiecej fotek to pisz.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po przeróbce jestem bardzo zadowolony z drzwi i ich usytuowania :ok: ale foty możesz wrzucić ... chetnie zobacze jak to rozwiązałeś i jak wyszło :hmm: Drzwi przesuwne mam w sypialni i są praktyczne a podczas jazdy też niemam z nimi problemów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit jak nie wykonałeś jeszcze to pomyśl o przesuwnych drzwiach. Mnie też to męczyło w Burstnerze i przerobiłem i wyszło jak by oryginalnie. Mnie się podoba, żona zachwycona, dzieciaki nie muszą się mijać.

Blokada jest standardowa a w czasie jazdy nic nie się nie rusza. zdjęcia gdzieś umieszczałem w modernizacjach Burstnera. GrzesiekW widział w Lipcach Rejmontowskich wykonanie.. jak chcesz wiecej fotek to pisz.

 

Widziałem. Profesjonalnie to wykonałeś, ale w Knausach nie da się zastosować Twojego pomysłu ze względu na umiejscowienie drzwi. U Ciebie drzwi są z lewej strony i odsuwają się na prawo. W Knausie (moim) są na środku łazienki i gdyby zrobić odsuwane czy w lewo, czy w prawo chowałyby się tylko na pół szerokości . Zostawałoby bardzo wąskie przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim przypadku zrobienie drzwi suwanych to też byłoby nie lada zadaniem :hmm: dlatego poczekam na foty bo jestem ciekaw pomysłu, rozwiązań i wykonia :-]

 

Kit obiecane foty - przepraszam za jakość ale stojąca w garażu przyczepa nie dostaje tyle światła dlatego wspomogłem się lampą błyskową :hej:

 

1. Drzwi zamknięte - dołożone szyny oryginalne

 

2. Drzwi zamknięte - pokazane jak zamontowałem szynę górną (materiał idealnie dobrałem w Castoramie)

 

3. Drzwi otwarte - u mnie po odsunięci całkowitym zwęża się przejście o 3cm czyli tyle ile zamek (jednym słowem niewiele)

 

4. Zakmnięcie oryginalne które wchodzi w szczelinę i uniemożliwia przesuwanie się drzwi w czasie :drive:

 

Listewka która była wykorzystana do montażu zawiasów odwróciłem do środka i zamontowałem wieszaczki w łazience.

Pozdrawiam.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.