Skocz do zawartości

drzwi łazienkowe


kit

Rekomendowane odpowiedzi

otwierają się o prawie 180* :-] i będzie dużo łatwiej się wchodziło bo z szerszej części "korytarzyka" Wole raz przed spaniem "obejść" drzw niż robić to kilkukrotnie przez cały dzień :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z najmłodszym śpimy na podkowie. U mnie dzieciaki okupują przednie spanie.

KiT - przerób pokażę fotki Izie. Na razie na jesień nie mam dużych planów modernizacyjnych. A ta modernizacja jest "bezkosztowa", więc problemu pewnie nie będzie. Musi tylko przejść mojej ukochanej "uczulenie-na-pracę-męża-w-przyczepie". Taka nowa choroba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z najmłodszym śpimy na podkowie. U mnie dzieciaki okupują przednie spanie.

KiT - przerób pokażę fotki Izie. Na razie na jesień nie mam dużych planów modernizacyjnych. A ta modernizacja jest "bezkosztowa", więc problemu pewnie nie będzie. Musi tylko przejść mojej ukochanej "uczulenie-na-pracę-męża-w-przyczepie". Taka nowa choroba ;-)

Grzegorz to dziwne, że to nowa choroba - na Śląsku panuje już od zeszłego roku hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wstyd sie przyznać :mlot: zabieram sie za to prawie codziennie i jakos zabrać się nie moge :bzik: Ale na bank przed zlotem musze to zrobić; po pierwsze by się już z tymi drzwiami nie męczyć, a po drugie by wypróbować słuszność przeróbki :-]

 

Jak to w końcu wykonam to napewno przedstawie fotki i spostrzeżenia po zmianie Proszę tylko o cierpliwość :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wreszcie stało się :jump: drzwi wiszą odwrotnie :jump:

 

 

a teraz króciutka relacja

 

 

Zaczęło sie oczywiście od demontażu drzwi który poszedł bezproblemowo :-] ... ale już przy przymiarce w odwrotnej pozycji pojawiły się pierwsze schodki :oslabiony: okazało się że boki futryny mają różne szerokości przez co ukazała się luka a po drugie ramiona zamka "baskwilowego" okazały sie złych długości :oslabiony: nic nie było mnie wstanie zniechącić do tej zmiany i po chwilce dumania przystapiłem do pracy Najpierw demontaż ramion zamka i zmiana położenia haczyków

 

post-1137-0-84414300-1314715270_thumb.jpg

 

post-1137-0-06386300-1314715354_thumb.jpg

 

nastepnie zabrałem się za zawiasy :-] odkręciłem je od drzwi i wybiłem ich trzpień Wtedy obróciłem jedną płaszczyzne i zabiłem je spowrotem Przez ten manewr uzyskałem 5mm które odsuwały mi drzwi od futryny i powodowały zakrycie luki która wyszła po odwróceniu drzwi

 

post-1137-0-97898500-1314715574_thumb.jpg

 

teraz kolej na górną listwe ozdobną :-] w końcu żeby wszystko ładnie i fachowo wyglądało nie zostawie listwy u dołu drzwi :bzik: po nieudanych próbach jej demontażu stwierdziłem że trzeba ją obciąć :-] więc na taśmówke i ciach ... Okazało się że nie mogłem tej listwy oderwać bo przyklejona było na duże pióro :look: Ale pile sie nie oparła i owa listwa trafiła w końcu na odpowiednie miejsce

 

post-1137-0-85925800-1314716070_thumb.jpg

 

teraz już poszło z górki :ok: Przykręciłem najpierw dzwi, do tego dopasowałem długość ramion zamka i już było pół sukcesu :] zostało już tylko przekręcenie bolców za które łapią się haczyki zamka i spasowanie wszystkiego ...

 

I w ten sposób po około godzinie pracy cieszyłem się wreszcie (moim zdaniem) dobrze zamontowanymi drzwiami :jump:

 

post-1137-0-88017700-1314716392_thumb.jpg

 

post-1137-0-09389100-1314716473_thumb.jpg

 

 

w najbliższych dniach przetestuje słusznośc tej przeróbki na zlocie ale już mi ta zmiana przypadła do gustu i widze dużo większą funkcjonalność wnętrza :-] po testach napisze jak się sprawdziło moje rozwiązanie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wcinam się w Wasz dział forum z moją Angielką, ale chciałem tylko napisać, że mam właśnie tak rozwiązane drzwi jak Kolega Kit po przeróbce i idąc za Kabaretem Moralnego Niepokoju : "będzie Pan zadowolony" .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem po testach nowego zawieszenia drzwi :-] i powiem tak REWELACJA :jump: :jump: :jump:

 

 

Po zmianie jest o wiele lepszy dostęp do łazienki i drzwi przy ich otwarciu nie zmniejszają tak powieszchni budki jak to było poprzednio Przy wychodzeniu też jest lepiej bo kieruje sie od razu do części dziennej budki lub wyjścia Łatwiej jest też sie wcisnąć gdy ktoś stoi przy kuchni Jedyny minus jest w nocy bo wtedy trzeba wykonać manewr obejścia drzwi ale wole jednak obejść je raz w nocy niż kilkukrotnie w ciągu dnia Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni ze zmiany i bardzo ułatwiło Nam to komunikacje :ok: więc jak by ktoś miał podobne jak ja wątpliwości co do oryginalnego montażu drzwi to polecam przeróbke :ok:

 

 

:jump: :jump: :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero po przeróbce zauważyłem że dużo Knausów o idealnie takim samym układzie, tylko pare lat młodszych, ma drzwi odwrotnie jak to było u mnie :hmm: to znaczy że konstruktorzy przemyśleli sprawe i też doszli do wniosku że tak będzie lepiej i funkcjonalniej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.