Jump to content

Moje poszukiwania czegoś większego

patriks
 Share

Recommended Posts

a czemu chcesz zmienić na taką dużą ?

nie lapniesz się w całe te kłopoty z przekroczeniem 3.5T ?

Rodzina mi się na początku roku powiększy a chłopaki to już praktycznie młodzież ( narzekają już, że mało miejsca w Bambie ). A sądzę, że dalej będą chcieli jeździć z rodzicami :-)

Mam C5 1500 DMC, bo Berlingiem to większej budy nie pociągnę.

Ten Dethleffs może mieć coś kombinowane z tyłem - nie podobają mi się trójkąty odblaskowe.

Poproś gości ao więcej fotek. Z tych niewiele wynika. Tak jak Tomii napisał - tył się nie "zgrywa" z oryginałem, ale w zasadzie nie masz żadnej fotki prawej strony, przodu, tyłu....

Aukcja kończy się za 5 godzin, ale to raczej bez znaczenia....

Bardziej chodziło mi o opinię o tą markę, ten model - bo odpowiada mi wnętrze i gabaryt, ewentualnie trochę nowszy model...

Zakup, tak jak napisałem planuję 4 kwartał 2011 lub pierwszy 2012.

Jak nie sprzeda to się po wakacjach pofatyguję, żeby ją obejrzeć, powoli bez napinania się przeglądam też rynki niemiecki i holenderski...

Wiem, idę na skróty: możecie mi podać producentów i modele przyczep od rocznika powiedzmy 93 wzwyż, które mają taki układ ( ewentualnie dodatkowe pojedyncze łóżko w środku ) :skromny:

Wiem, idę na skróty: możecie mi podać producentów i modele przyczep od rocznika powiedzmy 93 wzwyż, które mają taki układ ( ewentualnie dodatkowe pojedyncze łóżko w środku ) :skromny:

Szukaj w długościach 530 535 Zarówno Burstner jak i hobby miało taki układ. Niestety nieczęsto spotykany, a przez wielu pożądany ;)

Patriks - ja w przyszłości będę mierzył w Knausa 500 lub 550. Ma podobny układ jak ta budka. Na jednym końcu podkowa a na drugim wzdłuż osi piętrowe i podwójne rozkładane łóżko. Czyli oddzielny kącik dla dzieciaków.

http://allegro.pl/kn...1711668124.html

Edited by gfizyk (see edit history)

No ten Knausiak piękny jest.

Tak właśnie intensywnie przeglądam i oglądam neta i dochodzę do wniosku, że trzeba podnieść finansową poprzeczkę :-(

I chyba wtedy sprzedać Bambę (zobaczy się), bo za bardzo nie chcę jej sprzedawać ( jest w zbyt dobrym stanie i doposażeniu a stracę na niej 50% )... plan jest aby zostawić sobie na ryby, survivale po lasach i na dziko i za 5 lat na wyjazdy biwakowe dla dzieci by była...

Czyli kupno na początek 2012 coś w deseń tego Knausa :-)

Dzięki Grześku, model zapisałem sobie i będę szukał takich lub podobnych modeli...

Ale Wilk ma masę 1300 a Knaus gdzieś tak 1400 - 1500 kg. Też myślałem o takim układzie i Knausie, ale ta masa. Jest jeszcze jedno przy Viatoll-u może mieć to znaczenie. Osobiście jednak wolałbym .... zresztą wiecie.

Po styczniu za viaTolla wszyscy będziemy płacić. Kwestia ile ;-)-

Knaus z okolic 2001 dmc :

500 TK - 1300kg

550 TK - 1500kg.

TK - układ który nas interesuje :-)

Wymiary 500TK:

725x229x254cm (dł x szer x wys)

środek:

564/523cm (z i bez przedniej bakisty)

szer wewn. 216 cm

masa własna 1114kg

spania;

210x137

192x114

2x192x75 (piętro).

Z tego rocznika dostępne w tańszej wersji Blue Line.

Blue Line 450 TF też rozważam. MW 1040, DMC 1300. Czyli jeszcze się zmieszczę.