Jump to content

Prowadnice dzwi sypialni Hobby

piotrekbb
 Share

Recommended Posts

nech to juh strzeli, zapomnialem zabezpieczyć drzwi od sypilani i wyłamało prowadnice ... gdzie to można kupić? Czy są zamienniki aluminiowe bo te stare to plastki.

Oczywiście chce bez przeróbek - w miejsce starych.

Witam, jakieś zamienniki można kupić np. w NOMI na dziale z elementami meblarskimi. Nie dalej jak wczoraj sam przeglądałem różnego rodzaju profile aluminiowe w NOMI i myślę że któreś z tych w krztałcie prostego U mogło by się nadać.

Edited by Arkady11 (see edit history)

Ale to nie proste U czyli ceownik , to górne prowadnice na których wisza dzwi.

Niestety chyba trzeba rozebrac szafe aby to wymontować nie mogli zrobić aluminiowych...:krzykacz:

Tak to jest z nowszym sprzętem. W mojej (1986) jeszcze są metalowe.

Ja parę tygodni temu potrzebowałem kupić rolki do drzwi przesuwnych (blaszka z kółeczkami na której wiszą drzwi) oraz dolne prowadnice (kilkucentymetrowe plastiki w kształcie litery U przykręcane do podłogi które stabilizują drzwi) - w końcu udało mi się wszystko dostać w Bieruniu w Świat Karawaningu (bracia Klaja) - może mają również prowadnice górne - warto zadzwonić.

Co do materiału z jakiego jest wykonana górna prowadnica (w kształcie litery C), to ja mam z plastiku (Hobby z 1996). Podczas poszukiwań rolek rozważałem wymianę prowadnicy na aluminiową od razu w komplecie z rolkami - koszt niewiele wyższy od samych "oryginalnych" rolek a pewnie drzwi przesuwałyby się z mniejszymi oporami - niestety wymiana górnej prowadnicy w przypadku mojej przyczepki to rozbieranie sporej ilości szafek - ze względu na brak czasu (tuż przed wyjazdem na wakacje) wolałem wymienić same rolki.

Własnie to rozbieranie... chyba zostawie to na wrzesień, po sezonie czasu będzie więcej.