Jump to content

Toaleta

Daniel090
 Share

Recommended Posts

Witam!

Posiadam toaletę:

THETFORD

MODEL : CASSETTE c - 200S (lub 2005) 8 P

NO: 2352762

CODE: 20070504

Instalacja elektryczna zawiera 4 kable (brązowy, czarny, czarno biały, niebieski )

Nie mam bladego pojęcia jak to podłączyć bardzo proszę o opis kabli bądź schemat podłączenia bo nie chciał bym czegoś sfajczyć....oslabiony.gif

Za pomoc serdecznie z góry dziękuje i pozdrawiam Daniel

Tutaj fotki poszczególnych kabli :

http://i51.tinypic.com/255upue.jpg

Cześć Kolego,

a może warto poczytać zasady obowiązujące i np zagościć w kąciku powitań?

Zwykle są dwa kable. Być może masz czujnik poziomu cieczy. Niebieski to zasilanie pompki. Jeden z czarnych to masa.

Zresztą - jeżeli masz oryginalne kable i kibelek, to szukaj kabli. Kolory powinny odpowiadać.

• 5 weeks later...

Chcę podłączyć pompkę toalety THETWORD do 12V instalacji, którą sam robię, nie wiem jednak czy pompka jest na 12 czy 220V. Jeśli na 12V to gdzie jest schowany prostownik? Pytam o miejsce montażu prostownika bo nie wiem czy mam demontować toaletę czy lodówkę. Moja przyczepka to HOBBY Classic 400 rok 1991.

Pompka na pewno jest na 12 V. Prostownik masz albo w szafie ubraniowej na ściance lub pod dolną półką. Może być również w schowku pod którymś z siedzeń.

w mojej HOBBY prostownik jest ... w szafce nad zlewem :niewiem:

Nie wiem, czy to oryginalne miejsce - tam już był i jest :smirk:

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

Wszędzie szukałem i pozostały mi dwa miejsca: w szafce z lodówką lub w kibelku. Chyba jednak czeka mnie mały demontaż.

Jak kupiłem przyczepkę w Holandii w sklepie-komisie musiałem dokupić zasilacz do pompki wody, pompka była, ale nie podłączona, kibelek działał.