Skocz do zawartości

Regulacja hamulców w przyczepie.


pabloo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 lata później...

Wiem, iż jestem tu nowy, ale dziwi mnie zamieszczanie linków tylko dla "przyjaciół". A co mam zrobić ja, równierz posiadacz podwozia BPW? Rozumiem, iż na przyjaźń trzeba sobie zasłurzyć, ale żeby tak? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, iż jestem tu nowy, ale dziwi mnie zamieszczanie linków tylko dla "przyjaciół".

 

No to się dziw, tyle że następnym razem zastanów się zamiast krytykować. O prawach autorskich słyszał? O tym że transfer kosztuje słyszał? No to w takim razie pozdrawiam :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dziw, tyle że następnym razem zastanów się zamiast krytykować

Tomii, gdybyś się wczytał w mój post to zauważyłbyś, iż nie jest to krytyka, ale smutek z powodu niesprawiedliwości. Aby było wszystko jasne, trzeba dopisać, iż link jest tylko dla wybranych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
czytam i czytam i nie mogę się nadziwić jakie głupoty tu wypisujecie. Hamulce w przyczepie są tak proste że regulacja nie powinna zająć więcej niż 0,5 godz jak będę miał chwile to kiedyś to dokładnie opisze

 

Dla jednego jest proste policzyć w pamięci tysiące ułamków i potęg , dla drugiego operować majzlem i młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czytam i czytam i nie mogę się nadziwić jakie głupoty tu wypisujecie. Hamulce w przyczepie są tak proste że regulacja nie powinna zająć więcej niż 0,5 godz jak będę miał chwile to kiedyś to dokładnie opisze

 

no coś się kolega wiedzą podzielić niechce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym wrócić do wątku p.t. hamulec najazdowy , trochę zapomniałem o moim ubiegłorocznym problemie , no ale idzie wiosna ,wyjazd do Sławy .no więc.....

Przed wyjazdem w ubiegłym roku na jeden z weekendów , na parkingu w miejscu zamieszkania , musiałem cofać z cepką kilkanaście metrów , przyczepa jednym kołem najechała na kamień ,no i zablokował się hamulec najazdowy , podniosła się wajcha ręczna do góry.

Opuściłem ją na dół , ruszyłem do przodu , następnie do tyłu no i znów zablokowało , opuściłem ponownie wajchę , no a następnie wyruszyłem w trasę .

Po paru kilometrach ,zauważyłem i poczułem że hamulce cepki trzymają ,i z kół się troche kopci.

Zatrzymałem się ruszyłem parę razy wajchą od hamulca cepki, i pojechałem dalej , ale nie było dobrze ,.

W drodze powrotnej było to samo [ dobrze że miałem niewiele kilometrów]

Mechanik zauważył że jest skrzywione ucho od linki bezpieczeństwa, które ocierało o ten bolec od najazdu.

Wyprostował to , sprawdził linkę , zdiął koła szczęki hamulcowe były dobre. przesmarował co potrzeba ,poskładał wszystko do kupy no i wyruszyłem na miejsce postoju , przyczepa już nie blokowała , ale też nie chamowała zbyt dobrze {dystans od mechanika na miejsce postoju to ok. 6 km.]

Gdy zadzwoniłem do mechanika , powiedział , że po ,,rozebraniu kół musi się wszystko ułożyć"

Niestety nie miałem więcej okazji zrobić próby , bo była już prawie zima . Muszę więc , przed wyjazdem do Sławy zrobić dłuższą próbę ,tylko czy będzie o.k.?Kto z Was miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was miał taki problem?

Jeśli wszystko jest dobre to po prostu szczęki muszą się dotrzeć( dopasować.

Tak samo jak po wymianie klocków w holowniku.

Od razu nie hamują idealnie , trzeba parę razy pohamować aby się dopasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.