Jump to content

Rowery na dachu auta - przepisy

Tkaczu
 Share

Recommended Posts

Cześć

Wybieram się w tym roku na południe Europy i zamierzam zabrać 4 rowery. W pierwszej wersji chciałem zamontować bagażnik na 4 rowery na tył przyczepki ale z tego co wyczytałem to raczej nie realne. 2 na tył i 2 na przód raczej też odpada bo dyszel za krótki no i koszt 2 bagażników. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie bagażnik na dach bo i tak z cepką szybciej niż 100 km/h nie będę jechał.

I tu nasuwa się pytanie - czy w całej Europie można legalnie wozić rowery na dachu auta czy jakiś kraj ma co do tego ograniczenia (słyszałem, że austriacy robią z tego problem wiec wolę się zapytać).

Czy mieliście kiedyś z tym problem czy śmiało mogę pomykać na południe Grecji?

Witam. Mogę ci kolego tyle tylko pomódz,że Magocik mieszka we WIEDNIU, to jest z tym tematem zaznajomiony . Napisz do niego .

eee, chyba nie , widziałem dużo aut z rowerami na dachu jadąc przez Austrie.Dalczego :policja: mają robić problemy ?

Jeśli bagaznik i uchwyty mają homologacje "e" to nie widze przeszkód.Jedyny problem,ze w dordze do Gracji ktości je pewnie buchnie jak będziesz spał :hehe:

My zabieramy pięć rowerów do przyczepki. Rozłożymy je na podłodze przekładając kocami, może całość zabezpieczymy gumami albo pasami, jeśli będzie do czego je przytwierdzić. Raczej gumy , bo mają haczyki i łatwiej je gdzieś wczepić. Myślę, że się to sprawdzi i mniej kłopotu. Na parkingach czy kempingach, gdy będziemy korzystać z przyczepy rowery będą przytwierdzone hurtem do dyszla przy pomocy stalowej linki zapiętej na kłódkę.

( ... ) Na parkingach czy kempingach, gdy będziemy korzystać z przyczepy rowery będą przytwierdzone hurtem do dyszla przy pomocy stalowej linki zapiętej na kłódkę.

tylko trzeba użyć porządnej kłódki i linki z atestem - na złodzieju zwykła linka nie robi wrażenia :policja:

tylko trzeba użyć porządnej kłódki i linki z atestem - na złodzieju zwykła linka nie robi wrażenia :policja:

Na zachodnich kempingach? No chyba, że będą tam nasi krajanie :( albo inne podobne nacje!