Jump to content

Dziura w dachu Czy to dobry pomysł ?

piotrekbb
 Share

Recommended Posts

Planuje zamontować na stałe antene Wi-Fi oraz Sat ,DVBT i może jeszcze UHF/VHF, chciałbym jakoś sensownie wpuścić przewody do wewnątrz, czy zrobienie dziury w dachu to dobry pomysł ? Może są jakieś specjane przelotki itp.Mocowania owych anten przewiduje na fabrycznym relingu więc potrzebuje tylko jedntj dobrej dziury na kilka przewodów.

te płaskie przelotki znam, ja chce "profesjonalnie" bez wiszących kabli itp.,chcialbym aby kable wchodziły obok komina i był schowane w szafie

antena będzie TAKA

Nickt taką montował. Ja bym zrobił gniazdo w tylnym zderzaku lub pod bakistą i puścił dołem (zależy gdzie będzie maszt anteny). Na zimę będziesz demontował antenę, problem rozłączania odszedłby z automatu. Kabel zamontował bym taki jak telefoniczny (sprężynka). I tak antena będzie na wysuwanym maszcie.

Tylko,że ja nie chce masztu, antena będzie przykręcona na relingu, nie chce nic demontować na zimę.

Szukam jeszcze używanej automatycznej Sat pod kopułą.

Może poprostu nawiecić obok komina , wpuścić przewód i całą tą kopułę przykleić na Sikafleksie ?

Edited by piotrekbb (see edit history)

Może coś takiego:

http://szopeneria.pl...ica-8mm32mm/168

Podobne dławice widziałem też w jakimś sklepie internetowym, specjalnie dedykowane do przyczep i kamperów, jak znajdę to dam znać.

Pozdrawiam.

Jest:

http://www.modernhome.pl/product-pol-681-Przejsciowka-przez-dach-1-wyjscie-.html

Jak dobrze przykleisz, to na pewno będzie szczelne :hej:

Edited by Sowa_77 (see edit history)

piotrekbb ,

Ta antenka to niezły bajer ale w drugą strone. Na bank nie będziesz miał zasięgu 6km jak sprzedawca pisze. To jest zwykła tania antena dookólna i jeszcze na takim długim kablu :look: W lapku masz lepszą antene. Jak chcesz kupic antene to tylko kierunkową o zysku energetycznym 17dBi i skieruj w stronę nadajnika. :google: jest pełno informacji o tych niby antenkach.

Pozdro

Nie pamiętałem jak się nazywa ta "dławica". Mam podobnie puszczony wąż wodny do budki. To jest rozwiązanie.

Co do działania antenki - pogadaj z Nicktem póki jest. Za chwilę (w poniedziałek) wyjeżdża.

Właśnie takiej dławicy szukałem.

Sprawa zasięgu anteny to napewno teoria , miałem już anteny z yagi i działały dobrze.Jeśli chodzi o długośc przewodu to nie ma znaczenia piniewaz nie jest to przwód antenowy tylko USB to antena aktywna wewnątrz jest karta.Spokojnie wystarczy mi zasięg 2-3km

Na pewno antena wzmacnia sygnał, ale nie na 4-6km jak podają w opisie. Mam porównanie samego lapka i z tą anteną. Problem jest u mnie jeden (może do rozwiązania) - jak zamontuję sterownik zewnętrznej karty sieciowej, która jest w antenie, to potem odłączając kabel USB mam problem ze sterownikiem karty sieciowej w lapku. Nie miałem czasu poczytać jak to rozwiązać. Po odłączeniu anteny musiałem przywrócić system do stanu poprzedniego. Pozostało mi być stale na podłączonej antenie zewnętrznej (czyli wifi tylko w cepce) lub na antenie wbudowanej w laptop.

Dzięki NICKT , nie pomyslałem o konflikcie kart , mam Win7 64 więc moży być jeszcze gorzej :oslabiony: