Skocz do zawartości

Dziura w dachu Czy to dobry pomysł ?


Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zamontować na stałe antene Wi-Fi oraz Sat ,DVBT i może jeszcze UHF/VHF, chciałbym jakoś sensownie wpuścić przewody do wewnątrz, czy zrobienie dziury w dachu to dobry pomysł ? Może są jakieś specjane przelotki itp.Mocowania owych anten przewiduje na fabrycznym relingu więc potrzebuje tylko jedntj dobrej dziury na kilka przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickt taką montował. Ja bym zrobił gniazdo w tylnym zderzaku lub pod bakistą i puścił dołem (zależy gdzie będzie maszt anteny). Na zimę będziesz demontował antenę, problem rozłączania odszedłby z automatu. Kabel zamontował bym taki jak telefoniczny (sprężynka). I tak antena będzie na wysuwanym maszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że ja nie chce masztu, antena będzie przykręcona na relingu, nie chce nic demontować na zimę.

Szukam jeszcze używanej automatycznej Sat pod kopułą.

 

Może poprostu nawiecić obok komina , wpuścić przewód i całą tą kopułę przykleić na Sikafleksie ?

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

 

http://szopeneria.pl...ica-8mm32mm/168

 

Podobne dławice widziałem też w jakimś sklepie internetowym, specjalnie dedykowane do przyczep i kamperów, jak znajdę to dam znać.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Jest:

 

http://www.modernhome.pl/product-pol-681-Przejsciowka-przez-dach-1-wyjscie-.html

 

Jak dobrze przykleisz, to na pewno będzie szczelne :hej:

Edytowane przez Sowa_77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekbb ,

 

Ta antenka to niezły bajer ale w drugą strone. Na bank nie będziesz miał zasięgu 6km jak sprzedawca pisze. To jest zwykła tania antena dookólna i jeszcze na takim długim kablu :look: W lapku masz lepszą antene. Jak chcesz kupic antene to tylko kierunkową o zysku energetycznym 17dBi i skieruj w stronę nadajnika. :google: jest pełno informacji o tych niby antenkach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętałem jak się nazywa ta "dławica". Mam podobnie puszczony wąż wodny do budki. To jest rozwiązanie.

Co do działania antenki - pogadaj z Nicktem póki jest. Za chwilę (w poniedziałek) wyjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiej dławicy szukałem.

Sprawa zasięgu anteny to napewno teoria , miałem już anteny z yagi i działały dobrze.Jeśli chodzi o długośc przewodu to nie ma znaczenia piniewaz nie jest to przwód antenowy tylko USB to antena aktywna wewnątrz jest karta.Spokojnie wystarczy mi zasięg 2-3km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno antena wzmacnia sygnał, ale nie na 4-6km jak podają w opisie. Mam porównanie samego lapka i z tą anteną. Problem jest u mnie jeden (może do rozwiązania) - jak zamontuję sterownik zewnętrznej karty sieciowej, która jest w antenie, to potem odłączając kabel USB mam problem ze sterownikiem karty sieciowej w lapku. Nie miałem czasu poczytać jak to rozwiązać. Po odłączeniu anteny musiałem przywrócić system do stanu poprzedniego. Pozostało mi być stale na podłączonej antenie zewnętrznej (czyli wifi tylko w cepce) lub na antenie wbudowanej w laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.