Skocz do zawartości

Mój patent na łatwe podpinanie przyczepy


Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku to pomysł tylko do wykorzystania przy podmokłej ściółce. Miejsce jakie odwiedzam co roku ma dość nachyloną polane ku brzegowi jeziora a stawiam przyczepę drzwiami w stronę wody ,więc różnice w terenie niweluje najeżdżając po pochylni z klocków na położone na trawie koło zapasowe. W związku z tym sprowadzenie przyczepy z takiej pochylni muszę zawsze i tak dokonywać podpięty do auta by mi się budka nie wykopyrstnęłaę. Choć bym miał zaraz odpiąć i przedłużyć dyszel linką do haka by łapiąc przyczepność autem na twardej drodze , jak na smyczy podciągnąć przyczepę do drogi gdzie ją ponownie zapinam do wozu.

Samo celowanie hakiem w dyszel nie nastręcza mi problemów , a jeśli nawet coś nie wychodzi to mam na to bardzo uniwersalny patent. Na kufrze stawiam bezprzewodową kamerkę zasilaną akumulatorem z wkrętarki i pasuje hak do dyszla niczym dokowanie statku kosmicznego do bazy ;) Po udanej operacji "dokowania" kamera wędruje na tył przyczepy i mam w aucie z monitora LCD widok jak z wstecznego lusterka. Kamerka też bardzo przydaje się postawiona na trawie przy wyżej wspominanym najeżdżaniu na zapasowe koło. Widzę kiedy najechałem na środek felgi :) , a w czasie samego biwakowania postawiona dyskretnie na drzewie zapewnia mi w przyczepie monitoring pomostu i łodzi przy nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz bardziej rozwinąć ten temat z kamerą? Spodobało mi się zastosowanie bezprzewodowe bez ingerencji w instalację. Może jakieś fotki i napisz jaki koszt tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał o tym, że bez przewodowy zestaw kiepsko odbiera. Lepiej pociągnąć kabel.

Jeżeli kiedyś będę montował taki zestaw, to zdecydowanie będzie pracował również jako lusterko wsteczne.

A tutaj fajna oferta:

http://allegro.pl/zestaw-monitor-7-kamera-cofania-parkowania-i1933507541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pomysł załapał zainteresowanie :) No to jedziemy.

 

 

 

Na początek link : Ten sam zestaw znalazłem na Allegro.

 

http://allegro.pl/mi...1936181173.html

 

Z tym że . To jest zestaw zasilany z zasilaczy sieciowych 230/9v , więc by był przydatny w mobilu trzeba troszkę podłubać w elektronice by można było zasilać z 12V.

Jak widać , kamera u mnie zasilana jest z 12 voltowego akumulatorka od wkrętarki . W tym czarnym małym pudełeczku miedzy akumulatorem a giętkim ramieniem kamery zamontowałem stabilizator napięcia na popularnym układzie 7809 i dzięki temu mogłem zasilić kamerę z 12V. Podobnie zrobiłem z odbiornikiem.(szare pudełko przykręcone do boku tv) N płycie bazowej monitora LCD i prezentowanym na zdjęciu telewizorku podpiąłem pod gniazdo zasilania telewizora wejście układu stabilizatora (tego samego układu co do kamery 7809) , a wyjście układu z 9v do wbudowanego w obudowie tv dodatkowego gniazda z którego zasilam odbiornik.

 

Zarówno odbiornik jak i samą kamerę można zasilać bezpośrednio z baterii 9V zastępując sieciowe zasilacze baterią . Ja wolałem stabilizować 12V do 9V by zapewnić dłuższe zasilanie kamery (pojemność aku) no i uniwersalność gdyż te same akumulatory mam na biwaku do wkrętarki i latarek.

 

Cały zestaw pracuje zajefajnie mimo że przeróbki są nieco prowizoryczne bo robione w pośpiechu przed wyjazdem na biwak.;) Obraz jest stabilny i w dobrej rozdzielczości.

 

Giętkie ramie jest z lampki ledowej na usb zakupionej w biedronce za jakieś naście złotych, Układy stabilizatora np. TDA 7809 czy AN 7809 to koszt do 5 zł.

post-8248-0-16120400-1321802163_thumb.jpg

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bym wolał patent z lusterkiem - widziałem na Ebayu

 

post-5494-0-91966500-1321803266_thumb.jpg

 

No może, ale ile zobaczysz na niecałej połowie lusterka wstecznego? To nawet nie jest panorama na cała szerokość lustra. Ekran porównywalny z rozmiarami telefonu. W przypadku podglądania zgrywania haka z dyszlem nie koniecznie będzie się sprawdzać , ale może nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy patent podpatrzyłem u Jarka na wrześniowym zlocie.

Najlepszy, bo najprostszy, wręcz genialny w swej prostocie.

Jarka holownik typu kombi ma unoszoną klapę tylną. Na jej wewnętrznej części Jarek zamocował duże lustro. Klapę ustawił za pomocą sznurka pod odpowiednim kątem.

Wszystko dobrze widać w lusterku wstecznym - każdy z nas jest przyzwyczajony do ruchów auta patrząc we wsteczne lusterko. W czasie jazdy lustro nie przeszkadza bo z tyłu p-ka. Niestety, nie wykonałem zdjęcia.

Pozdrawiam AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już od paru lat mam monitor i kamerę cofania i sprwwdza się naprawdę super ale ! - taka wciągarka jest dobra jak faktycznie samochód nie może wyciągnąć szopy i wtedy może podjechać dalej gdzie ją złapie i podciągnie szopę , jednak wiem co może zrobić pęknięta stalowa linka , od zbicia szyby , po .......... , żartów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

planuję go zrobić przez zimę, więc na wiosnę powinny być efekty. Pierwsze testy pewnie w zimie- podzielę się.

 

mamy wiosnę ,może jakieś efekty już są niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeden z najlepszych systemów na rynku. Prosty sytem głosowego naprowadzania auta do przyczeoy. W 99% celny już za pierwszym razem. I co najważniejsze niezawodny. Opcje dodatkowe posiada głośny alarm zbliżeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeden z najlepszych systemów na rynku. Prosty sytem głosowego naprowadzania auta do przyczeoy. W 99% celny już za pierwszym razem. I co najważniejsze niezawodny. Opcje dodatkowe posiada głośny alarm zbliżeniowy.

 

Żona krzyczy "prawo ..lewo . Stój !!!! "k***a.!!!!......... zobacz coś narobił!!!! ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.