Skocz do zawartości

Mój patent na łatwe podpinanie przyczepy


Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

szarpanie się z przyczepą (niezależnie od jej wagi - im cięższa tym gorzej) po nierównym podłożu, np trawnik, (przy uzyciu w szczególności z pomocy podchmielonych autochtonów) może zakończyc się wbitym dyszlem w zderzak. sam na szczęście nie musze korzystać z mowera i innych udogodnień, ale zaczynać urlop od wypadniętego dysku lub innych urazów na starość nie chciałbym doświadczać.

 

Karawaning - ma służyć przyjemności, a nie szarpaniu się. więc jak podpinam przyczepę, to jadę w teren  a nie PIJĘ BROWARA. I chcałbym ruszać trasę na dziurawą drogę nie zmęczony, bo mogę skończyć w rowie.

 

A co do wygód, to dla hardkorowców jest namiot lub samochód. przyczepa sama w sobie jest luksusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie to koledzy?:

 

A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,

Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"

 

Co autor miał na myśli ...... ano to że życie jest za krótkie na  :klotnia:   o tak przyziemne sprawy jak kwestia potrzeby korzystania z wyciągarki, movera czy też pomocy osób trzecich w ustawieniu cepki. Jak już to zostało napisane wcześniej wymieniajmy się doświadczeniem i pomysłowością w podpinaniu cepki lub jej przeciąganiu po trudnym terenie bo po to ten wątek został założony.

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie to koledzy?:

 

A kapusta rzecze smutnie:

"Moi drodzy, po co kłótnie,

 

Po co wasze swary głupie,

Wnet i tak zginiemy w zupie!"

 

Co autor miał na myśli ...... ano to że życie jest za krótkie na  :klotnia:   o tak przyziemne sprawy jak kwestia potrzeby korzystania z wyciągarki, movera czy też pomocy osób trzecich w ustawieniu cepki. Jak już to zostało napisane wcześniej wymieniajmy się doświadczeniem i pomysłowością w podpinaniu cepki lub jej przeciąganiu po trudnym terenie bo po to ten wątek został założony.

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia :hej:

Popieram pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mover super sprawa - tylko ta cena...

Wyciągarka na dyszlu to też ciekawe rozwiązanie - mogę podpowiedzieć, że są takie wersje z dwoma przełożeniami - wystarczy przełożyć korbkę na odpowiednią oś.

Ja natomiast wielokrotnie pomagałem sobie w wyciąganiu przyczepy linką holowniczą - taką 4-5m - rozwiąznie proste i skuteczne....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koledzy, macie jakieś pomysły, na pomoc przy podpinaniu przyczepy ???? 

 

 

hahahahaha żartowałem  :]  :]  :]  :]

 

prawda jest taka, że najlepszym rozwiązaniem wg każdego jest to, które on  sam stosuje lub będzie chciał w przyszłości! Dobrze, że sposobów jest wiele i możemy coś wybrać dla siebie a jak się nie sprawdzi to zawsze będzie okazja podłubać przy budce i miło spędzić czas. Na stare lata? No cóż moim zdaniem jeśli nie kamper to mover. 

 

doskonale wiem, że jak przyczepka, wpakuje się, jednym kołem w dołek,  to nawet niewiadówki nie pociągnie jedna osoba. Można obrócić ale do przodu  :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zaczynać urlop od wypadniętego dysku lub innych urazów na starość nie chciałbym doświadczać.

 

Święte słowa.

Raz zdarzyło mi się zapinać sąsiadowi na kampingu przyczepę. On tylko siedział sztywno w samochodzie a łzy ciekły mu po policzkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mover super sprawa - tylko ta cena...

 

I niestety jeszcze Waga...

spójrzcie na temat dotyczący wagi naszych przczep .. .wiele osób nie jest w stanie wygospodarować dodatkowych 40kg (mover + odpowieni aku) ... niby drobiazg ale również istotny.

 

W tym roku 2 krotnie wjechałem przyczepką w mały (na prawdę mały) dołek ... 4 osoby były potrzebne żeby po długiej walce ją wydobć :(

 

na płaskim ternie na kempingu ustawiam ją sam ... po asfalcie/betonie lub na utwardzonej drodze bez problemu manewrujemy przyczeą 1500kg wraz z małżonką.

 

A mover'ze chętnie myślimy ale aktulnie dodatkowe kg to jest duży problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wagę warto powalczyć, mover + lekki accu 45Ah kosztem dużego grilla, może przedsionek zastąpić markizą. Część garów wyrzucić kuchenkę zewnętrzną zastąpić grillem gazowym. Butlę gazową zastąpić 5kg a jak stoimy dłużej brać butlę na miejscu i oddawać przy wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie z tego co wymieniłeś to tylko z 1 butli mógłbym zrezygnować ... grill zewnętrzny mał lekki cempingowy, kuchnia zewnętrzna składana cempingowa, garnki w minimalnej ilości tzn mniej się nie da bo chyba trzeba by było gotować w patelni ;)

 

Reasumując do tematu mover'a z pewnością kiedyś wrócimy ale na razie siła rąk musi wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil_K: oszczędności w wadze szukaj w małych rzeczach. Ja wywaliłem u siebie na prawdę sporo kg, osuwając poza obrys budki, tzw "przydasie".

Dziś mover u mnie jest tak obligatoryjny jak ogrzewanie. Jak dla mnie urządzenie (drogie) ale dające prawdziwa swobodę karawaningu (już nawet nie zastanawiam się czy kupić kiedyś holownik 4x4). Do samego movera to wystarczy nawet akumulator 10Ah -starczy na 20min jeżdżenia w konkretnym terenie. Po płaskim wystarczy ,żeby zrobić wycieczkę objazdową;)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy znajdzie miejsce na mover przy mechanicznym moverze to jest 27 kg, a akumulator można mieć w samochodzie. Poprzednio miałem lekką przyczepkę Avondale około 700 kg, a na piaszczystej łące z żoną ciężko było ją ruszyć dlatego teraz od razu kupiłem mover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

czujniki cofania tez pomagaja pokazuja odleglosci i np moj jeszcze odleglosci z prawej i lewej strony wiem ze jak jest 120cm na wyswietlacu to stop i po sprawie korekta niewielka tylko zalezy w prawo lub lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.