Skocz do zawartości

Wszystko co potrzebne w pierwszej podróży.Porady dla laika


lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowicjuszką i nawet nie wiem zabardzo jakie wyposarzenie powinnam mieć wyjeżdżając za granice.czego nie mam;pompka do wody ze zwrotnym zaworem?uzdatniacz wody,zbiornik na wode-z zaworkem czy bez zaworka.redukcja przejściówki z 13/7 + wtyczka,ogrzewacz do wody cieplej(mam w lazience tylko umywalke i WC chemiczne),plyny do WC neutralizujące.Prosze o pomoc,w wyjaśnieniu,każda informacja jest dla mnie cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak, najpierw może przedstaw się tak od serca, napisz cos o twojej przyczepce.

Bo zadajesz pytanie a nie bardzo rozumiem w czym te urzadzenia które wymieniasz sie znajdują.

 

Może najpierw przeczytaj forumowe wątki, bedą na początku bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowicjuszką i nawet nie wiem zabardzo jakie wyposarzenie powinnam mieć wyjeżdżając za granice.czego nie mam;pompka do wody ze zwrotnym zaworem?uzdatniacz wody,zbiornik na wode-z zaworkem czy bez zaworka.redukcja przejściówki z 13/7 + wtyczka,ogrzewacz do wody cieplej(mam w lazience tylko umywalke i WC chemiczne),plyny do WC neutralizujące.Prosze o pomoc,w wyjaśnieniu,każda informacja jest dla mnie cenna.

 

 

Przyczepka to BUERSTNER 3 osobowy,mam do zamontowania to co w/w i proszę o poradę;czy kupić pompke ze zwrotnym zaworem,do czego zawór zwrotny jest potrzebny.Uzdatniacz wody?zbiornik na wodę , lepiej żeby mial kranik,czy jest to obojętne.Jakie plyny neutralizujące do WC(dzieci mam dorosle nie podróżują już ze mną),itp Notebook to też dla mnie nowość.Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zawór zwrotny w wielkim skrócie jest po to, aby woda z rurek nie cofnęła się do zbiornika. Wydaje mi się to zbędne. Wystarczy zwykła pomka zanurzeniowa do zbiornika.

Co do uzdatniania wody...hm...ja tej z kranu używam tylko do mycia. Do picia mam osobno w butlach np. 5 litrowych.

Płyn do WC można nabyć w Castoramie firmy Thetford. Potrzebne są : różowy do górnego zbiornika i zielony do dolnego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Może napisz tak:mam przyczepę /zapewne kempingową/podłączam do samochodu i npzewnątrz funkcjonuje wszystko ale nie działa np pompka od wody czy też nie wiem co zrobić aby leciała woda itp.W innym wypadku nie wiadomo jakiej pomocy oczekujesz samo pytanie czy potrzebna pompka i inne rzeczy nic nie mówi gdyż się zastanawiam czy nie masz jej wcale czy chcesz na zapas czy co?To nie maluch i nie musisz mieć 1000 części zapasowych.Spróbuj usystematyzować swoje problemy pytania,pomoże to mam w pomocy.Oczekujesz pomocy w podpowiedzi jak korzystać ,jak naprawić czy dlaczego nie funkcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.